Autor Zpráva
MichMond
Profil
Dobrý den,

zajímal by mě Váš kompletní názor na stánky News IT. Vzhled, přehlednost, podané informace, nápad a podobně. Budu rád za jakoukoli připomínku k projektu.

Děkuji předem, Milan Michal.
Novy
Profil
Web je dobrý, přehledný, ale chtělo by to více informací třeba o možnosti zrušit posílání emailů.
Logo my mělo být odkaz na index.
<meta name="description" content="Popisek pro vyhledavace."> - opravit
<meta name="keywords" content="hry, ostatni, dalsi"> - upřesnit
<link rel="shortcut icon" href="obr/ico.jpg"> - dodat i ve formátu .ico
Nápad je to dobrý, na mě trochu šedý.
Zkus tam přidat nějaké sdílení http://www.addthis.com/
http://validator.w3.org/check?uri=http://milanmichal.cz/newsit/ - 18 Errors, 2 warning(s)
Text dej do odstavců <p>
MichMond
Profil
Hlavička, na ni jsem úplně zapomněl. Jinak dobré nápady, díky.
Novy
Profil
Co znamená ten obrázek http://milanmichal.cz/newsit/obr/slide3.png ?
Dej tam nějaký nadpis H1
MichMond
Profil
Takový přehled log systémů, akcí, softwaru který se týká it. Navodí to trochu it atmosféru a hlavně to barevně oživí design.
Novy
Profil
Na svoji funkci je to dost velké.
Taurus
Profil
Promiň, ale postrádám smysl této služby. Proč bych se měl registrovat a dostávat zprávy, které mi určíte, když si chci selekci provádět sám a tak navštívím nějaký internetový IT magazín.

Vyber si jazyk. Buď anglický, nebo český. Ne oba.

Tolik gramatických a interpunkčních chyb na malém prostoru je bohužel otřesné. Dostal mě výraz "jakých koly".

S designového hlediska to má slušný náběh, ale děláš základní chyby jako příliš bílých míst, nedodržování zarovnání (horizontální i vertikální). U horního menu nejsou rozestupy u položek, pojmenování kotev stylem #kot1 nikomu nic neřekne. Nevím, k čemu jsou ty ikonky wordpresu apod.
Tori
Profil
K češtině: „Staňte se informovaným“ je strašný anglicismus, aspoň "Buďte v obraze" nebo "Udržujte si přehled" by znělo o něco líp. Věta „Sekundárně je pak zpráva rozvita různými odkazy“ se snaží být stylistickou perlou, leč nedaří se jí to. Přemýšlím nad lepší formulací, ale asi bych tam vůbec ty dvě věty (o primárním a sekundárním) nedávala a nechala jen vzorek zprávy. Ad „Možnost získání slevy pro první 4ři“: sufixy se přidávají - pakli vůbec v češtině - k řadovým číslovkám, nikoli základním. Doplňuji: někde jsem tam viděla nejednotný zápis "vy" vs. "Vy".
Co kdyby položky v horním menu měly místo trojice šipek symboly bližší jejich významu (třeba otazníček pro "Jak to funguje")? Kde je kotva #kot1? Proč je horní menu jako obrázky, místo aby text byl textem?
jenikkozak
Profil
Novy:
Dej tam nějaký nadpis H1
„Tagy pro nadpisy jdou číselně vzestupně od <h1> až <h7>. Já osobně jsem za dobu co dělám stránky nešel nikdy za <h4> a to pouze párkrát vždy využívám pouze <h1> až <h3>. Pamatujte, že nadpis <h1> smí být na stránce POUZE JEDNOU. <h2> můžete využít přibližně tak 2-3krát a <h3> tam už to není nějak omezené, ale rozhodně doporučuji to nepřehánět.“
Četl jsi vůbec tu neuvěřitelnou slátaninu, než jsi na ni odkázal?
Miloš
Profil
Tori:
sufixy se přidávají - pakli vůbec v češtině - k řadovým číslovkám
V češtině se nikdy nepřidávají sufixy k žádným číslicím (pozor na rozdíl nezi číslovkou – slovní druh – a číslicí – druh znaku).
Pokud jde o řadové číslovky, tak při zápisu pomocí číslice sufix ani omylem – od toho máme tečku (5. = pátý) a ani je neskloňujeme (5. března, nikoli 5.-ého a podobné ohavnosti); ovšem to už nejsou sufixy.
Maximálně můžeme napsat třeba 5násobný, i když tady asi vždy bude líp vypadat zápis slovem – pětinásobný.

jenikkozak:
Pěkné bludy. Dík za pohádku na dobrou noc. :-D
Tori
Profil
<ot>
Miloš:
V češtině se nikdy nepřidávají sufixy k žádným číslicím
Jo, psala jsem "pokud vůbec [se] v češtině [něco takového používá]", neb jsem párkrát viděla např. "17tého". Norma to samozřejmě není, na rozdíl od "3rd" nebo "4éme".
</ot> hm, <mimo-téma> už v kláves.mapě není? neva, aspoň budu psát k věci. :-)
↓ :D Krásný, děkuju, zakládám si.
Miloš
Profil
Tori:
neb jsem párkrát viděla např. "17tého". Norma to samozřejmě není, na rozdíl od "3rd" nebo "4éme".
Ona to není nejen norma, ono to není ani trochu správně. Pěkný článek (nejen) o tomto jevu napsal Miloslav Špecián v článku Vítejte u Kulele aneb Řádění gramatické lepry sílí; klíčovou část cituji:

»»Důchodci létají
Dokonce už i „naše, tedy Česká televize“ – kromě toho, že Nás v titulcích také oslovuje hyperzdvořile – si myslí, že musí divákům pomáhat skloňovat číslovky. A tak už i z veřejnoprávní obrazovky straší tvary jako 16ti, 8mi, nebo dokonce 16-cti (že by věc cti?). V internetových obchodech se to jen hemží 19 palcovými monitory (chápu, že dvacet palcových monitorů by už neprodali) a 15-palcovými (patnácti až palcovými?) displeji. Je zajímavé, že u jiných slov pisatelé chorobné nutkání pomáhat čtenáři se skloňováním nepociťují. Ale u číslovek musíme souhlasit s Janem Werichem a obdivovat ten optimismus autorů, že co čtenář, to blbec.
Ale nejlepší je 30tiletá paní. A co 80. letí důchodci? Souhlasím, že letícího důchodce dnes člověk potká častěji než někoho, kdo přemýšlí o tom, co napsal.
Promícháváním starých a novodobých trendů pak vznikne třeba dvanácti-stupňový ležák. Já bych to odhadoval na deseti- až dvanáctistupňový nápoj konzumovaný pisatelem denně ve společnosti 1-oho, 2ou, t-ří, nebo i 4Ř podobných expertů na gramatiku. A ve 4-řech nebo 5jeti se toho vyřeší už hodně. A možná si k nim přisedne i 3a2ceti letý ne gramotný vysoko-školák.
««
Novy
Profil
jenikkozak: Četl jsem to, není to dokonalý článek, znám lepší, ale ne česky.
Taurus
Profil
Novy:
Není to dokonalý článek. Dokonce je to článek k ničemu. A dokonce ani není česky. :-) Stačilo projít dvě stránky, dál raději ne...
MichMond
Profil
Díky, text určitě bude chtít nějakou korekci toho jsem si vědom. Do dalších chyb které zmiňujete se okamžitě pustím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0