Autor Zpráva
Tequily
Profil
Dobrý den,

žádám vás všechny, abyste se pokud možno co nejlépe vyjádřili k naší nové stránce.

Přijímáme kritiku jak k designu a funkčnosti, tak k přidaným textům a obrázkům.

Budeme rádi za jakýkoliv názor. Nám se totiž stávající web jeví jako dokonalý ;-)

Děkujeme

http://cynet.cz
Krakatoa
Profil
Pro mě to dokonalé není:
a) má to 19 externích javascriptů a pár interních
b) dynamické adresy
c) není demo nabízených systémů
margin
Profil *
<html lang="en">

Naozaj?
ng9
Profil
Web vypadá slušně, pěkně se i hýbe, ale ...

1) drobnost, ale na všech stránkách opakucijící se defaultní kw (ty bych dal jen homepage)
2) v titulcích bych dal jméno firmy nakonec
3) přijde mi trochu předivováno, dalo by se to napsat jednodušeji (pokud tam tedy nejsou kvůli všem těm js)
4) texty bych obalil do p jako odstavcový text
4) chybí mi hezké url
5) např. u rezervačního systému jsou hrozně malé náhledy - není z nich nic vidět
6) nefunguje mi kliknutí do vyhledávacího pole (opera 11.52)
7) je použito html5, ale nejsem si jist, jestli ie8 a nižší budou správně interpretovat web (pokud se nepletu tak bez hacku starší ie nezná tagy jako header, aside atp.) - beru zpět, hack už tam vidím
okolojdouci
Profil *
- Nepěkný neefektivní kód, jaký bych na webu určitě nechtěl.
- Logo připomíná joomlu. Že by souvislost s tím přediveným kódem?
- Světle zelená na bílé není pohodlné čtení.
- Ve svislém menu se nezvýrazňuje aktuální položka
ng9
Profil
"...To nejcennější, co máme... vstříct .." - vlevo dole
Tequily
Profil
Děkuji za názory.

ng9:
1) kw by se měly měnit, děkuji za upozornění
2) z marketingového hlediska je lepší, když je první název firmy
3) divy jsou naschvál, právě kvůli všem JS. Takto jsme přeplnili jen náš web, u zakázek máme kód mnohem přehlednější.
4) to je pravda, v odstavcích nejsou asi proto, že web se udělal za 1 probdělý večer :-)
5) náhledy jsme přidali zrovna teď, na zvětšení se pracuje
6) to je záměrně, vyhledávání nahradí přepínání jazyků
7) hack je
- pravopisné chyby opraveny

okolojdouci:
- viz ng9
- logo nic společného s Joomlou nemá, nebo aspoň nemělo mít
- zvýraznění v menu doděláme
Taurus
Profil
Ani mě nejde vyhledávat ve Firefoxu (7.0.1).
Chybí favicon, zmenšujete obrázky prohlížečem, za což střílím, s vypnutými obrázky jsem v háji, ve stránce "nabídka" jsou písmenka v zelených koulích špatně zarovnaná, adresy jsou nehezké.
Ikonky v kontaktu jsou velké, bohatě stačí ty v patičce. Chybí tisková verze. Uvádět ceny jako "od..." je nešikovné, rohlíky se taky nenabízejí od koruny padesát výš.
404 vede v podstatě na úvodní stránku se špatně nakódovaným vrchem - část "Buďte vidět" je nalepená na vrch. Takto se 404 nedělá, to je špatně.
Viděli jste to v IE6? Nahoře je navíc nějaký anglický baner. Ach jaj...
Formulář není dobrý - při kliknutí do pole a najetí jinam to na mě červeně mluví a posunuje mi to stránku. Má to být napsáno někde rovnou. Odeslat nevypadá jako tlačítko, resetovat je neintuitivní pro uživatele. Mrkněte se na nějaké články o použitelnosti.

Jinak poměrně pěkný web s hezkými referencemi, ale k dokonalosti toho dost chybí.
ng9
Profil
1) na www.cynet.cz ti běží duplicitní web (mělo by se to přesměrovávat)
2) další maličkosti typu - nevidím sitemap (bývá zvykem ji mít na /sitemap.xml pokud ji nechceš skrývat), chybí robots.txt
3) <h1><a href="index.php"></a></h1> na všech stránkách, to je šílenost
4) descripton všude stejný
jenikkozak
Profil
ng9:
2) další maličkosti typu - nevidím sitemap (bývá zvykem ji mít na /sitemap.xml pokud ji nechceš skrývat), chybí robots.txt
Sitemapa není určena pro návštěvníky, nýbrž pro roboty. Její význam zřejmě přeceňujete. Ten soubor robots.txt také nechybí, nejedná se o povinnou položku webu. Jediný, kdo má šanci nějak obhájit existenci prázdného souboru robots.txt je ten, kdo nechce mít v logách chybu 404 při pořadavcích robotů na tento soubor.
Tequily
Profil
ng9:
- sitemap a robots už jsou
- description a kw se mění s každou stránkou
- duplicitní web podle mě není problémem ne?
- na to h1 upozorním programátora
ng9
Profil
jenikkozak:
Samozřejmě, že na tom nestojí a nepadá úspěšnost webu, proto jsem psal, že jde o maličkosti. Kdybychom se zabývali jen příchozím uživatelem, nemusíme ani zdrojový kód otevírat. :-)
Sitemapa říká robotům jak efektivně procházet web a onu sitemapu podstrčit v robots.txt tak aby to bylo přívětivější pro roboty a následnou indexaci.

Tequily:
Duplicita webu ničemu nepřispíva ba naopak.
Medvídek
Profil
Krakatoa:
má to 19 externích javascriptů a pár interních
Který mají pouze 309.6 KB, což není nic strašného :)
Krakatoa
Profil
d) pokud se použije html5 a audio, tak by se neměl použít jen jeden fomát audia ale alespoň dva, aby pokryly prohlížeče, tj. k mp3 přidat ogg.
__construct
Profil
Tequily:
Okrem toho čo bolo už povedané, mi vadí „drobečková navigace“ – nejak postráda zmysel, keď je iba jednoúrovňová, t.j. keď mám rozkliknuté „fotoslužby“ v sekcii „nabídka“ tak v navigácii vidím iba „Úvod / Nabídka“ miesto očakávaného „Úvod / Nabídka / Fotoslužby“
shaggy
Profil
Krakatoa:
b) dynamické adresy
To je nejaká chyba? Aký je rozdiel medzi adresou "/index.php?p=nabidka" a "/nabidka"? Obe sú z pohľadu systému dynamické, z pohľadu návštevníka nie.

ng9:
1) drobnost, ale na všech stránkách opakucijící se defaultní kw (ty bych dal jen homepage)
To nie je drobnosť, to je zbytočnosť. Prečo sa zaoberať niečim, čo je zbytočné?

2) další maličkosti typu - nevidím sitemap ... Sitemapa říká robotům jak efektivně procházet web
Nie v tomto prípade - tak ako na väčšine webov, kde ju (nevhodne) používajú, aj tu je sitemap zbytočná. A to isté platí pre robots.txt - súbor, ktorý v 99,9% stránka nepotrebuje.
Krakatoa
Profil
shaggy:
Kde píšu o nějaké chybě? Já píšu, že z mého pohledu ten web není dokonalý a píšu i proč. A jak jsem to myslel je myslím jasné, ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0