« 1 2 3 4 »
Autor Zpráva
panther
Fisir:
co jsem tak rychle procházel reakce výše, snad to nikdo nezmínil, a mě to zajímá.

Pravidla diskusního fóra jsi jednoduše obšlehl (čti ukradl) z DJPW, stejně tak jejich styl. Zatímco s pravidly sis dal práci a zpřeházel někde slovosled, u stylů ses ani s tímto nenamáhal. Smím se zeptat proč? mimojiné se šedý styl do fóra, které je jinak zelené, nehodí.
Fisir
Reaguji na panthera [#1]:
Smím se zeptat proč?
Pravidla jsou podobná (čti stejná) proto, že mě nenapadlo jak je prodloužit. Tak jsem zašel sem, na pravidla se podíval a protože některé věty se mi zdály hezčí, vypůjčil jsem si je. Styly pravidel a celé diskuse jsem od první návštěvy úplně zbožňoval. Pokud vám to vadí (a asi jo) můžu se zkusit inspirovat jinde a styly změnit. :-(
panther
Fisir:
Pokud vám to vadí
vadí, nevadí. Já ta pravidla nepsal, nemám na diskusi žádný copyright. To by ses musel ptát jinde než u mě, zda toto přejmutí vadí.

Já osobně jsem na to poukázal (resp. zeptal se) čistě z důvodu, že nemám rád, když se krade. Toť vše.
Taurus
Fisir:
Některé tvé reakce mě přesvědčují, že je vlákno ztrátou času. Proti základům správného návrhu webu spíš bojuješ, pak není kam se pohnout dál. Komu není rady…
Fisir
Reaguji na Taura [#4]:
Některé tvé reakce mě přesvědčují, že je vlákno ztrátou času.
Které?

Proti základům správného návrhu webu spíš bojuješ
Jakto?

Komu není rady…
…tomu není pomoci.
Someone
Fisir:
Které?
Myslím, že Taurus má na mysli, přesně tyto reakce. [#5]. Rozpitváš něčí příspěvek a na jednotlivé části odpovídáš otázkami.

„Některé tvé reakce mě přesvědčují, že je vlákno ztrátou času.“
Které?
>
>
„Proti základům správného návrhu webu spíš bojuješ“
Jakto?

Fisir:
„Jsou tam ukázky hodně dobrých prací.“
Já to chci dělat sám.
>
>
„na závěr“
Na druhém řádku ze sedmi už píšeš něco o závěru? ;-)
>
>
„protože tady bych řek se snažíš zkoušet co se dá všechno udělat“
Já bych teda Řek, že se vopravdu snažím a de to.
>
>
„kterou se teďkon řídí všichni světový designéři a kodeři...“
Jak to víš?
>
>
„Snaž se stránky dělat co nejpřehlednější a až potom se je snaž udělat pěkný.“
Co je tam nepřehledného? Bez takových informací je pro mně tvůj příspěvek absolutně zbytečný.
>
>
„A to neznamená tam mít vyjížděcí menu“
Proč? Tebe baví jezdit nahoru, aby jsi se podíval, co ti stránky mohou nabídnout dalšího? A to tam bylo na Vánoce sněžení, učiněná hrůza…
>
>
„nemusí přemejšlet“
Ty jsi u toho musel přemýšlet? Fakt?
>
>
„místo výrazných přechodů jemné“
A proč? Tobě se tyhle nelíbí?
>
>
„Když si tu větu "V jednoduchosti je krása" vemeš k srdci tak tě to šoupne o hodně dál“
Jak to víš?
Fisir
Reaguji na Someone [#6]:
Rozpitváš něčí příspěvek a na jednotlivé části odpovídáš otázkami.
Já totiž chci vědět víc.
_es
Fisir:
To je dosť odvaha, spraviť akúsi napodobeninu JPW + DJPW, spolu s prebratím mnohých textov, či niektoré len trochu poupravovať - aby to nevyzeralo ako úplná kópia a ešte si to dať aj na DJPW zhodnotiť. Prečo by mal niekto používať tvoj web namiesto oveľa lepšieho originálu? S mnohými nezmyslami ako:
„Text se na internetových stránkách vyskytuje nejvíce. Uzavírá se do tagu <p>.“
To akože všetko, čo nie je v značke <p>, nie je text?
Fisir
Reaguji na _es [#8]:
To je dosť odvaha, spraviť akúsi napodobeninu JPW + DJPW, spolu s prebratím mnohých textov
A na to jsi přišel jak (kromě DJPW)?

To akože všetko, čo nie je v značke <p>, nie je text?
Je to text. Ale ne v pravém slova smyslu. A navíc, tvoje tvrzení se tam nikde nevyskytuje.
Someone
Fisir:
Je to text. Ale ne v pravém slova smyslu.
To je nesmysl. Co je dle tvého názoru Text v pravém slova smyslu? To, že se text nenachází v odstavci, přeci neznamená, že se nejedná o text (v pravém slova smyslu). Já jsem poměrně dlouhou dobu tvořil stránky bez použití odstavců a text jsem dával normálně do divů. A nikdy mi nepřišlo, že se nejedná o text v pravém slova smyslu.
Fisir
Reaguji na Someone [#10]:
Já jsem nikde nepsal, že to co není v tagu <p> není text. Nebo ano?
panther
Fisir:
http://www.j-jaburek.tk/jak-udelat-web/html/formulare.php
Docela mě zaujala struktura textů, h1, h2, h3, h4 a až teprve potom řádek textu. Každý nadpis jinak barevný. Nic moc.

Jinak nazývat select jako „menu“, to chce sakra odvahu. Neumíš psát česky, anglicky, ani jinak? Z téže stránky hodnoty atributů některých prvků: „telefon“ (česky), passvord (nijak), „frst“, „seknd“, „thrd“, „sendnout“ (nijak). Asi je to cool, ale vypadá to blbě.

jaktože ne? Víš, jaký je rozdíl mezi textem a odstavcem? Text je i obsah nadpisu, i v selectu máš text (např. Jablko). Text je vše psané, ne jen odstavce.
Fisir
Reaguji na panthera [#12]:
Docela mě zaujala struktura textů, h1, h2, h3, h4 a až teprve potom řádek textu.
Mně taky, ale to je prostě hiearchie stránek (možná by se dalo vynechat to „HTML“).

Jinak nazývat select jako ‚menu‘, to chce sakra odvahu. Neumíš psát česky, anglicky, ani jinak? […] Asi je to cool, ale vypadá to blbě.
Jaj, to menu jsem opravil. To je sice možné, ale to je pouze pro ilustraci.
_es
Fisir:
A na to jsi přišel jak (kromě DJPW)?
Zbežným porovnaním.

Čo je „text v pravom slova zmysle“?
Značka <P> je odstavec, v angličtine paragraph - odtiaľ značka <P>.

Já jsem nikde nepsal, že to co není v tagu <p> není text.
Písal si niečo iné s rovnakým významom.
Someone
Fisir:
Já jsem nikde nepsal, že to co není v tagu <p> není text. Nebo ano?
Jen mi přišlo blbé opakovat stále dokola frázi "Text v pravém slova smyslu", ale aby ti bylo vše jasné, tak upravím svůj předešlý příspěvek. [#10]
Fisir
Reaguji na _es [#14]:
Dobře, věta „Uzavírá se do tagu <p>.“ upravena.

Reaguji na Someone [#15]:
Dobře tedy.
panther
Tak ještě budu pokračovat, alespoň vyberu ty největší bláboly.

- „Specifikace DTD znamená určení typu deklarace, podle které se bude webová stránka parsovat.“ (http://www.j-jaburek.tk/jak-udelat-web/html/struktura-souboru.php) - doctype není tím, co určuje, jak na stránku budou prohlížeče nahlížet.
- „Tagy vypsané na této stránce samozřejmě nemůžete do webové stránky umístit kamkoli se vám zachce. “ - a víš co, já je umístit nemusím vůbec, počáteční i koncové značky všech uvedených jsou nepovinné.
- „Text se na internetových stránkách vyskytuje nejvíce. Uzavírá se do tagu <p>. Tento tag je párový. Párové tagy se musejí ukončit zápisem “ - musejí a nemusejí. Koncová značka zmiňovaného odstavce je též nepovinná.
- „<br> Je nepárový, to znamená, že žádné </br> neexistuje! “ - asi tě to překvapí, zkoušel jsi tento zápis? Zkus :-) A pokud funguje, je odvážné tvrzení, že neexistuje.
- „Pokud ovšem chcete moderní (a validní kód)“ - (http://www.j-jaburek.tk/jak-udelat-web/html/obrazky.php). Můžu se zeptat, co je na inline stylu moderního, resp. na atributovém zápisu v HTML nemoderního?
Fisir
Reaguji na panthera [#17]:
Ad 1 — Dobře, upravím.
Ad 2 — Doplním
Ad 3 — Doplním
Ad 4 — Inline styl je validní a pro mnohé lidi moderní. Samozřejmě, lze na to použít CSS ale protože tohle je sekce o HTML, nechci to do toho moc motat.
Jak jsem slíbil, tvé poznámky zpracovány.
margin
Profil *
"Jednotlivé odstavce se uzavírají do tagu <p>"
Co je to za blábol? Jak můžeš něco něco uzavřít do tagu? Znáš rozdíl mezi značkou (tagem) a prvklem (elementem)?
panther
Fisir:
Samozřejmě, lze na to použít CSS ale protože tohle je sekce o HTML
CSS je to stále, nehledě na to, zda je zapsáno interně, externě nebo inline. Jediné správné řešení v HTML je atribut border.
_es
Fisir:
věta ‚Uzavírá se do tagu <p>.‘ upravena.
Skôr „opravená“. Okrem toho je tam aj iný nezmysel:
„Párové tagy se musejí ukončit zápisem: </tag>
A to ide stále len o jednu stránku, ktorú som náhodne z tvojho výukového webu otvoril, kde si sa to snažil voči originálu trochu viac „vylepšiť“.
Fisir
Reaguji na _es [#21]:
Okrem toho je tam aj iný nezmysel:
To jsem zase spletl „tag“ a „element“?

voči originálu
Já pořád nechápu, vůči jakému „originálu“.

Reaguji na panthera [#20]:
Ano, ale pokud by jsem to zapisoval externě, jen by to začátečníky mátlo. A navíc, toto řešení zmiňuji jako „další možnost“.

Reaguji na margina [#19]:
Znáš rozdíl mezi značkou (tagem) a prvklem (elementem)?
Děkuji, opraveno.
_es
Fisir:
Ty to teda „opravuješ“. Než to stihneš zase opraviť, nech sa aj iní pobavia:
„Tento tag je nepovinně párový.“

Já pořád nechápu, vůči jakému ‚originálu‘.
To ti asi nikto neuverí.
Fisir
Reaguji na _es [#23]:
Proč se mají pobavit? Co je na tom špatně?

To ti asi nikto neuverí.
Vypadá to tak.
_es
Fisir:
Co je na tom špatně?
To sa pýta tvorca výukového webu o HTML?
Fisir
Reaguji na _es [#25]:
Vždyť přece je nepovinně párový, ne? Můžeš ho uzavřít, ale nemusíš.
panther
Fisir:
Vždyť přece je nepovinně párový, ne?
ne, _es má pravdu. Buď je, nebo není párový. Povinně (ne)párové tagy nejsou.
Fisir
Reaguji na panthera [#27]:
Věta vyhozena.
Someone
Vlastním program FL Studio 9. Nevím jak ostatní, ale já po dočtení této věty usuzuji, že jsi tvůrcem/vlastníkem onoho programu.
Fisir
Reaguji na Someone [#29]:
usuzuji, že jsi tvůrcem/vlastníkem onoho programu
Já? To těžko. Nechci tam psát „Mám nainstalovaný…“, to zní blbě. Ale dobře, pozměnil jsem to.
« 1 2 3 4 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.