Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
prosím o kritiku a zároveň otestování katalogu e-shopů http://seznamshopu.cz a zároveň srovnávače cen zboží, který je na katalog napojen http://zbozi.seznamshopu.cz .

Chtěl bych poprosit také ty, co mají k dispozici jakýkoliv XML feed z nějakého e-shopu, zda-li by se mohli v katalogu za registrovat nebo stačí když sem pouze dají link na tento feed. Čím rozmanitější feed s čím větším počtem položek, tím lépe. Prosím o XML feedy dle specifikace zboží.cz, systém umí zatím zpracovávat pouze tento typ, později přidám ještě heureku. Všechny produkty i shopy budou během pár dnů z katalogu opět smazány, cizí feedy potřebuji pouze k řádnému otestování, protože tam zřejmě budou ještě drobné chybky.
Zatím jsou uvedeny pouze dva testovací shopy s matracemi a nábytkem.

Co chybí jsou automatické náhledy nově zaregistovaných stránek, na tom se nyní pracuje. Dále plánuji v administraci přidávání více shopů k jednomu uživatelskému účtu a také přidávání dalších poboček (míst osobního odběru) k e-shopům.

Za veškerou kritiku děkuji
Domek
Profil
Sylar:
Vypadá to zajímavě, ale nevim proč bych měl něco takovýho používat...
Když návštěvník přijde na stránku, tak asi vůbec nebude tušit, o co na tomhle webu jde.
zadal jsem do vyhledávání výraz "auto" a vypadlo z toho nemožný chybový hlášení, asi v jinym kódování (české znaky se nezobrazují)

Asi to může být úspěšný, ale chce to ještě propracovat jak graficky tak technicky.
Rozhodně to neni ve fázi, kdy bych to nahazoval na internet...
peta
Profil
* z malem okne se prekryva text s oranzovou zalozkou vlevo
* je to podobne katalogu v seznam.cz, vzhled i ikona, by te mohli zalovat
Sylar
Profil
děkuji za reakce.

Domek:
"nemožné chybové hlášení" bylo z důvodu momentální přestavy databáze, projekt je stále ve fázi "testování" a "vylaďování", pokud tedy na něco podobného narazíte, omluvte to prosím.
K věci: na úvodní stránku jsem doplnil informace, že se jedná o katalog e-shopů s cenovým srovnávačem. bližší představování služby asi již není potřeba, předpokládám (možná naivně) alespoň malou inteligenci uživatelů.

peta:
záložka feedbacku v levo se nyní při malém rozlišení skryje a uživateli nezobrazí, děkuji za upozornění.
O podobě s jinou službou, třeba i seznamem, bych asi nadále nediskutoval. Vzhled úvodní stránky jsem drobně pozměnil, ale nemyslím si, že původní vzhled byl až tak "stejný" na žalobu. To by se potom mohli žalovat pomalu všechny vyhledávací služby na internetu, které v drtivé většině mají svůj fulltext postavený na stejném vzhledu - tedy logo a pod ním vyhledávací pole - a to si myslím, že nenastane. Kvůli tlačítku feedback bych se už vůbec nebál - za 1) myslím, že seznam toto tlačítko vůbec nemá, používá jej heuréka. za 2) tlačítko vypadá úplně jinak a shodné je pouze umístění u levého okraje prohlížeče.

Změněný vzhled jsem již avizoval v textu výše. Mezi další změny patří automatické náhledy nově registrovaných obchodů, upravení fulltextového vyhledávání pro lepší a rychlejší schodu, nápověda pod vyhledávacím polem a lepší propojení s cenovým srovnávačem. Ve službě zbozi.seznamshopu.cz je pak jednodušeji udělán filter, avšak ten není stále hotov a pracujeme na jeho vylepšení, jak po technické tak po grafické stránce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0