Autor Zpráva
ludekbrno
Profil *
Splichtil jsem si malý jednoduchý microsite www.chrastek.eu jen v HTML a CSS (amatersky s pomocí tabulky :-) ) na podporu svého hlavního webu a jelikož vůbec nejsem umělecky tvůrčí typ, rád bych slyšel od povolanějších názor na design, jestli je to v rámci možností přijatelné nebo úplně mimo a raději to nikde nepropagovat :-) Co se týče hlavního webu, ten snad raději asi nehodnotit, jsem si vědom, že to je taková zastaralá slátanina (postaveno na Zencartu), ale zatím nějak funguje a návštěvníci chodí. Díky.
okolojdouci
Profil *
ludekbrno:
rád bych slyšel od povolanějších názor na design, jestli je to v rámci možností přijatelné nebo úplně mimo

Je to úplně mimo. Jak tento web, tak ten druhý, na který z něj odkazuješ. Jestli chceš design, zainvestuj peníze nebo si stáhni nějakou šablonu. Tímto vzhledem víc lidí odradíš než nalákáš.
Miloš
Profil
okolojdouci:
No tak, odradí, myslím, že to není tak horké; jistěže není chrastek.eu žádné grafické veledílo, ale že by vysloveně urážel vkus, to ani omylem; obyčejný jednoduchý „šedivý“ web.

ludekbrno:
V jednom má okolojdouci pravdu – nechce-li se ti investovat do grafika, stáhni nějakou šablonu, free šablon je po webu mraky a určitě si nějakou slušnou vybereš. Pokud jde o zásadní námitky k stávajícímu chrastek.eu, text/pozadí nemá dostatečný kontrast – tu modrou by to chtělo tmavší. namísto #656edd aspoň #220add. O odkazech už vůbec nemluvím. Nadto bych v textu odkazy podtrhal a odlišil a:visited.
Také bych neotvíral odkazy v nových oknech – kdo chce odkaz v novém okně otevřít, tu možnost vždycky má; ale ten, kdo nechce, tomu tu možnost bereš.
ludekbrno
Profil *
OK, děkuji za kritiku, tak nějak jsem to předpokládal. Budu se muset zamyslet, jestli přeci jen nezainvestuju aspoň do té šablony a někoho, kdo ji tam odborně naroubuje a doladí.

Otevírání v novém okně odstraním. Říkal jsem si, že je to odchod na jiný web, ale je fakt, že takhle to nové okno zbytečně vnucuju.
Petr ZZZ
Profil
ludekbrno:
1) Text "vítáme Vás na domovské stránce..." se neslučuje s tím, že se má jednat jen o podpůrnou microsite, je to matoucí. Celý ten koncept mi přijde divný, jako pokus o SEO bez ohledu na brouzdala.

2) Je mi jasné, že neostré kontury písma v hlavičce jsou záměr, to ale nemění nic na tom, že z toho bolí oči.

3) Dej si zvětšit jen písmo a podívej se, jak se opakuje pozadí. Chtělo by to udělat je neopakovací a navázat na ně plynule stejnou barvou jakou končí.
okolojdouci
Profil *
ludekbrno:
jestli přeci jen nezainvestuju aspoň do té šablony a někoho, kdo ji tam odborně naroubuje a doladí.

Jde o jednu stránku. Veškerá odborná práce spočívá v tom, že do googlu napíšeš free css templates, stáhneš šablonu, nakopíruješ do ní svůj text a nahraješ ji na web tak jak je.
Kromě toho - jedna stránka s menu, jehož všechny položky míří na jiný web, je něco, co se mi hodně příčí. Kdybys mě neodradil vzhledem, odradí mě podobné techniky. Ta modrá stránka nemá vůbec žádný jiný účel, než existenci těch odkazů na ten hlavní web. A žádný jiný přínos.
peta
Profil
Odkazy v textu bych zkusil tucne a barevne, treba tou zeleno-modrou. Hover jen podtrzeni.
Z textu bych odstranil vsechny U, I, B. Neni treba zvyraznovat, cely text je dulezity, ne? A pokud to nevidis, pak mas nevhodne zvolene pozadi a pak bych zvazil zvetsit cely text nebo dat mirne tucnejsi. A nebo pozadi zmenit tak, aby nebylo treba pritucnovat.
Rozmazane logo se mi nelibi.
Cary na strance bych dal v modrem odstinu.
Stranka kontakty je prilis nizka. mel bys mit stanovenou min. vysku. Ze stranky se neda dostat zpet, menu je pryc.
Otevirani stranek v novem okne jsme ted resili se sefem. Si myslim, ze v menu, ikdyz to je odkaz pryc, by se do noveho okna otevirat nemelo. Obecne snad ani normalne to neni dobre, bezny uzivatel ma prohlizec pres celou obrazovku a pojem nove okno tedy nechape.

Jinak ty barvy jsou priserny i v tom CMS :) Ale tahle druha stranka vypada uz trosku klidnejsi. Zkus si vypracovat dokument, jak budes resit obrazky, tabulky, nadpisy, odkazy... a podle nej postupuj i pri prebarvovani toho cms. Ja si myslim, ze krome menu a nadpisu a textu by melo jit vse do pozadi, malo vyrazne barvy, jemne barevne nebo vubec barevne. Uzivatel se rad podiva na logo a fotky v zahlavi, ale pri dalsim klikani uz je pro nej dulezite menu, nadpis, text.

Vyber dobrych stranek z toho druheho webu. Ostatni jsou nepovedene.
http://kamerovatechnika.cz/products_all.html
http://kamerovatechnika.cz/reviews.html
http://kamerovatechnika.cz/
- tady se mi libi ta cast menu se zelenou sipeckou trojuhelnik, nadpis bych asi dal bezbarvi; ostatni menicka bych prepracoval podle tohoto.
http://kamerovatechnika.cz/conditions.html
- celkem ude, nadpisy zarovnat vlevo a z textu vyhodit tucne a podtrzene; modre nadpisy bych dal mozna cernou; Jestli to spravne chapu, ob. podminky jsou dulezite cele a clovek by si je mel precist. nejen to, co mu zvyraznis. Jestli to neudela, jeho minus.
Miloš
Profil
peta:
Odkazy v textu bych zkusil tucne a barevne, treba tou zeleno-modrou. Hover jen podtrzeni.
Proč hover jen podtržení? Je nějaký rozumný důvod, proč by odkazy neměly být podtržené ve výchozím stavu? Když vidím podtržený text, nemusím přemýšlet a hned vím: hele, odkaz. Nemusím jezdit myší, aby se podtrhnul a potvrdil mi domněnku, kterou si musím ujasnit. I kdyby to ujasnění trvalo zlomek sekundy, je to další kapka, která návštěvníka nutí přemýšlet. Jak praví Steve Krug: Nenuťte uživatele přemýšlet.
Aby nedošlo k mýlce, nemluvím o menu, ale o odkazech v textu.
ludekbrno
Profil *
okolojdouci:

Tu šablonu jsem myslel na můj hlavní web postavený na Zencartu a tam to bude vzhledem k množství provedených úprav proti základnímu stavu poměrně komplikované. Chrastek.eu je fakt jen microsite pro podporu hlavního webu a přes něj zrovna moc lidí nechodí a ani do budoucna to nepředpokládám. Spíš jde o to, aby když už se někdo na ten web dostane, aby jej to neodradilo a pokud možno pokročil dále na hlavní web. Každopádně zde uvedená doporučení se pokusím postupně zapracovat, pokud se mi nepodaří vymyslet, jak kompletně překopat design zencartu do modernějšího stylu. Děkuji všem zúčastněným za kritiku i doporučení, protože sám vím, že to není ono.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0