Autor Zpráva
M1K3
Profil
Zdravim,

zajímalo by mě vaše názory na design stránek http://imageshack.us/photo/my-images/17/pokus3.jpg/ . Nějak se stim nemohu poprat. Je to taková "beta" verze. Díky za vaše nazory...jste zlatí

M.
jenikkozak
Profil
Co to bude, až to bude?
M1K3
Profil
je to školní projekt - absolutorium - Měl by to byt takovy informační portalek o designu a všeho kolem. Članky, galerie, diskuse....
Petr ZZZ
Profil
Z toho šrafovaného pozadí by mě asi brzo začaly bolet oči.
Logo čtu jako 6lour místo colour.
Jinak nevím, co hodnotit, je to jen obrázek. Očekáváme spíš, že budou předkládány k hodnocení hotové webové stránky.
Taurus
Profil
Název máš "colour" a web vypadá smutně, černobíle. To určitě ne. A stejně jak Petr ZZZ mám problém s logem. Není dobré ani intuitivní, zajímavé... Nahoře máš příliš bílého místa. Nadpisy nad obrázky by měly být spíš u textu, rozbíjí to tok dokumentu.
M1K3
Profil
ahoj,

kdyz na to ted koukam- boli hlava i me :D Tak snad abych zacal na novo. Mockrat diky vsem. Je super kdyz vam rekne nazor nekdo jinej. Az neco vytvorim urite napisu.

diky

M.
jenikkozak
Profil
M1K3:
Dopíšu svůj názor, třeba jej využijete při tvorbě nového vzhledu.
- To volné místo pod odkazy Hledej, Přihlásit se a Odhlásit mi připadá špatné. Reklamu tam dát nemůžete, protože by se ty horní odkazy dostaly do pozice, kde je budou uživatelé ignorovat. I takhle se může stát, že je budou považovat za reklamu (takovou tu jednořádkovou, kterou znáte z různých freehostingů). Ano, odkazy tam jsou jen tři a jednoznačně popisují svou funkci. Ti, kteří je budou považovat za reklamu, je nebudou počítat, číst, ani se na ně dívat.
- Mně osobně se nelíbí kombinace šrafovaného pozadí, přerušovaných čar a stínovaných nadpisů. Ten stín mi vadí.
- Také mi ke zbytku webu nesedí ta výrazná a hodně vysoká patička. Její pozadí je v pohodě, bílá přerušovaná čára také, ale musí být ta patička tak obří?
- Osobně bych v menu ty puntíky dal blíže k jednotlivým položkám. Nebo zesvětlit. Zkusil jsem si tenhle obrázek upravit zesvětlením puntíků a domnívám se, že je to menu přehlednější.
M1K3
Profil
Díky všem za typy a připomínky. O víkendu na to sednu a určitě to nechám zase vámi posoudit....
Juandev
Profil
M1K3:
Nějak se stim nemohu poprat
Je tam moc strukturních prvků oproti plochám. Já bych zrušil to šrafování toho spodního černého pole. Ten bíle šrafovanej background nepůsobí dobře pro oči - tam to chce vymyslet jinak.
M1K3
Profil
Juandev:

určitě zruším to šrafováni patičky. Už to tu někdo psal(díky). Mě se celkem libí ten background, che,he:) Samozřejmě raději dám na názor někoho kdo není zaujatá jako já. Mužu se zeptat co si představit pod pojmem "strukturní prvkek" ? Nechci se nějak ztrapnit, ale nevím co si pod tímto pojmem představit :) diky za odezvu a názor
Juandev
Profil
M1K3:
strukturní prvkek
Textura? Prostě obraz aby lahodil oku musí mít vyvážené plochy jedné barvy, nebo plochy přecházejích barev s texturou. A na těch stránkách je moc textury.

Takže patička plnočerná už může vyvážit podíl čistých poloch oproti textuře.


Nicméně ani ta textura šrafováním není dobrá - mě píchá do očí a je otázka, jestli píchat do očí má. Já si myslím, že v tomto případě není úmysl, aby lidi píchalo okolí do očí.
M1K3
Profil
Posílám ukázku re-designu. Asi jsem vyměknul teď před Vánocema :)

power&love

M.

http://imageshack.us/photo/my-images/21/fianl.png/
jenikkozak
Profil
M1K3:
Zde už je to s barvami lepší. Ale přesto se zeptám:
- Za tím nápisem HLEDEJ: není políčko pro psaní textu, že ne?
- Ty křížky u políček nahoře znázorňují, že se jedná o štítky, přičemž kliknutí na křížek vyhodí příspěvky z části „Články“, které obsahovaly tento štítek. Jako na Heuréce, že?
M1K3
Profil
Ahoj,

-ano, HLEDEJ bude funkční > sloužit pro vyhledávání pojmu na stránce
-no covece ty krizky meli byt soucasti tlacitka . ale docela zajimavej napad te napad :) Nevim jestli by to bylo tolik funkci a nepletlo by to ?

Díky

M.
Taurus
Profil
Stále mnoho bílého místa. Zkus si nakreslit přímky vedoucí po krajích prvků. Uvidíš, že tam máš dost nevyrovnaných částí. To jsou základní prohřešky vůči designu. Hledání je neintuitivní, přihlášení taky. Drž se osvědčenějších formulářových polí (třeba v hezčím kabátku) a tlačítek. "Nabítka" si oprav :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0