« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Kritiku designu, kódu, apod. => bateczko.xhosting.cz
Děkuji.
Zlababa
Profil
Hmmm, design nic moc ... pár čar a barvy + jakejsi obrázek města.
Na kód nemám náladu :)

A jinak jsem dlouho přemýšlel o čem ten web vlastně je .... nic jsem se tam nedočet .... jen v odkazech jsem našel pár banner ůůů to je vše ...
Anonymní
Profil *
A jinak jsem dlouho přemýšlel o čem ten web vlastně je .... nic jsem se tam nedočet ....

Bože... a hned první stránce je napsané asi co?
Timy
Profil
- sekce o mně je trochu prázdná
- sekci zloději bych odstranil, protože (patrně) nemáš žádný důkaz, že ti ten design opravdu ukradli, takže to působí trochu nevěrohodně
- celkově je web obsahově trochu chudý, ale je zase přehledný a jednoduchý
YoSarin
Profil
Pěkné a líbí - jen je škoda těch tabulek v kódu... donedávna jsem to dělal taky, ale teď už to raději dělám přes CSS...
Jinak fajn :)
Anonymní
Profil *
Timy
Důkaz mám. Zobraz si zdroj stránky http://goodworks.gamecode.cz/data/main/wap.htm . Najdeš tam tohle: <meta name="author" content="Pavel Batečko"> (Pavel Batečko jsem já). To samé je i ve zdroji sekce vymena ikonek. V ostatnich je to prepsane na Luboš Uhliarik (to je ten zloďej). (ta stránka wap.htm je v rámci! takže chceš-li vidět zdroj, zobraz si zdroj rámce a ne jen nadřazené stránky - jen pro pořádek ;))

Design i budu měnit. Ale půjde asi jen o změnu barev. K obsahu přibyde programování.
Timy
Profil
Anonymní
tak to je dobré... být tebou, tak bych to tam napsal, ať to tedy působí důvěryhodněji. Co to je proboha za člověka, že se to ani nesnaží maskovat?!
Anonymní
Profil *
Timy
Protože je hloupý. Když to tam napíšu, tak to hned opraví. A to bych nerad. :)
Icepoint
Profil
jenom, jestli teda chceš (a umíš) dělat weby, tak by slidně moh udělat vlastní guestbook (s MySql to není nic těžkýho - po měsíci učení PHP jsem to zvládnul sám,vč. mazání příspěvků pod heslem apod.). Když používáš systémy typu blueboard apod. tak to jen na tebe ukáže, že seš línej (to nechci říct, ale tohle napadne skoro každýho)

jinak to je docela pěkný (v jednoduchosti je síla) ... jo jen jak jsem se kouknul na ty další tvoje weby, tak těma bych se já osobně moc nechlubil :o)
Anonymní
Profil *
Jj
Anonymní
Profil *
Icepoint
To byly jen moje začátky. Jednu jsem právě smazal. :)
Anonymní
Profil *
BaTeCzKo reloaded => http://bateczko.webzdarma.cz/
Anonymní
Profil *
LOL tady chcípnul pes... :-/
Timy
Profil
Anonymní
1) hodně slabý kontrast pozadí/písmo, skoro se to nedá číst
2) menu patří do <menu>
3) na odstavce používej <p>
4) používej nadpisy
no prostě se podívej na www.semantika.name :-)
Anonymní
Profil *
Timy
1.) to vím, to je pro mě dlouhodobně největší problém
2.) nesmyslné, zbytečné, nedůležité - neznám, nedám
3.) ne, dělá to blbé mezery (dají se přes CSS vypnout, ale proč tak složitě, když to jde jednoduše)
4.) tam JSOU nadpisy - jestli těmi nadpisy míníš <h1> apod., tak ty nepoužívám protože je prostě nemám rád (mezery, v IE jiná velikost než ve FF etc.)

BTW: Taky nevím proč by se měly používat tagy podle významu - to mi přijde neprosto zbytečné a nedůležité. Hlavní je to, jak to vypadá a že to funguje všude stejně. A obyčejnému čtenáři je, myslím, jedno jestli dělám nadpis divem nebo zda používám h1, h2, atd. A "kritéria slušnosti a správnosti" od tzv. profesionálů a pravidla pro validitu (kde se co má používat a kde ne - tedy hlavně věci netýkající se přímo správnosti syntaxe - když to funguje) od dalších maníků co si hrají na sjednotitele, mě opravdu VŮBEC nezajímají. To jen tak pro pořádek. ;)
Timy
Profil
Anonymní
Taky nevím proč by se měly používat tagy podle významu
Jednoduchá odpověď - proč ne? Proč nepoužívat značky, které jsou přesně pro tuhle věc určeny? Proč používat nějaké jiné - nesmyslné? Taky otevíráš láhev vína kladivem?

Hlavní je to, jak to vypadá a že to funguje všude stejně.
Zobraz si to třeba v textovém prohlížeči, bez stylů apod. Tvůj web pak vypadá dost nepřehledně.

A obyčejnému čtenáři je, myslím, jedno jestli dělám nadpis divem nebo zda používám h1, h2, atd.
Obyčejnému ano, neobyčejnému ne. A i tací se najdou. Navíc - pro používat <div> se zbytečnou třídou či identifikátorem navíc, když můžu použít jednoduchou značku <h1>. Jednodušší, praktičtější, správnější. Použití divu nemá jedinou výhodu.

a pravidla pro validitu
O validitě jsem se nezmínil.
Anonymní
Profil *
Timy

Jednoduchá odpověď - proč ne?
Další jednoduchá odpověď: Proč ano. Div a span jsou nádherně bezvýznamné a hodí se téměř na všechno.

když můžu použít jednoduchou značku <h1>
Ne!

O validitě jsem se nezmínil.
BTW=mimochodem=mimo chod, to znamená, že to je mimo hlavní téma

Jednodušší, praktičtější, správnější.
Div a span=minimálně stejně jednoduché, no comment, správnost (užití podle významu) zbytečná

Obyčejnému ano, neobyčejnému ne.
Velevážení neobyčejní návštěvníci se budou muset smířit s tím, že mě prostě smysluplnost tagů nezajímá.
Timy
Profil
Anonymní
No, nebudu se s tebou hádat, protože to nemá smysl, jen jednu věc - proč chceš hodnotit kód ("Kritiku designu, kódu, apod. => bateczko.xhosting.cz"), když stejně žádnou validitu, sémantiku, přístupnost apod. neuznáváš?
Anonymní
Profil *
Ok. Uzavírám toto téma. Takže *uck off and STFU. :)
necrofight
Profil *
ta dnesna mladez (
Anonymní
Profil *
Ne, klidne tady piste sve nazory atp. Ale uz mi nerikejte ze mam pouzivat znacky podle vyznamu... :P
Anonymní
Profil *
Timy

Zobraz si to třeba v textovém prohlížeči, bez stylů apod. Tvůj web pak vypadá dost nepřehledně.

Kdo dnes používá textové prohlížeče? :P
Timy
Profil
Anonymní
Kdo dnes používá textové prohlížeče? :P
Najdou se tací :P. Ok, když si to zase otevřel... Tvůj web je nepoužitelný za každé situace, kterou jsem si v tuto chvíli vybavil:

1) běžný prohlížeč se vším všudy - špatný konstrast písma, nevydržím to číst ani půl minuty, nerad si ničím oči -- v těchto případech obvykle vypínám styly, ať si aspoň něco přečtu -->
2) bez stylů se to zobrazí chaoticky, nepřehledně, neměl bych náladu se tím prokousávat
3) kdybych měl čirou náhodou vypnuté obrázky, ani pořádně nevím, kam jsem se dostal - zcela zmizí logo bez jakékoliv eventuální náhrady, musel bych to luštit jen podle titulku.
4) vzhledem k nulové sémantice bude ten web asi i dost nepřístupný i pro hlasovou čtečku.

Jediná moje šance je aplikovat vlastní styly, jinak nevím.
Dero
Profil
Kdo dnes používá textové prohlížeče? :P

Já, milióny ortodoxních unixáků a tisíce nevidomých uživatelů, jejichž hlasové čtečky jsou textovému prohlížeči velmi blízké.

Pokud Tě nezajímá význam tagů, OK, ale odvedl jsi tím pádem nekvalitní, špatnou práci, protože na lepší nemáš. Tečka.

Tento web pro mě není dále zajímavý.
habendorf
Profil
Anonymní: Tak chtěl jsi to zhodnotit nebo se tady hádat?
Anonymní
Profil *
Já se nechci hádat.

Timy
1) běžný prohlížeč se vším všudy - špatný konstrast písma
Pomohla by změna písma na 100% černou? (teď není)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho a Dera:
Hlasová čtečka je takový universální bubák :-)
Vyjma loga jsou informace na Batečkově webu přístupné i nevidomým. A to logo samotné v tomto případě již nenese žádnou důležitou informaci -- vše podstatné říká element <title>. Je diskutabilní, jak moc je nesémantická stránka ke slepci přívětivá -- jestli uživatel vůbec nějak utrpí tím, že menu nemá v seznamu nebo že odstavce nejsou vyznačeny jako odstavce. Pochybuji, že by důsledky byly tragické. Pár hlasových čteček jsem před dvěma lety zkoumal a nijak mě za nekvalitní či špatnou práci webmasterů netrestaly.

Já osobně preferuji sémantické elementy, protože se mi s nimi lépe pracuje. Kód je díky nim stručnější. Mohl bych užívat <div class="odstavec"> místo <p>, ale to bych musel pracně rozepisovat a psát i ukončovací značku. To by byla spousta písmenek. Jsem líný a jsem na to patřičně hrdý.

Batečko je také trochu líný, ale ne dost. Čím více ho tu budete osočovat, že neumí tvořit sémanticky, tím více ho motivujete, aby tak tvořit ani nechtěl. Bude hrdý na to, že není líný, a těžko ho někdo přesvědčí, že jeho říše <div>ů není efektivním řešením. Mé doporučení: klid. On na to přijde. Dříve či později.
Anonymní
Profil *
My scifi <span> & <div> world. Welcome. :D
Anonymní
Profil *
Chamurappi
Batečko je také....

Jako Anonymní tu vystupuju pouze protože je to pohodlné. :D
Timy
Profil
Chamurappi
Hlasová čtečka je takový universální bubák :-)
Právě proto jsem ji dal ve výčtu až na poslední místo. O odstavce mi v tomto případě nešlo, šlo mi především o ty nadpisy - nevím, jak v hlasové čtečce, ale když se na to kouknu v Lynxu, je to zmatené, zbytečně zmatené, protože ten nadpis prostě nepoznám.

Vyjma loga jsou informace na Batečkově webu přístupné i nevidomým.
Nemyslel jsem "nepřístupné" jakože by se k nim nedostal, ale spíš že nejsou pohodlně přístupné (či přívětivé, jak říkáš dále), když už tady omíláme tu pohodlnost :-). "Přístupné" by ty informace byly, i kdybych to všechno vyznačoval pomocí elementů <strike>.

Anonymní
Pomohla by změna písma na 100% černou? (teď není)
Pochybuji, spíš bych zesvětlil barvu pozadí.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0