« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
Fisir
Profil
Konečně jsem se odhodlal předložit vám své dílo. Najdete ho na adrese: www.j-jaburek.tk. Využívám na něm HTML (jak jinak), PHP a trochu ho kořením JavaScriptem. Z JavaScriptu zmíním SyntaxHighlighter a jQuery. (Zkuste stisknout klávesu „M”.) Má úžasný Pagerank: 0 (Google se přepočítal).
No nic, dál se rozepisovat nebudu, čekám na tvrdou kritiku.
Sir Tom
Profil
Fisir:
No tak jdeme na to :)
* Jelikož ty stránky jsou asi nové, tak je Google nezná a hodnotí je nulovým pagerankem.
* Použití jQuery se mi zdá zde trošičku zbytečné - jenom nutíš uživatele aby si stáhl velkou jQuery knihovnou k sobě do PC.
* Menu po stisknutí M je pěkné - proč tam není napevno?
* Diskuze a články mají odlišný vzhled od dalších stránek - to je škoda - vypadá to divně a je pak jasné, že toto řešení jsi někdo zkopíroval a nezměnil jim CSS vzhled.
* Vůbec bych se nebál použít i jiný font písma než pouze Times New Romans. Alespoň nadpisy a menu by si zasloužilo nějaké bezpatkové.
* Logo JA je pěkné, ale nevím, co JA označuje (nejsou to iniciály a mate to).
* Oranžová, černá, šedá a bílá jsou fajn (teplé) barvy, ale trošku ten vzhled kazí ten "modrý" pruh nahoře (nahoře by stejně mělo být to menu, které je nyní po stisku M).
* Tvé jméno bych dal asi do loga. Je to přece dominantní prvek a měl by mít i dominantní místo a ne se krčit kdesi v rohu.
* Kontakt - Kontaktovat můžete... a pak se mi nelíbí ta omáčka okolo - stačí pouze e-mail a hotovo. Nikoho nezajímá něco jako zaprvé nebo zadruhé... + bylo by fajn tam třeba dát nějakou věcičku z blueboard (např. blueform), aby návštěvník mohlo rovnou napsat zprávu.
* Chybí favicon.
* Psát konkrétní čas do novinek nemá moc smysl.

Jinak jsou stránky fajn - nenadchnou, ale ani neurazí. Stačí na nich ještě zapracovat a vyhrát s detaily.
Fisir
Profil
Sir Tom:
Favicon: doplním link, v rootu webu je
Fonty: uvidíme, zkusím s tím něco udělat
Menu: není napevno proto, že je umístěné v levém sloupci
Blueform: tomu moc nevěřím, zkusím udělat něco vlastního
Logo: JA jako JAkub a JAbůrek; jméno v logu nevypadá moc dobře
jQuery: je to použito na výpis článků a na vysouvání menu, napsat něco vlastního si netroufám
Diskuse: je nová, možná ji přebarvím a roztáhnu po celé šířce, ale úplně stejnou jako můj web ji asi dělat nebudu
Horní modrý pruh: no, mně to tam ladilo nejvíce, zkusím ještě poladit
Články: mají odlišný vzhled díky jQuery, výchozí vzhled mi přišel dobrý, zkusím se probrat CSSkem
Děkuji za kritiku i tvůj čas, změny budou ale až zítra odpoledne už tam změny jsou.
Spectator
Profil
Menu po stisknutí klávesy M je pěkné, ale nikdo o něm nebude vědět a není dostylované.
Pohyblivé boxy u článků nezapadají do hranatého designu stránek a působí okopírovaným dojmem.
Ani nevím co to je. Dal jsem tomu název Informační služba. xD mě to připadá jako trávicí trakt.
Fisir
Profil
Spectator:
není dostylované
Jak není dostylované? Toto je konečný vzhled.

nikdo o něm nebude vědět
Někde o něm napíšu. Nejspíše na Hlavní stránce.

Pohyblivé boxy u článků nezapadají do hranatého designu stránek a působí okopírovaným dojmem.
To je výchozí styl jQuery, zkusím s tím něco udělat.

mě to připadá jako trávicí trakt
Asi máš trochu odlišnou fantazii.
Bubák
Profil
Proč obrázek 1 063 × 907 pixelů @ 64 bitů na pixel necháváš zmenšit prohlížečem na 47px × 40px?

Obdobně obrázek 1 843 x 1 171 pixelů @ 64 bitů na pixel zmenšený na 472px × 300px.

Přes svislou hranu loga to prosvítá červené pozadí, to je záměr?
Velikost loga sice necháváš zobrazit v prohlížeči ve skuteční velikosti, ale "tradičně" zbytečně s barevnou hloubkou 64 bitů na pixel.
Fisir
Profil
Bubák:
Obrázky zmenšeny na odpovídající velikost. Obrázek v hlavním menu byl pozměněn tak, aby neprosvítalo červené pozadí.

Sir Tom:
Alespoň nadpisy a menu by si zasloužilo nějaké bezpatkové.
Ano, již se stalo.

aby návštěvník mohlo rovnou napsat zprávu
Už může. (Sám jsem ji naprogramoval a funguje!)

Chybí favicon.
Již by se měla zobrazovat.
Fisir
Profil
Vzhledem k tomu, že web prodělal výrazné změny, rád bych se diskutujících zeptal, co si myslí o jeho nové verzi.
srami
Profil
nečitelný text ZDE
Mám na mysli to černé pozadí a ten červený text udělal bych to nějakou světlejší barvou
Fisir
Profil
Reaguji na sramiho [#9]:
Nečitelný? Dobře, upraveno.
Sir Tom
Profil
Fisir:
Nový web se mi nelíbí - styl písma je tam velmi chaotický a špatně čitelný.
Pohraj si více s barvičkama a s jejich odstíny. Web nemusí vypadat jako papoušek.
Fisir
Profil
Reaguji na Sira Toma [#11]:
styl písma je tam velmi chaotický a špatně čitelný
Proč si myslíš, že je chaotický? Co bych měl podle tebe změnit? Proč špatně čitelný?

Pohraj si více s barvičkama a s jejich odstíny.
Ale s těmi si můžeš pohrát sám :-).


Reaguji na sramiho [#9]:
nečitelný text ZDE
Takže obecně všude ve výpisech zdrojového kódu.

udělal bych to nějakou světlejší barvou
Ano, již hotovo.
Sir Tom
Profil
Fisir:
Proč si myslíš, že je chaotický? Co bych měl podle tebe změnit? Proč špatně čitelný?
V logu, v menu, v nadpisu, popisu obrázku, podnadpisu a textu je vždy použit jiný styl písma - jednou tam patkové písmo, jednou bezpatkové - je v tom prostě chaos - třeba u těch nadpisů bych očekával, že nadpisy různých úrovní budou mít stejný základní vzhled a budou se lišit pouze použitím kurzívy nebo jinou velikostí.

Ale s těmi si můžeš pohrát sám :-).
No, a právě v tom je ten problém - nabízíš několik barevných variant, ale u žádné z nich není ta barevná kombinace nikterak ohromující. Mnohem lepší by bylo se snažit vytvořit jeden pěkný a pořádný design než jich dělat x. Diskuze třeba vypadá úplně jinak. To vypadá, že máš asi jenom nějaké šablony z internetu a horkou jehlou jsi je spíchal dohromady.

Cituji: "Žiju v jednom malém městečku na okraji České republiky. Mám se dobře. Baví mně programování desktopových aplikací. Ještě raději si však hraji se zdrojovým kódem na webu."
- tak v tomto odstavci je několik gramatických chyb, slohový útvar není také nejlepší a nepřináší pro nového čtenáře žádnou novou užitečnou informaci. Tedy kromě 3. věty, která se snaží něco sdělit, ale další obsah webu to sdělení nijak nerozšiřuje (například ukázkou práce).
Nechápu smysl použití 1. věty. Nicméně téměř každý více zdatnější webdeveloper zjistí, že jsi s nějvětší pravděpodobností z Č. V. na hranici s Rakouskem, takže není důvod tuto informaci nijak rozmazávat za pomocí odkazu na hrad.cz. :)

Dále třeba o článcích by se dalo velmi polemizovat, zda-li to jsou články. Jsou to spíše názory - skoro i blog. Gravitace na hlavní stránce také nefunguje a třeba toto mě mrzelo - to mě fakt zaujalo a ono to nejede :(.
Fisir
Profil
Reaguji na Sira Toma [#13]:
jednou tam patkové písmo, jednou bezpatkové
Podle tebe bych měl tedy všude používat jediný styl písma? (Byl bych pro bezpatkové.)

Diskuze třeba vypadá úplně jinak.
Ta vypadá jinak proto, že to není primární součást webu a musí být odlišená (jako DJPW od JPW).

Gravitace na hlavní stránce také nefunguje
Potěším tě, gravitační síla byla odbugována a přestěhovala se do ostré verze.
Sir Tom
Profil
Fisir:
Podle tebe bych měl tedy všude používat jediný styl písma?
Všechny nadpisy třeba s patkou, ostatní text bez patky - úplně stejně jaký styl mívají noviny.

Ta vypadá jinak proto, že to není primární součást webu a musí být odlišená (jako DJPW od JPW).
Proč musí? Je nějaký opravdový důvod, aby návštěvníkovi se změnil vzhled stránky při přecházení z jedné sekce do druhé? DJPW a JPW spojuje zelený text v logu a klávesa "á".

Potěším tě, gravitační síla byla odbugována a přestěhovala se do ostré verze.
Jop - ta gravitace je zajímavá - bylo pěkné ji aplikovat na všechny stránky webu :)
Fisir
Profil
Reaguji na Sira Toma [#15]:
Všechny nadpisy třeba s patkou, ostatní text bez patky
Já jsem to sladil na všechno bez patek, to je přece na počítači čitelnější.

Je nějaký opravdový důvod, aby návštěvníkovi se změnil vzhled stránky při přecházení z jedné sekce do druhé?
To není sekce v pravém slova smyslu. Je to další „supersekce“ s vlastním vzhledem.

DJPW a JPW spojuje zelený text v logu a klávesa "á".
Můj web a diskusi zase spojuje text v logu: „JA“.

bylo pěkné ji aplikovat na všechny stránky webu
Chtěl bych vidět, jak by jsi si něco přečetl. A taky to na starších (alias bráchovo) počítačích zatěžuje procesor a seká se to.
Krakatoa
Profil
Jen taková poznámka. Proč je český web určený pro české čtenáře na serveru někde v Chicagu?
Fisir
Profil
Reaguji na Krakatou [#17]:
Proč je český web určený pro české čtenáře na serveru někde v Chicagu?
Protože tam má servery můj hosting. Něco proti? :-)
Fisir
Profil
Přepsal jsem úvod na Hlavní stránce a napsal nový článek. Jak se vám web líbí?
Fisir
Profil
Dále jsem také nastavil maximální šířku (1200px) a vycentroval obsah.
Sir Tom
Profil
Fisir:
nový článek
Zajímavé a poučné. Máš nějaký zdroj, který potvrzuje to, co v článku píšeš (kromě odkazu na DJPW)? Sprav si tam chyby:
"ovšem bez diakritiky sami bez diakritiky píší", "alespoň pro mně", ...

Úvodní text je dobrý.

Kolik už máš návštěvníků těch stránek? (Ptám se jenom proto, protože by mě zajímalo, zda-li tyto tvé 'úpravy stránek' přitáhnou nové lidi.)
Fisir
Profil
Reaguji na Sira Toma [#21]:
Máš nějaký zdroj
Ty snad text bez diakritiky umíš číst lépe než s diakritikou? Jako zdroj jsem sebral poznatky nejen z DJPW.

Sprav si tam chyby
Spraveno.

Úvodní text je dobrý.
Díky.

Kolik už máš návštěvníků těch stránek?
Návštěvy:                   222
Unikátní návštěvy:          75
———————————————————————————————————————————
Nových návštěvníků:         31,53% (70)
Vracející se návštěvníci:   68,47% (152)



Ty jo! Ono to má Pagerank: 0; Srank: 10. Jakpak to?
Taurus
Profil
Pohrej si se zarovnáním. Ikona v logu, menu, obrázek, nadpis i text na úvodní stránce je pohozený každý jinde. Nakresli si v grafickém editoru přímku a podle ní naveď všech 5 prvků. Hlavní nadpis má zbytečně vysoký spodní margin, naopak nízký vrchní. Používáš zbytečně moc druhů fontů.

Ikonka u odkazů na jiné weby je černá, na černém pozadí tedy neviditelná. Navíc je zmenšená prohlížečem, pak vypadá škaredě. Podobně na tom bude asi favicona. Web je takový smutný. Černobílý. U článků mi nesedí najednou vlnkované šedé pozadí, když zbytek stránky je pouze v pravých úhlech.

Podle tvých maleb soudím základku, ale některé texty se snaží být jakoby uniformované, dospělé, což pak nezní autenticky. Zvolil bych raději víc hovorovosti... "Psáno 17.3.2012 v 8:29" zní divně, jakobys celý článek napsal v jedné minutě. "Nikdy jsem nepřišel na znak, který bych neuměl na české klávesnici napsat. Leda pomlčku, uvozovky… " – tak nikdy nebo...? Takových typografických symbolů je spousta. Článek měl potenciál, ale obsahuje jen krátké, málo zajímavé shrnutí.
Sir Tom
Profil
Fisir:
Ty snad text bez diakritiky umíš číst lépe než s diakritikou?
Ne. Soudíš tak?

Jako zdroj jsem sebral poznatky nejen z DJPW.
Každý článek by měl být dostatečně ozdrojován. (Srovnej s články na Wikipedii). Uvést zdroj je známka slušnosti a případné odkázání čtenáře na další informace.

Ty jo! Ono to má Pagerank: 0; Srank: 10. Jakpak to?
Je dobré se zamyslet nad obsahem a potenciálem webu. Dá se na stránky dostat z vyhledávačů? Pokud ano, jaký druh uživatelů tam chodí? Co ty uživatelé zajímá? Je pro uživatele přínosné navštívit tyto stránky?
Fisir
Profil
Reaguji na Sira Toma [#24]:
Dá se na stránky dostat z vyhledávačů?
Ze Seznamu ano. Jsou skoro nahoře. (A to je pro mě velký úspěch.)

Co ty uživatelé zajímá?
Nejspíše tvorba webu, soudím z logů serveru.

Reaguji na Taura [#23]:
Pohrej si se zarovnáním.
Nadpisy jsem srovnal, text nechám s marginem.

Používáš zbytečně moc druhů fontů.
Už jen čtyři.

na černém pozadí tedy neviditelná.
U článků, že? Dobře tedy, hodil jsem tam bílou verzi.

Navíc je zmenšená prohlížečem, pak vypadá škaredě.
Zmenšeno.

Podobně na tom bude asi favicona.
Faviconu jsem udělal větší, kdyby náhodou někdo (třeba já) si ukládal stránku jako záložku na plochu.

Web je takový smutný. Černobílý.
Ale tak si ho přebarvi.

U článků mi nesedí najednou vlnkované šedé pozadí
Takže, už tam není.

tak nikdy nebo...?
Jen typografické symboly.
Sir Tom
Profil
Fisir:
Ze Seznamu ano. Jsou skoro nahoře. (A to je pro mě velký úspěch.)
Jo - jasně :) Ale vyhledávací dotaz je tvé jméno. To pak znamená, že ty stránky budou hledat lidé, kteří vědí, jak se jmenuješ. Co ale ostatní potenciální návštěvníci, kteří tě neznají a nemůžou do vyhledávače napsat tvoje jméno?
Fisir
Profil
Reaguji na Sira Toma [#26]:
Co ale ostatní potenciální návštěvníci, kteří tě neznají a nemůžou do vyhledávače napsat tvoje jméno?
Mají smůlu. Ale jak jsem psal, dříve jsem nebyl k nalezení ani na moje jméno, takže pro mě velký úspěch. A navíc Srank 10, to už je dost, ne?
Taurus
Profil
Nevím, co jsi s tím provedl, ale kromě odstranění vlnky a změny černé ikonky na černém pozadí na bílou nevidím rozdíl (což mimochodem na bílém pozadí v oranžovém schématu taky není moc vidět :-)). Čtyři fonty jsou moc, ikonky rozmazané, zarovnání žádné, chaos, favikonu v záložce vidí snad 90 %, ale na plochu si ho dá 0,00nikdo.

Přebarvení je zapadlé, tam nikdo nepoleze. Zkrátka přicházím a vidím jen černou. Ona ta modrá taky není výhra.
Typografických symbolů je dost, rozhodně víc než „nikdy“. Když už jsem mluvil o zarovnání, které ti všude poletuje, tak máš nejednotný line-height (např. O webu) a články mají pod nadpisem velkou mezeru. V IE ti nefunguje rozbalování.

To co píšu ani nejsou rady, ale odhalování nedostatků a zásady dobrého návrhu, bez jejichž dodržování to bude slabý podprůměr.
Jakub Kohout
Profil *
Řeknu ti to jak to vidím. Z grafického pohledu je to naprostá prasečina. Od nevzhledně zvolených přechodů, špatné volbě písma a jeho barvy atd. prostě takhle se to nedělá a doporučuji ti přečíst nějakou knížku o designu. Hodně dobrá je od Cpress Inspirativní webdesign. Jsou tam ukázky hodně dobrých prací. A na závěr bych ti chtěl jenom říct ať s tím nepřestáváš a snažíš se :) Máš ještě hodně místa ke zlepšení, ale každý nějak začínal. Kód na této stránce ani nebudu komentovat, protože tady bych řek se snažíš zkoušet co se dá všechno udělat :) Ale zapamatuj si jednu věc, kterou se teďkon řídí všichni světový designéři a kodeři... V jednoduchosti je krása... Snaž se stránky dělat co nejpřehlednější a až potom se je snaž udělat pěkný. A to neznamená tam mít vyjížděcí menu atd, ale pěkně stránky jsou pro uživatele příjemné z toho pohledu, že nemusí přemejšlet. Snaž se dělat místo výrazných přechodů jemné nebo úplně vynech ze začátku přechody a snaž se udělat pěknou stránku jenom pomocí plných barev. Když si tu větu "V jednoduchosti je krása" vemeš k srdci tak tě to šoupne o hodně dál :)
Fisir
Profil
Reaguji na Taura [#28]:
tak máš nejednotný line-height (např. O webu)
To jsou samostatné odstavce.

články mají pod nadpisem velkou mezeru
To něčemu vadí? :-)

V IE ti nefunguje rozbalování.
Jakém? Mělo by to fungovat v Internet Explorer 6.0+, Firefox 3.6+, Safari 5.0+, Opera a Chrome.

ikonky rozmazané, zarovnání žádné
Žádné rozmazané ikony nevidím. (A to vidím sakra dobře.)


Reaguji na Jakuba Kohouta [#29]:
Od nevzhledně zvolených přechodů, špatné volbě písma a jeho barvy atd.
Jo? Které přechody se konkrétně tobě nelíbí, proč se ti nelíbí a jak by jsi je chtěl zlepšit? Jaká jiná písma by jsi tam dal, aby to vypadalo lépe? Jaké by jsi zvolil barvy, proč se ti ty současné nelíbí?

Jsou tam ukázky hodně dobrých prací.
Já to chci dělat sám.

na závěr
Na druhém řádku ze sedmi už píšeš něco o závěru? ;-)

protože tady bych řek se snažíš zkoušet co se dá všechno udělat
Já bych teda Řek, že se vopravdu snažím a de to.

kterou se teďkon řídí všichni světový designéři a kodeři...
Jak to víš?

Snaž se stránky dělat co nejpřehlednější a až potom se je snaž udělat pěkný.
Co je tam nepřehledného? Bez takových informací je pro mně tvůj příspěvek absolutně zbytečný.

A to neznamená tam mít vyjížděcí menu
Proč? Tebe baví jezdit nahoru, aby jsi se podíval, co ti stránky mohou nabídnout dalšího? A to tam bylo na Vánoce sněžení, učiněná hrůza…

nemusí přemejšlet
Ty jsi u toho musel přemýšlet? Fakt?

místo výrazných přechodů jemné
A proč? Tobě se tyhle nelíbí?

Když si tu větu "V jednoduchosti je krása" vemeš k srdci tak tě to šoupne o hodně dál
Jak to víš?
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0