« 1 2 »
Autor Zpráva
SeparateSK
Profil
Dobry den, mam taky problem, navsetvnost webu je taka mala - (60% ja 38%googleboti a ine boty :D a 2% priatelia)
Chcel by som vediet, co je dôlezite, aby ludia chodili na moj web a zostali tam aj dlhsie ako 5 minut.

Dizajn mam taky priemerny - verdana, RGBA farby(rgba suvisi s nastavenim toho ako si uzivatel nastavi farby mojho webu),padding-left:10px...
Obsah: uff. neni to forum,len web na ktorom sa moze uzivatel podelit o vedomosti,napady a o to co vytvoril s ostatnymi. (nie je to forum,lebo su tam uz hotove odpovede,ktore uzivatel pridava :) )
URL : najhorsia aka moze byt :D [mojemeno] . com - ale myslim ze vo vysledkoch googlenia to nevadi, kazdemu skor ide o obsah ako o nejaky cool nazov ( :nesud knihu podla obalu )

A ako uz viem, väcsina ludi s tym opovrhne, ze to je blbost skor ako to otvori.
napriklad:
mam web s super obsahom ale nanic dizajnom - myslim ze väcsina ludi sem nebude chodit a bude hovorit ,ze je to taka stranka maximalne tak na ... - ako z 1990...
mam web s super dizajnom ale nanic obsahom - vacsina ludi bude hovorit ,ze sa im moja stranka paci, i ked obsach stoji za ...

dizajn vypada takto: http://i44.tinypic.com/2vv9wcw.png - CSSko generuje PHP script - uzivatel moze pomocou parametrov zmenit farby webu

a ja mam web s priemernym dizajnom a takym trosku nezvycajnym obsahom
(myslim tym, co taky web potrebuje aby to ludi zaujalo apod. a ako tam tych ludi prilakat)
panther
Profil
SeparateSK:
dodej odkaz na web, půjde něco vymyslet. Bavit se v obecné rovině je zbytečné mrhání časem všech zúčastněných a tobě to nepomůže.
SeparateSK
Profil
Odkaz na moj web - viem urlcka je hrozna :D
este to ma zopar bugov , ale tie su iba ze som nezalohoval updaty tak niektore subory su stare a odosielaju na mail stare neaktualne linky

farba webu sa meni pridanim parametru z do url napr ...com/?z=ff0000

ma to 5 zaregistrovanych clenov, z toho je 1 Aktivny (ja ) a ten druhy to navstivil nieco skopiroval z netu, hodil to tam a a odisiel a nevratil sa
Fisak
Profil
SeparateSK:
1. doporučuji zmenšit si písmo.. velké písmo neni na škodu ale nic se nesmý přehánět
2. muj dojem z toho webu je že jsem opět narazil na nějaký "fake" odkaz jelikož takhle většinou vypdaj
3. pokus se např články třídit podle témat
4. c++ stránka v češtině.. k tomu 15 článků... musíš si uvědomit že tvůj web je pro omezenou komunitu... tudíž bych doporučoval např. návody v angličtině nebo návody nějak spestřit např. barevností kódu
5. tvoje keywords a description mi přijdou chudý .. zkus si něco přečíst o SEO :-)
6. pokud seš línej jako já tak se vybodni na tech 5 věcí co sem ti tu právě napsala stáhni si nějakej free RS nebo CMS a naházej tam své články :-)


jinak tu máš něco k seo :P http://www.zapnout-seo.cz/
panther
Profil
SeparateSK:
- kolik máš (kvalitních) zpětných odkazů na svůj web?
- co nabízíš víc oproti jiným webům, které píší o tomtéž (a rozsáhleji, s mnohem větším množstvím článků)
- k čemu je na tvém webu registrace? Nechápu.
- anglická verze je trochu slovenská (http://www.jakublackovic.com/projekt.php?projId=8)
- písmo je moc veliké, kódy jsou nepřehledné
- na http://www.jakublackovic.com/ máš odhadem 70% textu v H1. Myslíš, že je to tak správně? Nemyslím si. A je to jedna z největších chyb u tebe.

zostali tam aj dlhsie ako 5 minut.
a 5 minut někdo vydržel? To bych se trochu divil.

Chcel by som vediet, co je dôlezite, aby ludia chodili na moj web
obsah. A to kvalitní. Pak na tebe budou lidi spontánně odkazovat, zvýší se návštěvnost, povědomí o webu... Není nic, kvůli čemu bych k tobě zavítal (design za to může částečně taky, ale není to to hlavní).

Fisak:
5. tvoje keywords a description mi přijdou chudý .. zkus si něco přečíst o SEO :-)
zrovna na keywordy dnes kdekdo dlabe :-)
Ivy
Profil
Vytáhni tenhle článek někam nahoru a přidej takových článků víc. Myslím víc článků, co nebudou zajímat jenom lidi co se motají kolem programování, ale i ostatní. Popros další lidi (kamarády, rodiče) ať postup popsaný v článku otestují a popros je o komentáře. A taky by mě zajímalo i fyzikální vysvětlení a možná nebudu sama.
Ještě drobný dotaz: Čípak je to heslo, které odhaluješ? Tvoje nebo cizí?
SeparateSK
Profil
panther:
kolik máš (kvalitních) zpětných odkazů na svůj web?
V googli ich je dost - a to nie len na zadanie nazvu mojej stranky, napr napisem tam : Vlastne hashovanie a je medzi prvymi

- k čemu je na tvém webu registrace? Nechápu.
Moj web neni blog :) takze ktokolvek sa moze zaregistrovat a pisat clanky | Na blogu pise vsetko iba autor - to moj web neni !!! - je predurceny aby hocikto mohol pisat co sa mu zachce - len s legalnym obsahom - takze nie tie veci co su "Mladezi nepristupne", pisanie o nenavisti k ... - za tieto veci hrozi trvale zrusenie uctu a ked to zajde pridaleko tak aj zakaz vstupu na moj web (.htaccess deny IP)

- písmo je moc veliké, kódy jsou nepřehledné
na detektore syntaxu stale pracujem (to je jasne, lebo visual basic,python ma oproti C++ a php uplne iny syntax)

Fisak:
3. pokus se např články třídit podle témat
Dakujem za pripomienku, uz na tom dlhsie pracujem ,ani neviem preco som prestal

Ivy:
Vytáhni tenhle článek někam nahoru a přidej takových článků víc. Myslím víc článků, co nebudou zajímat jenom lidi co se motají kolem programování, ale i ostatní.
presne na to je moj web urceny,lenze ja som programator a tieto veci ked pisem tak to mam fakt dobry den. tento clanok napisal kamarat ktory je tam zaregistrovany.
na stranke sa mozu pisat hocijake clanky a napady- nielen programovanie

Čípak je to heslo, které odhaluješ? Tvoje nebo cizí?
Ak niekto klikne na "Zapamatat heslo pre tuto stranku" tak heslo sa ulozi a bude sa automaticky vpisovat uz to prihlasovacieho formularu, tento script dokaze to heslo v tom formulari odhalit a vypisat alertom

Este sa chcem opytat:
Ked ste boli na mojej stranke, zobrazilo sa vam menu (Zaregistrovat sa a Zabudol som heslo) po cesky ?
takze (Zaregistrovat se a Zapomel sem heslo)

PS. na kategorizacii stale robim, tiez aj na skladani viac clankov do jednej skupiny napriklad : Skupina Hashovanie a tam by boli tie 2 clanky o JL1 v PHP a o JL2 v C++ , tiez aj na jazykovej kategorizacii

i tak dakujem za rady, aspon viem co mam prerobit - to ,ze sa to paci mne neznamena ,ze sa to paci aj inym

Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Petr ZZZ
Profil
SeparateSK:
Ked ste boli na mojej stranke, zobrazilo sa vam menu (Zaregistrovat sa a Zabudol som heslo) po cesky ?

Mně anglicky (jsem momentálně ve Vídni): Sign up | I forgot my password
Německy by to bylo: Registrieren | Passwort vergessen
SeparateSK
Profil
Petr ZZZ:
Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou
posnažím sa

Mně anglicky (jsem momentálně ve Vídni): Sign up | I forgot my password
ďakujem, za informáciu, je jasné,že to je po anglicky, lebo detektor jazyku ťa rozpoznal ako Rakúšana, takže máš automaticky nastavenú angičtinu, lebo nemecký preklad ešte nemám - a je to okolo 130 riadkov textu na preloženie

Fisak:
2. muj dojem z toho webu je že jsem opět narazil na nějaký "fake" odkaz jelikož takhle většinou vypdaj
máš pravdu, ani som si to nevšimol,že to vypadá ako zaparkovaná doména
SeparateSK
Profil
Dobrý deň zasa, mohli by ste sa pozrieť, či to je už trocha normálnejšie ? - Myslim kategorizovanie

www.jakublackovic.com/
Nové:
-Nápady sa triedia to 4 základných skupín.
Pritom 1 z nich má ešte 19 pod-skupín.
-Nápady sa dajú priradiť to hocijakej skupiny
-Ak hladáte nápady, ktoré sú čisto iba v vašom jazyku a nechcete aby to zobrazovalo nápady v inom jazyku, tak stačí kliknúť na Zobraziť nápady v jazyku : [váš jazyk] - len moc toho nenájdete, lebo všetko je v slovenčine :D
-Rýchle menu, kde sa nachádzate (Home -> Programovanie -> PHP ...)
shaggy
Profil
SeparateSK:
Chcel by som vediet, co je dôlezite, aby ludia chodili na moj web a zostali tam aj dlhsie ako 5 minut.
Po tom, ako čítam tvoje príspevky tu na fóre a ako som si prečítal pár stránok na tvojom webe mi len napadá - prečo by tam mali ľudia zostávať dlhšie ako 5 minút? Čo je na tvojom webe tak unikátne, zaujímavé (okrem znovuobjavovania kolesa a aj to zlou cestou)?
SeparateSK
Profil
bezurazky, to je taka otazka ako :
v com je google unikatny oproti bingu
alebo bit.ly oproti goo .gl

a osobne poviem : az tak neobdivujem stranky , ktore su iba zdokonalenie uz nejakeho open source-u
shaggy
Profil
SeparateSK:
Lenže všetky tie služby, ktoré si spomenul unikátne sú (aj pri vzájomnom porovnaní) + to sú weby, ktoré nepotrebujú stavať na kvalitnom obsahu + ty kvalitný obsah nemáš (na to som sa snažil poukázať).
SeparateSK
Profil
dik shaggy , asi kvalitny obsah nemozem mat, ked ho tam nikto iny ako ja nepise :) ani facebook by nemal kvalitny obsah keby tam neboli zaregistrovaní ľudia

a vieš ,čo ma napadlo ? - mam tam už hotové odpovede. teraz sa stačí niekam votrieť na nejaké forum a spamovať tam s odkazmi na moju stránku, kde tie odpovede mám :D :D
shaggy
Profil
SeparateSK:
ani facebook by nemal kvalitny obsah keby tam neboli zaregistrovani ludia
Prestaň sa už porovnávať s webmi, ktorých zameranie je diametrálne odlišné od tvojho. Princípom facebooku nie je vlastný obsah, princípom vyhľadávačov Google a Bing tiež nie je vlastný obsah ako taký. Máš jednoduchý web o programovaní (ktorých sú stovky) a informácie na ňom očividne pre ľudí nie sú zaujímavé. Pýtal si sa, ako zvýšiť návštevnosť a docieliť, aby na tvojom webe vydržali dlhšie - jediná dobrá odpoveď je: "zapracovať na obsahu".
SeparateSK
Profil
to ,že tam prevažujú programátorske nápady ešte neznamená, že to je programátorska sieť :)
shaggy
Profil
SeparateSK:
programátorska sieť
Aká sieť? Ten web chce byť akože nejaká obdoba sociálnej siete? Ach jaj...
Hodnotím to, čo vidím - a ja vidím web o programovaní so zlým obsahom.
SeparateSK
Profil
shaggy
takze ak by som tie clanky prerobil a viac ich rozpisal... tak by to bol uz dobry obsah ???

ok vdaka,vdaka - to som potreboval
- a vypada ten dizaj hrozne podla teba ? :D mimochodom da sa zmenit, iba dopises ?z=ff0000

odpoved, v com je moja stranka ina je: je to po slovensky, napady moze pridavat ktokolvek a rozsiruje sa nie len na programovanie, ale aj na ostatne
ludekbrno
Profil *
SeparateSK:
takze ak by som tie clanky prerobil a viac ich rozpisal... tak by to bol uz dobry obsah ???

Vím, že autor toho obvykle není schopen. Ale pokus si aspoň trochu představit situaci, že ten web vůbec neznáš, někde narazíš na jeho odkaz a klikneš na něj. A opravdu hluboce se zamysli, jak by na tebe v takovém případě zapůsobil. Mě praští do očí ten design a to takovým způsobem, že okamžitě odcházím, aniž bych vůbec zkoušel zjistit, o čem ten web vlastně je. Prostě ta úvodní stránka s přerostlými titulky vypadá jako nějaká linkfarma, reklama na viagru nebo něco podobného nehezkého. Nadpisy větším písmem ano, ale v okamžiku kdy ta velikost písmen překročí určitou hodnotu, rázem to přestane vypadat jako seriózní projekt. Takže tím bys měl rozhodně začít. No a potom bych osobně do horní části dal nějaký seznam rubrik a případně do spodní poloviny stránky třeba 5 nejnovějších článků bez ohledu na rubriku.
SeparateSK
Profil
ludekbrno
font som zmenil na 23px (nadpisy) - stačilo by to aj takto, alebo ešte zmenšiť ?
Rubriku som dal hore (kategórie). Najnovšie nápady som dal dole + ku každému zobrazuje aj 35 slov z jeho obsahu (35 medzier - 1 medzera = 1 slovo)
Ešte stále to vypadá ako zaparkovaná doména ? alebo už trocha menej ?
panther
Profil
SeparateSK:
Ešte stále to vypadá ako zaparkovaná doména ? alebo už trocha menej ?
už ne tolik... přesto, nechtěl bys obětovat pár stokorun nějakému začínajícímu grafikovi? Možná by to za to stálo.

Co se webu týče, chtělo by to nějakou změnu při :hoveru, aby uživatel jasně věděl, na co může kliknout. Stále jsi neopravil 6. odrážkovaný bod z mého příspěvku [#5].

[#14] „asi kvalitny obsah nemozem mat, ked ho tam nikto iny ako ja nepise :)
na web bez obsahu nikdo chodit nebude. Musíš to být ty/tví kamarádi, kdo prvních x obsahů napíše. Při určitém počtu se k tobě možná dostanou další. Určitě to nefunguje tak, že dáš (s trochou nadsázky) prázdnou stránku a řekneš uživatelům: „Pište, ať máme obsah.“. Musíš obráceně - ty piš, ostatní se budou pomalu přidávat.
Fisak
Profil
SeparateSK:
takový detail :D moc sem nepobral tvoje stránkování... ?s=0 je první strana ?s=1 je druhá strana ... docela divné ale je to jen detail no :-) jinak web je lepší jen přijde že je to odkaz kde je spousta textových reklam... působí to tak na mne :-)


jooo a detail.. proč se tvůj web jmenuje "nápady" ??
SeparateSK
Profil
panther:
Stále jsi neopravil 6. odrážkovaný bod z mého příspěvku
k H1 : no máš pravdu , menší detail som opravil : zobrazovanie článkov aj s 35 slovami popisu, ešte musím dorobiť aj popis kategórie.
Ale myslím ,že subkategórie : Assembler,ALGOL,ADA,... hovoria samy za seba.
No detektor syntaxu buď niekde stiahnem a použijem alebo ho odpozerám z mojho Notepadu2 a naprogramujem.
- zatial mám kód len v zvýraznenom pozadí :)
Fisak:
takový detail :D moc sem nepobral tvoje stránkování... ?s=0 je první strana ?s=1 je druhá strana
ak chceš zdroják môjho stránkovania, kľudne.
0=prvá strana lebo mám v mysql dotaze:LIMIT $s*15,15;
1=druhá strana lebo mám v mysql dotaze:LIMIT $s*15,15;
-viem stačí dopísať $s-=1; a ?s=1 by znamenalo $s=$s-1; takze 0

jooo a detail.. proč se tvůj web jmenuje "nápady" ??
skvelá otázka. pretože tam mám napr. kategóriu voľný čas, a na ten je fakt veľa nápadov ,čo robiť (až 1). tiež aj nápady na programovanie...
- lepší slogan by bol : podel sa s tým (myslím, keď niečo vieš, a ostatní to neviedia)
Fisak
Profil
SeparateSK:
skvelá otázka“ => blbá odpověď ... bejt tebou to pojmenuju např. <h1>Jakub Blackoviš</h1><br><h2>Nápady pro váš web</h2> nebo něco v tom smyslu :-) rozhodně by to víc vypovídalo o tvym webu než jen "nápady"
SeparateSK
Profil
nápady na programovanie,elektroniku,čo robiť vo voľnom čase alebo v práci a ostatné - je to vystacujuce podla teba ?
Fisak
Profil
SeparateSK:
párkrát si pročti můj příspěvek [#24] Fisak a snad pochopíš o co mi jde :-)


koukni se např na http://www.seznam.cz/ nebo na http://www.google.com/ koukni se na jejich nadpis... nemaj tam napsáno "fulltextový vyhledávač" maj tam napsáno "Seznam", "Google" :-)
SeparateSK
Profil
a čo by si ty pochopil pod názvom "Google" ,keby si nevedel,že to je vyhladávač ?
Fisak
Profil
SeparateSK:
ty máš napsaný to "nápady" v title ??? nebo seznam.cz má vedle vyhledávače titl ?? google má nad vyhledávačem title ?? já myslím že je to spíš <h1> nebo logo :-)


jinak title je další chyba :-) jakubkovic - nápady :-) nemůžeš se pak divit že ti nikdo nepřijde :-)
SeparateSK
Profil
ok opravené, je tam názov stránky - a je to zároveň aj logo! (myslím to primitívne v šedej farbe)
A ak nad tým logom prejdeš, tak sa ti zobrazí ten popis - o čom tá stránka asi je

Fisak:
jinak title je další chyba :-) jakubkovic - nápady :-) nemůžeš se pak divit že ti nikdo nepřijde :-)
ako to myslis, tu chybu ???
Fisak
Profil
SeparateSK:
dej si do <head> <title>a nějaký popisek stránky ne jen jakublackovic - nápady</title>
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0