Autor Zpráva
bajlek
Profil *
Dobrý den,
stránky sice dělám již delší dobu,ale u mě funguje něco ve stylu ... uč se sám,ať to pochopíš. Nejsem nijak zdatnej v css a html,ale myslím že tato ukázka se mi jakžtakž povedla. Bohužel jsem složitě začal a přepisovat html kódy se mi opravdu nechce (jen cesty k obrázkům) jelikož to zanedlouho (2 dny odevzdávám). Takže na webu je jen česká verze,ale časem to zprovozním jen na web - na propagační CD půjde to složitější a neelegantní,ale co už. Nemám to nijak hodnocené a upravovat už to taky nebudu,ale budu rád za vaše připomínky a názory.

můj oficiální web : www.bajlek.wz.cz

stránka k zhodnocení : www.ssos-projekt.wz.cz

!pozor...z důvodu velikosti a ukvapenosti jede jen česká verze
Harold
Profil
Design dobrý, na kód jsm se nedíval..
Jelikož stránky budou jako jakási prezentace na cd (jak jsem se dočetl) bylo by lepší použít flasch..
Jinak na pravé straně pod tím horním pásem ti trochu utíká grafika.
Ve fotografiích se ti nenačtou všechny, nejspíš je ani nemáš v adresáři..
Jinak myslím že nikdo nebude mít námitky když řeknu že grafika je jednoduchá ale v jednoduchosti je síla...
Kdybych byl učitel tak za grafiku máš za 1...
No ještě se mrknu na kód.....
Harold
Profil
Tak naoko ten kód vypadádobře, přehledný, a asi aji validní ( validnost sem neskoušel)
celé stránky nastylované -- to je taky plus.
rada_losik
Profil
No zdar o co se jedna ta škola už má svoje stranky ssos.cz. A tak čirou náhodu na tu školu i chodím:-)

Ale stránky stačí fakt jsou pěkný;)
Nespokojenec
Profil *
bajlek Připomínky k CSS:
font-family : Verdana, sans-serif, Arial, Tahoma; Na poředí záleží
font-family : "Times New Roman", "Arial CE", sans-serif; Uniká mi smysl definice zcela odlišných písem
border-left : 1px dotted
#cccccc;
padding-left : 10px;
padding-right : 10px;
float : right;
padding-bottom : 10px;
width : 620px;
padding-top : 10px;
Postačuje zápis: padding: 10px pro všechny paddingy
border-right : none; ...; Obdobně: border: none
text-decoration: line-through; Vypadá to blbě

Pro zápis písem doporučuji přečíst např. http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_06_archiv.html#1054764639
harold
Profil *
Nespokojenec: to písmo je divný definovat dvakrát, ale ten zbytek je myslim si zbytečný..
Radek Hrabůvka
Profil
harold Nespokojenec jsem já, napsal jsem to trochu blbě a tesrozumitelně, není z toho poznat, že jde o zápisy pro různé elementy, chtěl jsem "šetřit místo" a přehnal jsem zkracování. Myslím, že když se bajlek podívá do svého css souboru, bude mu to jasnější. Měl jse tam dát aspoň prázdné řádky, tak to zkusím srozumiterněji:

font-family : Verdana, sans-serif, Arial, Tahoma; defaultní font má být poslední

font-family : "Times New Roman", "Arial CE", sans-serif; Uniká mi smysl definice zcela odlišných písem

border-left : 1px dotted
#cccccc;
padding-left : 10px;
padding-right : 10px;
float : right;
padding-bottom : 10px;
width : 620px;
padding-top : 10px;
Postačuje zápis: padding: 10px pro všechny paddingy

border-right : none;
border-top : none;
border-left : none;
border-bottom : none;
Jde o zrušení rámečků kolem obrázkových odkazů, postačuje zápis border: none
harold
Profil *
tak to pak jo...
harold
Profil *
rada_losik:
No ale jak se koukám na ty stránky.. ty školní http://ssos.cz tak nevěřím svým očim.. Nevim jak u ostatních ale mně se objeví jenom grafika a menu a jinak nic jinýho.. a místo textu se objeví tohle::

Warning: main(main.php): failed to open stream: Permission denied in /home/httpd/html/index.php on line 94

Fatal error: main(): Failed opening required 'main.php' (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/httpd/html/index.php on line 94

Takže když natu školu chodíš tak bys mohl zařídit ať se to spraví....
(no ale může to být aj problém u mně) (-:
No a nebo pokud mátre ve škole server na kterém to máte umístěný a došlo k ňákýmu výpadku???
KAždopádně to znamená asi toto...: Nejde provést podmínku ve scriptu pro otevření(nebo vložení textu) z main.php - - povolení zamítnuto....
Každopádně na tenhle výklad moc nehleĎ není to přesné znění.. píšu to totiž ve škole v hodině a musím psát nenápadně, tak nemám čas přemýšlet
rada_losik
Profil
A mě to taky nejede:-) Tak já ty stránky nespravuju takže jeslti fungují nebo ne mě jinak netlačí:-)
bajlek
Profil *
czus...jj ted sem cumel na to css...kua toho sem si vsim,ale nejak me nesere ze to tak je,jasny,usetrim radky a tak i naky ty kB , ale na cd - 700MB je to snad fuk

btw. chtel jsem to udelat ve flashi,ale neumim a na stranky sem mel tyden (delal jsem vse sam,krom prekladu,s temi mi pomahali ucitele ;) jinak sem spokojenej s tim co sem dokazal stvorit za tak kratkou dobu...;) stejne jeste maji par zmen)
bajlek
Profil *
jo a jeste nejsem zcela zdatnej v html a css....furt se mam co ucit...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0