Autor Zpráva
Neteyesák
Profil
Zdravím,

Chtěl bych Vás poprosit o kritiku mého weblogu Neteyes.cz.
Cirka před rokem byl v této rubrice též, a jsem zvědav, na nynější kritiku.
Web prošel celkovým redesingem, vyměnil jsem šablonu, změnil veškeré funkce, vyhladil logo a ještě jsem se trochu pohrabal v kódu.
Výsledkem je dle mě stabilní web s příjemným desingem.
Nezděste se, prosím, toho, že na hlavní stránce mám sněžení - mám ho rád a navíc je zrobené v Jquery, takže žádné létající obrázky - snažil jsem se ho udělat co nejméně otravné.

URL: www.neteyes.cz

Jenom podotek. Přál bych si celkovou kritiku weblogu, tedy články, vystupování, desing...

Přeji krásný nový rok!
Neteyes.cz
pcmanik
Profil
1. To snezenie ma velmi otravuje, naviac niekedy neni uplne plynule.
2. Stranka je celkovo moc roztahana, velke medzery, velke pismo, vela prazdneho miesta. A pritom to posobi, strasne preplnene.

A celkove hodnotenie zdrojaku je katastrofa...
Neteyesák
Profil
pcmanik:
Díky za názor.
Camo
Profil
Mňa to sneženie vôbec neuráža, ani sa mi nevtiera.
Neni to žiadny grafický prevrat, ale ani neurazí.
Nezadá sa mi preplnená ani neprehľadná, ale tie medzery medzi panelmi sú aj podľa mňa veľké.
Písmo je normálne. (Neznášam malé písmo a to nenosím okuliare.)
Ale to logo by potrebovalo pomoc...
Neteyesák
Profil
Camo:
Děkuji. Ty mezery zvážím, na logu zapracuji. Na malém písmu se shodneme, kor večer to člověka jenom otravuje.
Proto si taky každý uživatel může nastavit svou velikost písma, stačí zabrousit do sidebaru.


A celkově, co články?
Taurus
Profil
Tož, pravda, neurazí, nenadchne, pro blog dejme tomu. Ale...

Stránky působí studeně, smutně. Piškvorkové pozadí mi k tomu moc nesedí. Hlavní menu vpravo jakoby postrádá položku. Sekce "Zprávičky" nevím co obsahuje, když přejdu zběžně menu. Říkám si v duchu - je to "nezařazeno" nebo to obsahuje všechno dohromady...? Logo je špatné, slogan ještě horší - evokuje mi to násilné použití stylu současných rádobyúderných sloganů. Zkus něco obyčejnějšího, prostého. V duchu si zas říkám, zda ostatní blogy píší zaslepenci... a nejsou žádné kvalitní, když toto píšeš.

Obsahová část je dost dělená do bloků, je to všecko takové stejné, prostě prdlé do rámu a hotovo. Část s vyhledáváním a písmem se dá zmenšit o 60 %. Kostičkované rss vypadá divně; jinak nikdy neměň velikosti obrázků prohlížečem.

Co upravit strojový styl "Napsáno dne 11.11.2011 | Napsat komentář" na "Publikováno 11. 11. 2011" a "Přidej komentář" dát jen do článku (u perexu je dle mého k ničemu). "Copyright © 2011 Neteyes.cz" nic neznamená. Patička obsahuje zbytečný prostor. "Zdroj Informace:internet" - copak to můžeš u článku napsat? :-) Když už cituješ, což je správné, tak buď přesný, jinak je to přece k ničemu. Obsah uvnitř závorek se neodděluje mezerami.

Co články? Tak třeba http://www.neteyes.cz/clanky/skittles-dotkni-se-duhy/ - neopakuj perexy v obsahu. Sloh obsahuje chyby, překlepy a je bohužel takový krkolomný. Používej častěji tečky, dlouhá souvětí se špatně čtou.

Je to taková stáhlá šablona prsknutá na web bez vyladěných detailů. Jsi na dobré cestě, jen směle dál.
Neteyesák
Profil
Taurus:
Díky. Zapracuji na tom.
Neteyesák
Profil
pcmanik:
Ještě k tomu zdrojáku. Šablona byla napsána hezky, ale Wordpressu neporučím - obzvláště pak pluginům, ty si generují, co chtějí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0