Autor Zpráva
Cody
Profil
Rád by mě zajímal názor a věcná kritika k funkčnosti, přistupnosti, designu atp. stránek http://dobrovod.unas.cz. Včetně kritiky kódu html,css.

Diskuze a vzkazník via Blueboard, neřešit. Časem až zvládnu PHP třeba vyřeším sám. Děkuji moc.
SuE
Profil
Neboj :-)
Je to příjemný webík, kod nerozpitvávám, ale podle toho, co jsem nakoukla, tak mám pocit, že víš, co činíš, takže ok :-)
snad jen :
- ta patička by měla být podle mě až na konci stánky, pod nejdelším prvkem - tedy až pod levým menu, je-li delší než text, nebo pod pravým sloupcem novinek na úvodní straně. Trochu to ruší, jak tam plave nahoru a dolů při listování (prohlíženo ve firefox)
- písmo ... dávám přednost bezpatkovému, patkové si většinou hodně zvětšuju, aby se mi dobře četlo, a pak už menu trošku přečuhuje do obsahu (většina lidí takový slepejš není, tohle je jen velmi okrajová poznámka)
- grafika: možná sem tam nějaká fotka i do historie, znak, fotka nabo třeba avatar u členů by neškodila.
Cody
Profil
Moc díky Sue, připomínky zkusím zapracovat. Ale v podstatě si celkem chvílila. Takže díky moc!
BTW: Já taky radši arial nebo verdanu či čistý sans-serif, ale chtěl jsem zase zkusit na tomhle webu něco jiného.
Jake
Profil
Web je pěkný kód celkem taky.
Jenom:
- bych z <head> odstranil meta tag generator (<meta name="generator" content="PS Pad, http://www.pspad.com">)

- jinak web se dobře zobrazuje taky v Mozille Firefox.

Celkově pěkná práce.
ameeck
Profil
jjo, pozivam firefoxu i mozillu a u obou to de pekne, malou neprijemnosti je trochu pozicvani ty stranky....uvod je udelanej asi na center center a ostatni zhruba na top center...,
jinak super web,
využil bych tu "v jednoduchosti je síla"...možná nějakej obrázek či fotka by neuškodila, jinak se mit o moc líbí....
Cody
Profil
Jake: meta tag generator tam úmyslně nechávám jako poděkování za skvělý editor, jakým PS Pad je.
ameeck: Jo díky zkusím na to mrknkout.
Každopádně díky všem za reakce!
VitaZ
Profil
Připojím se k pochvale!
Stránky jsou na pohled hezké a mě rozhodně zaujaly i svým obsahem. Např. to vzájemné ohodnocení (či jak to nazvat) vašich členů je prima nápad! Dost to Vás vypovídá.
Ale abych jen nechválil: :-)
- titulek stránky dávám až za definici znakové sady - pokud je to naopak může to někdy dělat probémy se zobrazováním "českých" znaků v titulku
- ve Firefoxu 1.0 a rozlišení 800 x 600 se ti překrývají texty "Novinky" a "Poslední aktualizace..."
Jinak tam žádnou chybu nevidím, a přeju ještě hodně takových stránek!
Nevím proč se bojíš kritiky, rozhodně se nemáš za co stydět! A za ten PSPad máš u mě bod plus - je to i moje krevní skupina.
Kráťa
Profil
Já jen podotknu, že se mi to pekelně rychle načítá, pouze bych se přimlouval za tu patičku, jak psala SuE.
Cody
Profil
Díky, patičku rozhodně opravím a na to rozlišení 800x600 taky, díky za připomínky.
Greik
Profil
Pjekné stránky!
Vjetšina již zde byla řečena, a je to pravda!
Rychlost načítání blesková a design je taky celkem dobrej!
Rozhodně bych byl taky pro tu patičku...
Cody
Profil
Nevím jestli tu diskuzi tady ještě někdo sleduje, ale opravil jsem všechny chyby, takže kdo chce a může mrkněte na to.
Fred
Profil
Jenom tu reklamu zkus vložit pomocí toho strict, jestli to zvaliduje s html 4 ?? <!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--> , kdyby nebyla dole, ale nahoře na úvodce, šlo by to i jinak.
OT: Jsem rád, že jsem na tuhle stránku narazil, několik dní se zase hodně debatuje o page ranku a všiml jsem si jedné věci. Tady je ta reklama dole, a to je to, když si totiž člověk nechá stránku na Poodle predictor zobrazit tak jak to vidí google, tak když je reklama wz nahoře, je to to hlavní co tam google vidí, proto jsem se hned podíval a dole je to asi lepší ?? Nicméně tímhle způsobem má webzdarma.cz page rank 7
Cody
Profil
Takže <!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--> odladěna, pár dalších věcí ... taky, ale stále mi trochu hapruje stránka při velkém zvětšení písma, tak mě napadá (OT) - který prvky by měli být naopak definovány absolutně a ne relativně?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0