Autor Zpráva
polly.90
Profil
Zdravím,
prosím o ohodnocení webu www.nickelbackfans.cz. Především mi jde o hodnocení SEO optimalizace, dále obecně přehlednosti (člověk, který web vytváří podle mne v tomhle nemůže být objektivní) a také designu. V případě designu budu rád i za různé návrhy, jelikož nejsem zrovna kreativní člověk. Web má sloužit především jako projekt pro mé seznámení s SEO optimalizací, kterou později hodlám využít.
Díky
polly.90
Profil
Ale no tak, už deset lidí navštívilo hlavní stránku z jakpsatweb.cz a ještě nikdo tady nenapsal svůj názor :D
Spectator
Profil
Ahoj, u textů, překladů bych dal někam nahoru menu s odkazy na jednotlivé písničky, tohle je extrémně dlouhý rolování.
Facebook nahoře pod menu, pod obsahem, ve fotogalerii dokonce fb pokec - ještě ho dej na další místa, je ho tam málo ;-)
Han
Profil
polly.90:
To ale nemusí byť dôvod nakopávať túto tému.
SEO hodnotiť nebudem, kedže sa v tom nevyznám, ale čo sa týka vzhľadu:
- Novinky by som odelil nejak inak, respektíve dal tučný dátm alebo niečo, splýva mi to dohromady celé a neviem sa orientovať ktorá novinka je ktorá
- vo fotogalérii zarovnať obrázky
- uvažoval si o nejakom ľahšom vyhľadávaní konkrétneho textu, než x-stránkové rolovanie?
- facebookové tlačítka by myslím stačili iba dole
- skús nahodiť nejaký systém fotogalérie, lightbox alebo niečo podobné
- nemyslím že ten červený text niekoho odradí, a imho tam vadí
- toplist ma nezaujíma
- ikonka?
Nuž, aspoň som sa dozvedel niečo nové o Nickelbacku :)
polly.90
Profil
Spectator:
Díky za reakci. Nad těmi texty právě uvažuju jak to vyřešit. Napadlo mne, že dám nahoru dva odkazy - jeden seřadí překlady dle alb jak je to nyní a druhý potom seřadí písničky podle názvu, přičemž zároveň vyjednou písmenka a pak to bude klasika - klikneš na počáteční písmenko hledané písničky a hodí tě to do oné části dokumentu. Jinak primárně by uživatel měl přicházet na stránku s překlady, resp. texty ze sekce diskografie, kde mám u každé písničky ikonky - když na ni klikneš, hodí tě zase na požadované místo v dokumentu, kde je text/překlad vybrané písničky. Pokud má někdo lepší možnost navigace než je výše uvažovaná, tak nechť ho předhodí. Jo a kdyby měl někdo nějaký efektivní nápad, jak udělat následující, byl bych mu moc vděčen: chtěl bych seřadit písničky třeba v sekci překlad podle názvu, ale byl by to jen seznam odkazů-názvů písniček. Po kliknutí na něj by vče zůstalo, jen by "vyjel text té písničky, na kterou uživatel kliknul". Mne napadá udělat jen tolik stránek kolik je písniček a tak toho docílit, ale musí být jednodušší způsob :D
Vážně je to tak hrozné s tím facebookem? Přiznávám, že mne ta možnost dát tam ten button možná až trochu příliš unesla:D, ale dát like button jen dolů, tak k němu spousta lidí nejspíš ani nedojde a ten malý button ve středu nahoře je like celkově pro stránku Nickelback fans, zatímco ty větší jsou pro aktuální stránky, tak se mi to zdálo v pohodě ...
Han:
-s novinkama něco udělám
-vyhledávání textu viz výše
-no když už jste dva, tak ty tlačítka asi opravdu omezím :D
-fotogalerie je zatím jen na oko, neměl jsem moc čas se tím zabývat, každopádně mohl by jsi mě trochu (třeba odkazem) nakopnout? Vůbec s tím nemám zkušenosti a pojmy jako lightbox mi nic neříkají...o tom že lze v html vytvořit galerii nevím a na php si netroufám, základy sice mám, ale tohle už je trochu víc...
-ikonka toplistu musí být na stránkách umístěna, abych se mohl na TL.cz koukat na rozšířené statistiky, to měnit nebudu, protože se mi to zdá docela užitečné...
-jestli tě zajíma Nickelback, tak určitě zavítej za nějakou dobu zase, na webu by měla být zase spousta nových informací ;-)
Spectator
Profil
nemusíš ani dělat pro každý text novou stránku, stačí když dáš seznam písniček a na základě kliknutí si tu či onu vytáhneš z DB
polly.90
Profil
Hanovi samozřejmě také děkuji za reakci :-)


Spectator:
Bohužel nemám databázi. Doufal jsem, že se obejdu bez ní, MySQL jsem viděl naposledy před pěti lety stejně jako PHP ... No možná se na to zase vrhnu .... Ale byl bych raději, kdyby to šlo bez toho ..
Spectator
Profil
primitivní řešení je třeba tohle Odkazy na záložky v HTML

Spectator:
Bohužel nemám databázi.
Např. SQLite určo máš, na takové věci je supr.
Han
Profil
polly.90:
Neviem presne aké štatistiky to ponúka, no osobne používam Google Analytics a zdajú sa mi dostatočné. Môžeš teda vyskúšať :)
Lightbox je také to biele okienko čo ti vybehne v strede stránky, javascript, nejaké info a download.
polly.90
Profil
Uf, tak všem děkuju, zatím toho mám víc než dost, tak já jdu googlit a nasávat informace :D Až to všechno vstřebám, tak se sem zase vrátím :-)
juriad
Profil
Hlavně přestaň říkat SEO optimalizace, alepsoň mně to trhá uši. Slovo optimalizace je už součástí zkratky SEO.
• toplist vyhoď pryč
• červený text dole pod článem upoutá pozornost mnohem víc, než samotný článek, prosím, odstraň ho a klidně ho nahraď jen odkazem na licenci (pro překlady wiki: cc-by-sa), nebo piktogramem s vysvětlením
• na diskografii se mi nelíbí obrázkové odkazy (česká vlajka je chybně), chybí jim title, alt, rozměry, není na první pohled jasné proč tam jsou a co dělají
• stránka texty by měla mít nějaké menu, takto se těžko na ní orientuje, stejně tak překlady
• u zkratek států bych uvítal vysvětlivky
• 31.10.2011 ve 22:05 - Zaregistrována doména www.nickelbackfans.cz - chybný odkaz (Error 404)
• Ty záložky/kotvy (nebo jak tomu kdo říká) by to vážně chtělo
polly.90
Profil
ještě dodám, že anchors/záložky/kotvy na stránkách s texty a překlady mám, snažil jsem se to vysvětlit zde:

polly.90:
primárně by uživatel měl přicházet na stránku s překlady, resp. texty ze sekce diskografie, kde mám u každé písničky ikonky - když na ni klikneš, hodí tě zase na požadované místo v dokumentu, kde je text/překlad vybrané písničky


juriad:
na diskografii se mi nelíbí obrázkové odkazy (česká vlajka je chybně)
za ty vlajky se stydím, hned to jdu opravit. Nevím, jak se mi to mohlo stát. Nicméně myslím, že jinak jsou tady obrázkové odkazy celkem přehledné a pár lidí už mi je pochválilo..


Tak, vlajky opraveny. To je ostuda...
polly.90
Profil
Han:
Lightbox je také to biele okienko čo ti vybehne v strede stránky, javascript, nejaké info a download.
Díky moc za odkaz, je to naprosto perfektní! Je to jednoduché a ačkoliv jsem v životě nedělal s Javascriptem, podle návodu na odkazu jsem to zvládnul a vypadá to perfektně! :-) Opravdu děkuji.

Jinak teda Fotogalerie už je aktualizovaná, udělal jsem to přes ten Lightbox, tak si to můžete prohlédnout. Když už jsem to upravoval, tak jsem taky přidal popisky alt a title, na jejichž nepřítomnost mne upozornil Juriad. Zároveň jsem tyto popisky přidal u odkazových ikonek (vlaječek) a to tak, že po najetí se zobrazuje text "zobrazit překlad". To by mělo vyřešit problém, na který mě upozornil znovu Juriad, totiž že některým uživatelům nemusí být na první pohled jasné, k čemu ikonky slouží. Na zbytek se vrhnu pozítří, teď se jdu vyspat :-)


Jo ještě jsem opravil ty novinky, které se vám nelíbily - datum je kurzívou a událost normálním fontem, navíc zvlášť v odstavci. Uznávám, že je to mnohem přehlednější a děkuji za návrh :-)
Serun Aseo
Profil *
Mé první dojmy:
Je to moc široké na čtení, webu by slušel dvou(tří)sloupcový layout.
Obrázek v hlavičce je dost asymetrický na to, aby byl středově zarovnaný a dost málo na to, aby byl u okraje a tím taky opticky "nesedí" s menu, co je pod ním.
Font použitý na <h1> je dost nevýrazný, nudný.
polly.90
Profil
Serun Aseo:
Plánuju to časem zúžit a doprava dát sloupec s aktualitami, případně odkazy, kontaktem a podobně ...
Obávám se, že lepší "logo" nevymyslím, nejsem moc esteticky zdatný :D
Font na nadpisy zkusím jiný, máš nějaký tip?
polly.90
Profil
Po desíti dnech opět zdravím :-)

Pomalu pracuju na těch vámi navrhovaných změnách,bohužel mám zkouškové, tak to jde pomalu...
Každopádně uvažuju teď nad novým designem a potřeboval bych to ohodnotit od někoho nezávislého. Zde jsem nahrál printscreeny všech svých návrhů. Jsou si navzájem velice podobné, ale přece se liší. Když na náhled kliknete, otevře se lightbox v "plném" rozlišení). Dole v lightboxu potom najdete název návrhu (A1, D2...) + krátký popisek čeho si všimnout. Byl bych rád, kdybyste se na to koukli a napsali název návrhu, který se vám líbí nejvíc, případně různé kombinace (pozadí z A1, logo z D2, kytary umístěné jako v A4...).

Potřebuji hlavně vědět:
1.)Jestli mám zvolit bíle <body> pozadí nebo to ve stylu dřeva
2.)Jakou barvu pozadí na hlavním divu mám použít (tzn. pozadí pod textem), je tam bílá a potom několik odstínů šedé
3.)Jestli mám použít ten obrázek kytary, případně kde (celkem tři umístění)
4.)Jestli mám použít logo, kdy jsou obě písmena "A" nad sebou (poslední tři printscreeny) nebo logo, kde je druhý řádek více posunutý
5.)Jestli mám použít tmavější či světlejší nadpisy- rozdíl mezi obrázkem D2 a D3
6.)Jestli to celé není celkově trochu moc červené, zkrátka takové holčičí na web o rockové skupině
7.)Budu vděčný za jakékoliv jiné připomínky, moc ten cit na design nemám, takže každý návrh mi pomůže...

Všem kteří tomu věnujou tu chvilku času moc děkuju ;-)

EDIT: Musel jsem razantně snížit velikost obrázků, protože lidem se to prý sekalo v tom lightboxu, takže to vypada docela rozmazaně...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0