Autor Zpráva
janvasek
Profil *
Ahoj,

rád bych slyšel váš názor na mé nové portfolio, díky za názory.

http://janvasek.cz/

Honza
Someone
Profil
Nejsem znalec, tudíž si netroufám kritizovat cokoliv jiného kromě tohoto: "Můj týden má 5 pracovnách dní jako mnozí z vás". Toto, je gramaticky špatné věta. Nejspíš to bude jen překlep, ale všiml jsem si toho, přestože jsem si stránky prohlédl jen letmo.
janvasek
Profil *
Díky!
Bubák
Profil
Vytvořím pro Vaši prezentaci kvalitní design, který jim dodá ne jen skvělou image, ale bude také splňovat veškerá pravidla přístupnosti.
Tak jsem zkusil vypnout obrázky a dopadlo to velice špatně.
Ve druhém kole jsem vypnul JavaScript a když jsem klikal na menu, nic se nedělo.
Petr Wudi
Profil
Je to hezký. Jen by to chtělo doladit tu gramatiku a pak bych asi smazal motýlky okolo tý kočky – vypadaj divně.
janvasek
Profil *
Bubák:
Ano, máš pravdu, že když tohle slibuji, tak by to asi na mém portfoliu mělo také fungovat, ovšem, některé věci zkrátka bez JS neběží a za druhé moje stránky nepotřebují být takto přístupné (bez js, bez obrázků...) jako například nějaké eshopy atp. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na janvaska:
Stáhněte si nejnovější verzi flash přehrávače na stránkách adobe.com
Hned za koncem té věty, která slibuje přístupnost, to vypadá docela vtipně.
Stránka se mi pomalu roluje v Exploreru 7 a má zbytečný vodorovný posuvník.

3 roky + Praxe v oboru
Mimochodem, když jsme u té praxe, pořád kradeš designy?
janvasek
Profil *
Chamurappi:
IE7 je starý prohlížeč, podívej se do statistik a hlavně to nejdůležitější a to je průchodnost webu je zajištěna, optimalizovat si své portfolio neni totéž jako optimalizovat eshop či korporátní web společnosti.

A na poslední otázku co ti mam na to říct? Jsou to tři roky, začínal jsem, každý je za své činy zodpovědný uznávám svou chybu i tehdy jsem ji uznal, dříve jsem hold více dělal to co chce klient z vlastní iniciativy jsem to nedělal.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janvaska:
IE7 je starý prohlížeč
A co má být? Ostatní stránky mi v něm fungují bez potíží, tak očekávám, že mi pojede i ta tvoje.

podívej se do statistik
I statistiky se mi v něm rolují rychle a nemají zbytečný posuvník.

průchodnost webu je zajištěna
Návštěvník bude při loudavém průchodu skákat blahem, že sis tenhle bod formálně odškrtnul.
V horní části tvé stránky se překrývají texty, jakmile si zvětším písmo.
Přestože koukám na tvé portfolio, nevidím v něm jedinou referenci ukazující, jak dbáš na slibovanou přístupnost. Možná bych něco viděl, kdybych prokliknul „Více referencí“, ale to je ukázkově nepřístupný odkaz (vede na #) a v JavaScriptu máš syntaktickou chybu (za poslední vlastností v zápisu struktury se nedělá čárka), takže prokliknutí nic nedělá.

optimalizovat si své portfolio neni totéž jako optimalizovat eshop či korporátní web společnosti
Není, může být dokonalé, protože nemusíš rozmlouvat zákazníkovi technické nepříčetnosti. U cizích webů se můžeš vymlouvat, že tě někdo donutil je udělat špatně, a u vlastních webů se tedy vymlouváš, že nejsou cizí?

uznávám svou chybu i tehdy jsem ji uznal
Aha, to jsem nějak nepostřehl. Kde a kdy?


↓ „na webtrhu
Kde? To myslíš tady?
klubo
Profil *
přesměruj si adresu bez www na adresu s www
peta
Profil
* Html kod mi prijde v pohode az na vlozeni 10 js. Co soubor, to 1k navic k prenosu dat a 1 preruseni spojeni pri zobrazovani stranky.
* Zajimavy je casovy plan.
* Pouzitelnost stranky pro cteni vidim spis nepouzitelna. Prijde mi to takove neprehledne.
* Reference maji podivne barvy. Asi nejlepsi se mi jevila Ak clean, barevne. Lyzari maji pekne pozadi, ale stred to uplne kazi. u dr nona to kazi barvy. Tenis kazi take barvy. Katerina tez barvy. Laser zlute barvy. Cili, z hlediska barev nemas sptavny cit. Doporucuji pouzit radeji nejaky generator barev. (http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/js-color4.htm) casto ty barvy mas prilis palici do oci nebo ostre kontrastujici. Ostra barva je v pohode na male plose, ale kdyz udelas pozadi jedovate zelenou, celou plochu, tak pri cteni textu si za chvili unavis oci.
yamainu
Profil
Hned, jak jsem spatřil ta jezdící autíčka a jiné vehikly pod "Pracovním dnem", hned mě napadlo, kde jsem to už viděl. Tady: www.dpp.cz/.
janvasek
Profil *
Chamurappi:
Jistě máme každý jiný názor a nemam tolik času, abychom si tu vyměňovali názory :)

Aha, to jsem nějak nepostřehl. Kde a kdy?
na webtrhu

peta:
díky za postřehy, snažím se stále nějak vyvíjet, tak snad to bude stále lepší a lepší :)

yamainu:
když mě tohle napadlo s těmi jezdícími prostředky, tak jsem si opravdu neuvědomil že to mají na DPP na jejich stránky ani nechodím... podle tebe to nikdo nemůže už takovou ideu používat?
Taurus
Profil
janvasek:
Chamurappi:
Jistě máme každý jiný názor a nemam tolik času, abychom si tu vyměňovali názory :)

Člověk by řekl, že jsi tu přišel pro doporučení, a když ta nejlepší dostaneš, zametáš je pod koberec.
Zkrátka pokud člověk mluví o přístupnosti, musí být příkladem, jinak zní falešně. Jednoduchý.
dranel91
Profil
janvasek:
No, ze všeho nejvíce bych ti asi doporučil přečíst si článek http://zdrojak.root.cz/clanky/jaky-jazyk-je-pro-weboveho-kodera-nejdulezitejsi/ a hlavně – řídit se jím. :-) Ale abych nebyl úplně od věci – nelíbí se mi ta zbytečně velká hlavička, osobně bych ji udělal na výšku něco mezi aktuálním stavem a stavem, kdy odroluju trochu níž.
regy
Profil
janvasek:
Nevím jestli Ti to už někdo nenapsal, ale kromě javascriptu existují také kotvy, což bys mohl jako kodér vědět ;-). Takže nefunční menu bych na js nesváděl ;-).
Spectator
Profil
Některé prvky se mi líbí, některé méně.
Listí okolo kočky je docela nehezké.
Menu po zasunutí do menší podoby na chvilku zmizne.
Někdy je to zmatečnězbrklé - např. při kliknutí na odkaz se stránka začně šílenou rychlostí někam rolovat a není to na první pohled nic ladného.
Mistr
Profil
janvasek:
dříve jsem hold více dělal
Myslel jsi spíše holt (než Tebou užitý hold), co?

A jinak: doplň si čárku ve větě Když je vše hotové, jdu šťastně a vyčerpaně spááááát :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0