Autor Zpráva
Marijo
Profil *
Ahoj,
prosím o kritiku slovenskej inzercie MAXbazar.sk.

Ďakujem
Taurus
Profil
Pěkná čistá práce, přehledná, jasná. Drobnosti: v tlačítkách jsou texty "hľadať" celkem nízko a některá další zarovnání objektů by potřebovala vyladit – drobečková navigace o něco výš, vyhledávání (s možností kategorií) to stejné, patička je roztahaná, podobně vysoký line-height mají položky inzercí (auto, deti, ...). Tvůj copyright je špatně napsaný, viz http://litera.odemne.com/slovnik/copyright.php. Chybí málo k dokonalosti při vypnutých obrázcích. Uživatelsky zmatečné je trojí vyhledávání ve stránce. Moc to nechápu.
Louka
Profil
Když jsem se podíval na logo, napadlo mě jediné www.favicon.cc/. Možná by malinko více kreativity neškodilo, dá se jistě udělat hezké a originální logo :).

Ale jinak se mi to líbí, v těch drobnostech souhlasím s Taurusem, ale není to nic zásadního.
peta
Profil
* tlacitko Hledat by mohlo byt prilepene na ramecek <===| |hledat==> a ne uvnitr
* ta cervena s menu mi prijde prilis vyrazna, asi casem pujde na nervy
* hover u abecedniho razeni neni prilis vyrazny, viditelny, ale tak tam ani nemusi byt. Nicmene tlacitkovy vzhled neodpivoda zakulaceni inputu pro hledat. Podobne hledat dole vypada jinak nez nahore Takze mas graficky rozdilne resene podobne prvky. Dost zmatene.
* u obrazku nekde stin mas, nekde ne; vsude bych ho zrusil
* http://deti.maxbazar.sk/ 1 - 3 z celkom 3 inzerátov , nezobrazuje mi ani jeden inzerat na teto strance a vzhled formularovych prvku opet jinak, uz paty typ? kolik jich asi jeste bude
* Moje inzeraty - vzhled formularu cislo 6
* Novy inzerat
- "Vyberte kategóriu inzercie pre inzerát zdarma" ok, vybiram knihy.
- A ted by tady mel byt nadpis vyber podkategorii a mel by byt hned nad seznamem podkategorii. A pred knihami by mohl byt text Kategorie: Knihy (zmenit). Zvolim Encyklopedie.
- "Encyklopédia - Pridanie nového inzerátu zdarma" Trosku chaoticky napsana kategorie. Vzhled form. prvku cislo 7. Lokality, tady bych mozna dal textove pole + tlacitko vyber lokality, ale i takhle je to pochopitelne.
- prepnu na zalozku anglicky, texty jsou stale slovensky
* kdyz prepinam v blogu Kontakty a Zakladni informace, tak mi cerveny nadpis vpravo poskakuje. Zda se, ze tento problem je jen na strance kontakt
* proc mas tolik stranek kontakt? a proc je to jednou kontakt a podruhe kontaktni informace? a kliknutim na Kontaktný formulár objevuji vzhled formularu 8 :)
MAXbazar.sk » Články » Kontaktné informácie
MAXbazar.sk » Články » Kontakt - Zoznam článkov - 1. stránka
Marijo
Profil *
Taurus:
některá další zarovnání objektů by potřebovala vyladit
áno, nejak som oslepol na tento druh chyby..

Tvůj copyright je špatně napsaný
dík za info, to som nevedel že copyright má vlastnú špecifikáciu

Uživatelsky zmatečné je trojí vyhledávání ve stránce
hmm, jedno vyhladávanie je pre celý web (inzeráty, články...) + vyhladávanie v patičke. Keď nad tým uvažujem, to v patičke je asi zbytočné. To tretie vyhladávanie je len pre inzeráty s možnosťou lepšej špecifikácie, napr. parametry, lokalita apod.. To je podľa mňa nezbytné.

Louka
Áno, z toho loga sa stala taká "z núdze cnosť".. Píšem do TODO listu, skúsim niečo vymyslieť..

peta:
tlacitko Hledat by mohlo byt prilepene na ramecek
myslíš asi to hlavné vyhladávanie.. no toto sa mi zdalo celkom atratívne, navyše to pôsobí ako jeden celok pre vyhladávanie.. zvážim to

ta cervena s menu mi prijde prilis vyrazna, asi casem pujde na nervy
zatiaľ ma nič lepšie nenapadlo... cielom bolo "ukotviť" a oddeliť hlavičku od obsahu. Nejaký tip ako by to bolo lepšie?

hover u abecedniho razeni neni prilis vyrazny, viditelny
snažil som sa, aby nebol výrazný, ale aby len jemne zvýraznil ohraničenie aktuálneho inzerátu.. zvážim nejakú nahradu, resp. odstránenie

u obrazku nekde stin mas, nekde ne; vsude bych ho zrusil
je to moc rušivé? určite to zvážim

http://deti.maxbazar.sk/ 1 - 3 z celkom 3 inzerátov nezobrazuje mi ani jeden inzerat
divné, ja tam vidím 3 inzeráty... môžeš to skontrolovať ešte raz?

vzhled formularovych prvku opet jinak, uz paty typ? kolik jich asi jeste bude
uznávam, je to zmixované = VELKA chyba... tieto veci mi nejak unikli... pridávam do TOTO listu, zjednotiť vzhlad formulárových prvkov

A ted by tady mel byt nadpis vyber podkategorii a mel by byt hned nad seznamem podkategorii
opravím

"Encyklopédia - Pridanie nového inzerátu zdarma" Trosku chaoticky napsana kategorie
Uprvím napr. na: "Pridanie nového inzerátu do kategórie: Encyklopédie"

prepnu na zalozku anglicky, texty jsou stale slovensky
na pridaní inzerátu? resp., môžeš mi poslať odkaz? zrejme zle vygenerovaný odkaz na EN verziu.. určite opravím

kdyz prepinam v blogu Kontakty a Zakladni informace, tak mi cerveny nadpis vpravo poskakuje
nemôže to byť reklamou, ktorá je na základných informáciach a v kontekte nie?

proc mas tolik stranek kontakt
asi to je nejasné, Kontakt vlavo, je kategória kontakt, a v pravo je už článok kontakt. Zrejme to budem musieť upraviť..


Ďakujem za vyčerpávajúcu kritiku, objavil som kopu chýb, ktoré treba odstrániť!
peta
Profil
http://deti.maxbazar.sk/
- na teto strance je v prave casti obrazovky ve FF jen toto
"
Deti
1 - 10 z celkom 14 inzerátov
Začiatok « Predošlé 1 2 Ďalšie » Posledné
"
(+ select datum), coz prave povazuji za velmi prazdnou stranku.
Marijo
Profil *
peta:
Možeš mi prosím špecifikovať verziu FF, operačný systém apod.? Poprípade print screen obrazovky...? Fakt netuším kde by mohol byť problém... A čo táto stránka? Je tam tiež ten istý problém?
pavuk
Profil
Marijo:
Já to stejně prázdný jako peta vidím ve FF 10.0.2 a tvůj odkaz na auto taky
Marijo
Profil *
pavuk:
tak to fakt nechápem, mal som ten istý FF 10.0.2, teraz sa upgradoval na verziu 11, ale mne to fungovalo spravne... Nemáš tam nejaký plugin?


a funguje to správne i pod IE a chrome...


Urobil som jednu zmenu, môžte to prosím ešte skúsiť?
peta
Profil
http://auto.maxbazar.sk/
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/maxbazar.png
Prava strana obrazovky je prazdna.

OT
Pri te prilezitosti jsem objevil, nebo spis znovuobjevil, MS bug :)
Win vista. Pustite malovani, ulozite obrazek. Ulozi se do users/mlich/Dokumenty/Obrázky. Slozky Dokumenty a Obrázky jsou sedive, takze by do nich nemel zapisovat nic, k cemu se ma dostat uzivatel, maji nejaka asi systemova prava. Kdyz jsem pak chtel kopirovat z teto slozky na FTP, tak mi to FTP nedovolilo. A nehlasil zadny viditelny error. Musel jsem to tim samym programem presunout na plochu a z plochy uz to zazracne slo.
Win jsou zlo. Ja bych udelal slozku uzivatele a to by byl soucasne desktop. V ni pak adresar system se zvysenymi pravy a v nem vsechny ty nesmysly, co tam nahrava navic, co uzivatel videt nemusi. Nevim, proc to resi, jak to resi. Pak obrazky nahrava do pseudo adresaru, ktere v nove verzi pak zrusi a pod.
Marijo
Profil *
peta:
tak už som objavol záhadu.. na tom print sreene som objavil, že máte abp(AdBlock Plus), ktory zdá sa filtruje nielen reklamy, ale i niektore html prvky na inzercii (používam id a class spojenia s "ad...") Ideálne riešenie by bolo, keby ste nepoužívali ABP, ale to asi neprejde :) i keď som trochu sklamaný...
pavuk
Profil
Ano, taky používám ABP, a skutečně se nechystám ho přestat používat :-)
Marijo
Profil *
pavuk:
Ano, taky používám ABP, a skutečně se nechystám ho přestat používat :-)
škoda, práve si mi pridelal o trochu práce naviac ;), ale mohol by si si nastaviť maxbazar.sk do whitelistu... nemám tam žiadne agresívne reklamy, vyskakovačky ani nič podobné ;)
Svadleji
Profil
Ty ikonky na hlavní stránce máš odkud? :) já jen že některé mám na ploše pěkně dlouho
peta
Profil
Je to divne, ze by to zpusoboval adblock, kdyz zbytek stranky normalne funguje. Ale mozne to je. Napr, pokud to cerpas z jine stranky pres frame, treba.
ABP mam jako nahradu jineho AdBlock, ktery mi prestal v novych FF fungovat. Nelibi se mi, trpim ho a funguje, za coz jsem mu vdecny. Pryc s reklamou.
Marijo
Profil *
peta:
Je to tak, adblock proste blokuje i prvky s id a class pomenovane podobne ako reklamne bloky. Konkretne blokoval triedu "ad_row"..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0