Autor Zpráva
Tomáš Urbánek
Profil *
Prosím o hodnocení našich stránek, co si myslíte o naší společnosti, když vidíte naše stránky? Link: http://web-planet.cz


Nefunguje odkaz na chat-ještě jsme nenašli dobrého poskytovatele online chatu..
Plaváček
Profil
Tomáš Urbánek:

Myslím, že v IE 8 web nevyhlíží, jak by měl. Mimochodem - profesionální webdesignerské studio by se mělo spoléhat na své znalosti a schopnosti a nedůvěřovat nekriticky pochybným SEOmatům.
jenikkozak
Profil
Tomáš Urbánek:
1) Jste zatím prvním webovým studiem, které podtrhává na webu text, který není odkazem. Něco takového si nedovoluje ani Google, a to už je firma, která udává vývoj internetu. :)
2) „To je to co nás živý!“ Ale psaní evidentně moc ne.
3) „Při tvorbě uplatňujeme pravidla pro uživatelsky přístupný web a dodržujeme standardy pro XHTML 1.0 a CSS 3“ To hezky zní. Ale v kontrastu s tím je hned vedle panel Seznam služeb, kde odkazy „mizí“ po najetí myší.
4) Dát tlačítko Smazat před Odeslat ve formuláři nepovažuji za dobrý nápad. Naštěstí toto tlačítko maže jen jedno políčko. Stejně bych jej vyhodil.
5) Co se týče zdrojového kódu, z vrchní části hlavičky cítím nějaký seoautomat, pod ním je sbírka javascriptů. (Vážně nevím, na co jsou dobré, ale budiž.) Z kódu pod hlavičkou mám pocit, že kodéra jste ještě nenajali.
6) Faviconka je z ISPConfig, že?
7)Vaše reference se mi zdají být hodně podivné. Vyhledávačům to ještě nevadí?

Jde o kovářovu kobylu, že?
Ugo
Profil
Plaváček:
nejen IE 8

IE6,7,8 jsou nepoužitelné => uživatelé IE kterých je stále více než je zdrávo (8 je asi nejrozšířenějsí) jsou odříznuti.

Favicona s ISPConfig je pěkná, kdo ví třeba by na vás mohli vydělat :) (aneb další firma co bez ostychu krade? ... ale kdo ví odkud to má ISP)

Co se týká designu tak když je funkční - tak 10% prohlížečů :D tak se mi v základu líbí (až na ty mizící odkazy).
-Vadí mi odkaz "online chat" vede kdovíkam na cizí stránku která snad ani nefunguje - je špatné když nabízíte tvorbu složitějších aplikací, ale chat který je za pár hodin (jednoduchý jen minut) hotov tak nemáte.
- font je divný, Kontakt v menu tak nehezky splývá - vyměnil bych jej
- ty tuny javascriptů neodpovídají funkčnosti stránky, jediné co říkají je, neumíme nic než najít jQuery plugin
- buttony v kontaktu : no to snad nemyslíte vážně :D
- chybí titulky

Kód je podle mě v pohodě, až na to že je nefunkční (IE) - až na ty komentáře
Grafik umí s barvami a s obrázky, otázkou je kolik těch obrázků je nelegálně použito, ale zdá se že kompletní návrh nedodává že?
Petr ZZZ
Profil
Pozadí menu je (s výjimkou aktivní položky) přinejmenším v Internet Exploreru 8 světle šedé, bílé písmo je proto nečitelné (v Google Chromu a Firefoxu je pozadí menu u neaktivních položek černé, písmo čitelné).

Zůmování na pohodlně čitelnou velikost způsobí, že se úvodní stránka nevejde na obrazovku širokou 47 cm (musela by být široká odhadem 60 cm). Omezím-li zvětšování na písmo, rozpadne se design.

Docela mě udivuje, že webdesignerská s.r.o. se dopustí na své vlastní stránce takových hrubých chyb.
DJ Miky
Profil
Název firmy je na webu několikrát a pokaždé jinak (patička Web-planet s.r.o, úvodní stránka Web Planet s.r.o., kontakt Web planet s.r.o.; podle obchodního rejstříku WEB PLANET s.r.o.).

Proč se odkazy v patičce otevírají do nového okna? A proč zrovna Články se otevírají do stejného?
Proč jsou v patičce prohozené odkazy Domů a O nás?

Není sjednocená verze bez www a s www.
Některé odkazy v patičce odkazují na jiné, duplicitní a o něco krkolomnější adresy (web-planet.cz/cz/references/index/reference).

Online chat a obsah stránky jsou na můj vkus dost nalepené na menu. Je to vidět hlavně v sekci Služby, kde jsou v levém sloupci dva tmavé boxy a ten druhý je odsazený o něco více než první.

Moc dobře nejde poznat, na co se dá kliknout a na co ne. Odkazy jsou docela důmyslně skryté - na něco jde kliknout, na něco ne, i když obojí vypadá úplně stejně.
Tomas Urbanek
Profil *
Plaváček: Jediny SEOmat na nasem webu jsem ja ;)
Plaváček
Profil
Tomas Urbanek:

Vážně? Tak proč si na webu dobrovolně pěstujete duplicitu?
Tomáš Urbánek
Profil *
Plaváček:
Protože je nastavená podmínka, když není zadán title stránky -> vezmi title z home page, aby tam byl, alespoň nějaký, ale už je to opravené;-) Každá stránka by měla mít svůj title teď.
panther
Profil
Tomáš Urbánek:
nejde o titulek, jde o duplicity na adresách s a bez WWW + nějaké další duplicity poznamenal i DJ Miky v [#6].

Mimochodem, toto je taky hezké :-)
pcmanik
Profil
Tomáš Urbánek:
Nechapem preco su vase prezentacie v ramiku na ktorom je logo Applu. A ako by to nestacilo, taky produkt Apple v zivote neurobil :D
waran
Profil
Tomáš Urbánek:
A ještě jedna, čistě laická, připomínka:
Uživatelům s menším rozlišením monitoru (moc jich už sice není, ale stále je jich ještě dost - šířka 1024 je ještě docela používaná) se to nevejde do okna. Někde jsem slyšel, že se doporučuje šířka 900 - 960 px. Nebo to všechno stylovat v procentech (pak je to ale trochu nejisté)...


Tomáš Urbánek:
A ještě další maličkost...
Při procházení webu jsem narazil na mírně okousané ikonky prohlížečů. Ještě trochu okousanější jsou ikonky v sekci služby. V sekci o nás jsem narazil na obrázek, který mi krapet připomíná logo CMS Joomla.
Lamicz
Profil
Tomas Urbanek:
Kde máte licence v JS pluginech?? Nic z toho jste nedělali...
Navíc pokud používáte licencované písmo a proženete to Cufonem, v tom vygenerovaném JS souboru jsou copyright info o písmu, které tam musí zůstat. Koukám, že na to tak nějak obecně pěkně ser***...
Štefan Machovec
Profil
1) V navigační liště je za políčkem KONTAKT kus prázdného místa.

2) Na stránce Služby je obsah moc vpravo, nalevo je pod zeleným boxem s odkazy dlouhá nudle bílého prostoru.

3) Na stránce Napsali o nás je obsah naopak nalepen úplně na levou stranu.

4) Na stránce Kontakt je obří zelený box, ve kterém se mi zobrazuje jenom sídlo firmy. Předpokládám, že tam má být nějaký obrázek, ten se mi ale ani po několika načteních stránky nezobrazil. Obsah pod zeleným boxem je nalepen úplně na levou stranu. Vpravo je velký kus úplně prázdného místa,

5) Text je na můj vkus docela světlý, musel jsem si snížit jas na monitoru, abych neměl problémy se čtením.

6) Obsah roztažen na celou šířku monitoru. Jak již bylo řečeno, při nižším rozlišení (nebo když uživatel nemá maximalizované okno) se stránka nezobrazí celé, musí se posouvat.

A ještě poznámka: Položky menu jsou oddělené nedělitelnými mezerami ( ), osobně bych navigaci radši udělal jako seznam a přidělit mu list-style-type: none a potom mu dal padding.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0