Autor Zpráva
Vikomt
Profil *
www.sweb.cz/dzm . Díky :-)
Radek Hrabůvka
Profil
Když nešetřit, tak nešetřit!
Příliš nechápu, když na stránku přijdu s Firefoxem (použil jsem samozřejmě celou svou "prohlížečovou smečku"), koukám na ikonku "Přejdětě ..." "Nápis" Paličkovaná krajka je obrázkem, stačil by text. Taky mi uniká smysl konstrukce:
<div class="webova-adresa"><p>http://www.sweb.cz/dzm/cenik-a-katalog.html</ p></div>
p v css není ostylované, takže, nejde o kontextovou deklaraci. Stačí přiřadit třídu přímo odstavci a nepoužít div. Barva #eeeeee na bílé je tajný inkoust, nebo co? Mnoho přímého stylu a absolutního pozicování. Pochvala za tiskový styl a za to, že pto ty, co mají nastavený v prohlížeči tisk pozadí, že ho mají stylem nastaven na bílou. ale taky by šel udělat lépe:
body {background: #fff !important}
Pak není třeba nastavovat pozadí v každé druhé deklaraci.
Místo: <p><b>Ukázky klipů</b></p> by se dalo použít h3.
Je vidět, že některé věci v kódu jsou promyšlemé, avšak dost je toho nedotaženého. "Zdrojáky" jsou stlačeny, což bych bral jako výhodu, protože BFU zdroják nevidí a ostatním kód přeformátuje podle přání editor, tedy pokud nepoužívají Notepad, ten to asi jako jediný neumí ;-)
Mistr
Profil
(1) Proč je pod názvem stránky velmi světlým malým písmem napsána adresa stránky?
(2) Možná bych upravil zobrazování zvětšených obrázků z galerie. Ale je to jen věc názoru a vkusu.
(3) Vyházel bych ze stránek ikonku vyzývající k přechodu na FireFox.
(4) Oceňuji, že je vše psáno pravopisně správně a bez překlepů (alespoň to, co jsem zaregistroval).
(5) Potěšíš tím i ty, pro něž je důležitá validita kódu. Vše v pořádku.
(6) Opět jen poznámka k uvážení: vycentroval bych stránky (možná) nejen horizontálně, ale i vertikálně.
(7) Nadpis webu jako obrázek? Nešlo by to vyřešit prostým textem?
Radek Hrabůvka
Profil
Mistr (5) Potěšíš tím i ty, pro něž je důležitá validita kódu. Kód HTML a CSS (jen klasické varování na barvu textu a pozadí) je validní, ale místy prasácký. To potěší hlavně ty, co ve Firefoxu mají plugin na zjišťování počtu chyb na prohlížených stránkách. Ale oceňuji, že při validním kódu na stránkách nestraší "valid" ikonky.
Vikomt Dodatek písmo nejde zvětšovat v IE.
SuE
Profil
jen tak na první pohled .. nesedí mi barvy k zaměření webu. Je to moc studené. U krajek bych si spíš představila nějaké "teplo domova"
Plaváček
Profil
SuE má pravdu - je to spíš web připomínající prezentaci pitevny. Pěkná grafická opičárna vytvořená z krajek a volba pastelových barev by určitě udělala své. Navíc - toto je web, který přímo volá po existenci mých oblíbených obloučků a grafických vychytávek :)
Vikomt
Profil *
Díky za připomínky. Vezmu si je k srdci :-)
Vikomt
Profil *
Co myslíte, bylo by lepší toto barevné schema? http://sweb.cz/dzm/images/cervene.png

Obloučky a grafické vychytávky doplním též :)
Mistr
Profil
Vikomt
Tvůj "červený" návrh mi příjde moc jednobarevný. Osobně bych se to snažil oživit více barvami (samozřejmě, zas to nemusí být barevné efekty jak na nějaké diskotéce). Stávající červená podoba by se, dle mého, hodila například na stránky ÚV KSČ apod. (nic proti Tobě). :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0