Autor Zpráva
jaaaaaaaaaaaa
Profil *
Nedávno jsem předělal jeden svůj web, který jsem dělal ještě na gymplu - www.2pacweb.wz.cz. Co na něj říkáte? Beru všechnu kritiku :-)
jenikkozak
Profil
Pár citací:
„Ač nerad, musím se přiznat, že většinu obsahu tohoto webu jsem pouze zkopíroval z jiných stránek, tak by se asi slušelo, kdybych je tady vypsal... “
„Všechna alba/písničky si můžete stáhnout v sekci download!!! “
„Na sekci download se usilovně pracuje... “ Jestli k tomu nemáš svolení, raději si ušetři práci.

„Webmastering, webdesign a SEO by: Polly© “ And Hello World?

Tři obdélníky, nečitelný nadpis, zkopčený obrázek, zkopčený obsah, pouze patička vlastní. U mne nemůžeš získat kladné ohodnocení.

Editace: Domníval jsem se, že Webzdarma poskytuje prostor výměnou za viditelné zobrazování reklamy. Kde je?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jaaaaaaaaaaau:
Jau. Chystal jsem se napsat něco podobného jako jenikkozak. Bez výhrady s ním souhlasím.

Reaguji na jenikakozaka:
Domníval jsem se, že Webzdarma poskytuje prostor výměnou za viditelné zobrazování reklamy. Kde je?
Zakryl ji hlavičkou (position: absolute; top: 0px;)
Fisak
Profil
Petr ZZZ:
Zakryl ji hlavičkou (position: absolute; top: 0px;)
no jediná věc se kterou si dokázal poradit :D
jaaaaaaaaaaaa:
odpovím stručně a jasně... podle mýho pokud máš internetu co nabídnout a chceš se o to podělit s ostatními tak příště zvaž jestli je dobré to dělat takovým způsobem. Nevím sice jak vypadala tvá předchozí verze, ale určitě si nikam nepokročil... pokud opravdu chceš takto prezentovat nějaký zkopírovaný (ukradený) obsah tak to prosím dej na nějakou free blogovací službu nebo pokud chceš mít mermomocí svůj web tak si stáhni nějaký redakční systém...

Moderátor Petr ZZZ: Používej prosím pečlivěji interpunkci a spojky, předejdeš nedorozuměním. — Odmazány jeden až dva tucty příspěvků, řešících otázku, zda má legalita obsahu něco společného s redakčním systémem.


- Nedávej nikdy na oranžový pozadí text ke čtení
- Když někam dáš fotky tak je dávej v takové velikosti aby byli viditelné nebo alespoň použij náhled fotografie
- Životopis - podle mého názoru je moc obsáhlý a pochybuju že ho některý z tvých návštěvníků dočetl do druhýho odstavce...
jaaaaaaaaaaaa
Profil *
Hele, nechtěl jsem českému národu nabídnout stránku s revolučním obsahem - chtěl jsem jen vyzkoušet nově nabyté poznatky o html a CSS a potřeboval jsem nějaký obsah, nějaké téma... Sekci download hodlám dělat pomocí odkazů, nikoliv umisťováním nelegálního obsahu na server (což je mimochodem docela pochopitelné, když píšu, že mám free hosting u webzdarma.cz, tzn. 10 Mb místa...).

Čekal jsem nějaké konstruktivní připomínky, bohužel většina z toho co píšete jsou jen kecy. Co se týká toho konstruktivního:

1.) Nevím co má znamenat fráze poznámka "A Hello Word?" V tomhle kontextu vážně nechápu...
2.)Pokud člověk vytváří nějaký nápis, ví, co je na něm napsané. POtom si ani neuvědomí, že by to pro někoho mohlo být špatně čitelné -> kouknu na to.
3.)Co ti vadí na "třech obdělnících"? Na mne to působí přehledně a i docela hezky.
4.)Správně, reklamu jsem zakryl hlavičkou...
5.)Jaké pozadí byste tedy zvolili, když ne oranžový?
Bubák
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
mám free hosting u webzdarma.cz, tzn. 10 Mb místa
Na webzdarma.cz je uživatelský prostor o velikosti 200-500MB (podle nastavení reklamy), takže minimálně cca 160× více než píšeš.
Trest za nezobrazování reklamy na webzdarma.cz j trvale zapnutý reklamní proužek, ale bez navýšení prostoru pro data. Tamní moderátorka (podle peta je to Chamurappi) občas na zdejší diskusi zavítá a když si přečte, že reklamu schováváš schválně, tak máš smůlu.

Oranžové pozadí mi nevadí, ale jen v případě, že jde o nějakou decentní oranžovou, třeba #FFF3DF.
jaaaaaaaaaaaa
Profil *
Pravda, od dob, kdy jsem na gymplu dělal tu první stránku se podmínky změnily, stejně si myslím, že na nějaký warez (coz mel asi jenikkozak namysli) to je pořád zoufale málo...
No to ani není moc trest, když ten proužek má být zapnutý trvale i za normálních podmínek ... Každopádně neudělal jsem to schválně, je to náhoda... Čekám, že si toho někdo časem všimne...
Petr ZZZ
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
Čekám, že si toho někdo časem všimne...
Proč by měl někdo z WZ předělávat tvůj kód? Moc jsem to nezkoumal, ale mohlo by stačit, když ve stylech (1, 2) všude, kde máš top, přidáš například 100 pixelů:

#hlavicka {position: absolute; width: 979px; height: 100px; top: 100px; left: 185px;background-color: black}
Thalia
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
Čekám, že si toho někdo časem všimne...
Staniž se. Hodláš to napravit, nebo ti ten proužek mám opravdu zapnout? Není pravda, že má být zapnutý trvale, je to něco jiného než banner, který překrýváš a obvykle je proužek spojen s prostorem navíc. Což pokud ho zapnu za trest samozřejmě nebude. Jinak pokud je banner zjevně zakryt záměrně (což se často pozná podle kódu či se sám autor k tomu veřejně přizná), pak trest nemusí končit jen u zapnutí proužku.

Ad sekce download - na to raději rovnou zapomeň.

A k tématu:
1. v opeře to mám nějaké rozjeté, vpravo mi ten přechodový okraj stránky začíná hodně dole, nahoře je to prostě oranžové a lícuje to s pravou stranou hlavičky. Dlouhý text od určitého místa (od toho, kde vpravo začne ten okraj) vylézá ven z určeného prostoru.
2. dále mi chybí title u odkazů a obrázků (mám ráda ty žluté bubliny)
3. souhlasím, že ta oranžová je moc výrazná. Já bych ji potřebovala jako pozadí po stranách webu a i na to je to nevhodné, jak jsem zjistila
jenikkozak
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
1.) Nevím co má znamenat fráze poznámka "A Hello Word?" V tomhle kontextu vážně nechápu...
Chtěl jsem ukázat, že umím taky dobře anglicky a že by bylo fajn, kdybys svou sbírku anglických slov na českém webu obohatil o tato slůvka.

potřeboval jsem nějaký obsah, nějaké téma
Lorem ipsum dolor sit amet splní svůj účel dostatečně. Tím, že jsi „své“ dílo vystavil na internetu, ses dostal do křížku se zákonem. A s lidmi, kteří by chtěli, aby se pravidla vztahovala na všechny stejně.

sekci download hodlám dělat pomocí odkazů, nikoliv umisťováním nelegálního obsahu na server (což je mimochodem docela pochopitelné, když píšu, že mám free hosting u webzdarma.cz, tzn. 10 Mb místa...).
10 MB místa nemáš, proto to tak pochopitelné není. Vzhledem k tomu, že nebylo jednoznačně rozhodnuto, že odkazování na obsah porušující autorská práva, není nelegální, dají se právníci rozdělit do dvou skupin - jedna říká, že je to v pořádku, druhá říká, že jde o protizákonné jednání. Takže to rozhodně jednoznačné není. Navíc jsi napsal, že v té sekci je to možné stáhnout, ne že tam jsou odkazy na místa, odkud by se to dalo vzít.

3.)Co ti vadí na "třech obdělnících"? Na mne to působí přehledně a i docela hezky.
Mně? Nic. Jen to, že někde štípnout obsah a nacpat ho do tří obdélníčků zvládne i můj mladší brácha, kterému je osm.

4.)Správně, reklamu jsem zakryl hlavičkou...
To moc dobře vím. Ptal jsem se ale, kde je ta viditelně zobrazená reklama.

Pravda, od dob, kdy jsem na gymplu dělal tu první stránku se podmínky změnily
To jsi studoval asi hodně dávno. V dobách, kdy Webzdarma ještě neexistoval, že? Tehdy ta reklama povinná nebyla, to je fakt, uznávám.
Když sis web registroval nedávno, měl sis podmínky přečíst.

Fisak:
Petr ZZZ:
„Zakryl ji hlavičkou (position: absolute; top: 0px;)“
no jediná věc se kterou si dokázal poradit :D
Od tebe to zrovna sedne. Hodnotíš technologie, o kterých jsi slyšel jen v pohádkách, což dokládáš. Zkopírovat to, co napsal někdo nad tebou, umí každý. Takže jestli někde uvidím, jak se do někoho navážíš, neudržím se a nechám Petra ZZZ, aby s tebou zatočil. :)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
Hrome, teď´s mě zaskočil. Já s někým točím? Já myslel, že jen občas neškodně rýpnu. :)

Reaguji na Fisaka:
no jediná věc se kterou si dokázal poradit :D
Jestli ti můžu dát obecnou radu do života – osobními výpady pravděpodobněji ztratíš než získáš.

Nevím sice jak vypadala tvá předchozí verze, ale určitě si nikam nepokročil
To je docela odvážná spekulace, když nevíš, jak to vypadalo předtím. :-)
jaaaaaaaaaaaa
Profil *
Páááni, tady se to rozjelo :D
Pro všechny:
Umísťování obsahu (článků například) zkopírovaných z jiných webů není porušováním autorských práv, tedy ani žádných zákonů. Je to naprosto legální. Samozřejmě za splnění určitých podmínek, především uvedením zdroje, což jsem udělal. Budu si ještě muset dohledat přesné znění toho zákona, protože mám pocit, že odkaz musí být uvedený přímo pod tím článkem, ale prosím vás nemoralizujte, když ani nevíte, jestli to legální je nebo ne... Druhá věc je, jestli to je morální, autor by z toho asi radost neměl, ale na druhou stranu - nemám žádné ambice mu konkurovat, nebo na té stránce snad vydělávat...

Petr ZZZ:
Neříkal jsem, že by někdo měl předělávat můj kód. Jen čekám, že si toho někdo všimne, upozorní mne na to a teprve potom se tím budu zabývat.

Thalia:
1.)Pořád nějak nechápu ten rozdíl. Na staré stránce jsem měl na úvodní stránce umístěný reklamní proužek, který tam byl pořád. Nevím jaký rozdíl potom bude v "trvale umístěném reklamním proužku"- Asi jsem nechápavý...
2.)Nevím proč bych měl zapomínat na sekci download. Pravděpodobně se na ni sice vykašlu, ale pouze z časových důvodů. Opět na tom není nic nelegálního umísťovat odkazy na jiné stránky. Není můj problém, co na nich mají oni.
3.) Za připomínky děkuji, hlavně to s tou Operou, mi se to zobrazuje v Opeře korektně, tak asi bude problém ve verzi.

JenikKozak:
1.)Odkazování na weby s nelegálním obsahem nelegální není, žadné dvě skupiny právníků neexistují, omlouvám se, ale tohle je vážně trochu mimo. Už z podstaty věci - to bych se měl na každý web na který odkazuji zaměřit a nejlépe jej prokonzultovat s právníkem, jestli na něm není něco nelegálního? Je to kravina a staví na tom spousta serverů, mimo jiné ulox.to (správný název domény je v zakázaných slovech)
2.)Odmaturoval jsem v roce 2009, studuji ale pořád (VŠ), když už se ptáte. Nešlo mi o reklamu, ale o ten vyhrazený prostor. V době, kdy jsem si na wz "registroval" tu doménu, tzn. cca 2006 bylo možno ukládat na server max 10 MB.
3.) Nepsal jsem, že jsem doménu registroval nedávno, to jsis jen špatně vyvodil. Stránka na téhle doméně byla roky, teď jsem jen přehrál obsah...

Fisak:
Myslím že web je nyní podstatně lepší než býval. Tenkrát byl rozdělen do rámců, s čímž google moc nepočítá, což má za následek např. to, že když někdo přijde přes google na jinou stránku než index.html, tak se mu zobrazí pouze ten jeden rámec, další (menu, hlavička) už ne - minimálně v tomhle směru je to tedy velký pokrok... Pokud mi nevěříš, na HDD mám pořád uložený starý web, klidně ho můžu umístit do speciální složky na web ...

Moderátor Petr ZZZ: Nepiš zbytečně VELKÝMI písmeny.
Fisak
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
ne ne myslím že se bez toho obejdu ale zkus se pro jistotu podívat na nějaký RS nebo CMS ... wordpress, joomla, drupal, nebo sunlight. Taky jsem viděl dost webu které to řešili pomocí forka což mi přijde trochu nepřehledné ale je to taky možné ... sekce máš zařízené jako topics na forum a příspěvky do topiců jsou jako články... :-)
Thalia
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
1.)Pořád nějak nechápu ten rozdíl. Na staré stránce jsem měl na úvodní stránce umístěný reklamní proužek, který tam byl pořád. Nevím jaký rozdíl potom bude v "trvale umístěném reklamním proužku"- Asi jsem nechápavý...
Jde o dva druhy reklamy - reklamní banner (to co máš teď skryto pod hlavičkou) a reklamní lišta (proužek), viz http://mks.xf.cz/, tam máš oba typy.

2.)Nevím proč bych měl zapomínat na sekci download. Pravděpodobně se na ni sice vykašlu, ale pouze z časových důvodů. Opět na tom není nic nelegálního umísťovat odkazy na jiné stránky. Není můj problém, co na nich mají oni.
Ani odkazy na stažení nelegálního obsahu nejsou legální.

V době, kdy jsem si na wz "registroval" tu doménu, tzn. cca 2006 bylo možno ukládat na server max 10 MB.
Tak to se pleteš, to opravdu nevím, kdo ti to namluvil. Naopak, v době, kdy ses ty registroval, tak už existovala dokonce možnost si o 100 MB prostor navýšit pomocí další reklamní lišty. Prostor už si přesně nepamatuju, ale 10 MB to fakt nebylo.

Jen čekám, že si toho někdo všimne, upozorní mne na to a teprve potom se tím budu zabývat.
Takhle to nefunguje. Pokud si takové věci všimnu, rovnou zapínám lištu. I když bychom to vlastně upozorněním mohli nazývat taky...
Taurus
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
prosím vás nemoralizujte, když ani nevíte, jestli to legální je nebo ne
Budu si ještě muset dohledat přesné znění toho zákona

Mohl bych říci, že internetovému právu moc nerozumíš, když čtu tvé domněnky a náhledy na pojmy ne/legální, ale usvědčuješ se sám ve svém příspěvku.
Petr ZZZ
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
Jen čekám, že si toho někdo všimne, upozorní mne na to
Všimlo si toho tady a upozornilo tě na to několik lidí.

správný název domény je v zakázaných slovech
Proč asi...

Umísťování obsahu (článků například) zkopírovaných z jiných webů není porušováním autorských práv, tedy ani žádných zákonů.
V jakém rozsahu a za jakých podmínek lze citovat bez souhlasu vlastníka autorských práv, řeší autorský zákon. Obávám se, že ty hranice jsou o dost užší než si představuješ, doporučuji AZ nastudovat.
Krakatoa
Profil
jaaaaaaaaaaaa:
"... sekci download, kde časem naleznete všechny alba, které 2pac dosud vydal a budete si je moct stáhnout"
Pudeš sedět :-)
Přečti si komentář prof. JUDr. Ivo Telece, CSc. a JUDr. Pavla Tůmy, Ph.D. LL.M. k autorskému zákonu.
Malá ukázka je i tu na jpw:
Filmy online zdarma na internetu? Jde to?
Nebo si myslíš, že prof. JUDr. Ivo Telec, CSc. autorskému zákonu nerozumí?
ludekbrno
Profil *
jaaaaaaaaaaaa:
Umísťování obsahu (článků například) zkopírovaných z jiných webů není porušováním autorských práv, tedy ani žádných zákonů. Je to naprosto legální. Samozřejmě za splnění určitých podmínek, především uvedením zdroje, což jsem udělal.

To se velmi pleteš. Opravdu neplatí, že pokud uvedeš zdroj, můžeš použít kdykoliv a cokoliv z netu. To by bylo moc jednoduché a spousta lidí by toho zneužívala stejně jako ty. Co se týče například článků, můžeš použít maximálně krátkou citaci současně s uvedením zdroje. Rozhodně nemůžeš bez svolení autora použít celý text. A rozhodně nemůžeš ani jen tak použít cizí fotky, byť s uvedením zdroje.
Ivy
Profil
Podle autorského zákona nestačí uvést pouze zdroj. Je nutné uvést i autora a název díla.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0