Autor Zpráva
filiphk
Profil
Dobrý večer,

zajímal by mě váš názor na stránky www.basen.cz, a to zejména co se designu týče.

Na současné podobě webu jsem postupně pracoval cca 1,5 roku, jelikož nemám příliš volného času.

Uvítám každý případný návrh na zlepšení stránek.

Děkuji.
yamainu
Profil
Zelená a modrá - pro blázna dobrá. Tyhle dvě barvy mi nejdou ani k básníkovi, ani k Benátkám. Hlavně jsou moc syté.
Na den a svátek v hlavičce se vyprdni. Nikoho to nezajímá.
Položky v rozbaleném menu se blbě čtou, protože to máš poloprůhledné a pod tím složitou strukturu.
To je za mě.
filiphk
Profil
yamainu: Díky za názor.

Vím, že u nezpravodajských webů je datum a svátek trochu mimo mísu, avšak mám je tam záměrně, a to především kvůli rubrice Význam jmen, s níž jsou propojeny. Z tohoto důvodu tedy v hlavičce zřejmě zůstanou.

Barvu rozbalujícího se menu jsem upravil na neprůhlednou, aby jednotlivé položky byly lépe čitelné. V čem Ti struktura menu přijde složitá?

Jaké jiné barvy bys pro web zvolil, když se domníváš, že k poeticky zaměřeným stránkám se příliš nehodí? Mají jistou symboliku, kdy horní modrá značí nebe, tedy snění a dolní zelená zem, tedy pevnou půdu pod nohama a klid.

Souhlasím s tím, že barvy jsou možná moc syté, na druhou stranu jsem je volil záměrně, jelikož nejsem moc příznivcem pastelových barev. Pokud jde o samotné pozadí stránek, nelíbí se mi dnešní trend bílé či šedé. Např. web O2 či české Nokie rovněž mají barevné pozadí stránek.
yamainu
Profil
filiphk:
V čem Ti struktura menu přijde složitá?
Kdepak vlastní struktura menu, měl jsem na mysli barevnou složitost fotky pod tím menu. Nejednoznačně jsem se vyjádřil, moje chyba.
filiphk
Profil
yamainu: Chápu, mohlo mě to taky napadnout.

A co bys tedy změnil na těch barvách?
yamainu
Profil
Barvy jsou asi dost subjektivní záležitost, ale asi bych ubral zelené ve prospěch modré. Například v pozadí stránky bych tu zelenou nechal vice dole - když odroluji stránku dolů, převáží zelená a ta je moc křiklavá.
Ale jak říkám, je to subjektivní. Barvy = pocit.
Stewy
Profil
Mě tam to pozadí také moc nesedí. Modrá nahoře není nijak výrazně křiklavá a je to hezké, proč by to takhle nemělo být i s barvou zelenou? Ta je hodně výrazná a agresivní a bolí z toho oči. Hlavním obsahem webu jsou básně, při jejichž čtení musí člověk zarolovat dolů, přičemž na pozadí uvidí jenom tu křiklavě zelenou. Od čtení mě to po krátké době odradilo.
Moje rada je zvolit jiný odstín zelené, který nebude pro oči tolik náročný, a možná přesunout přechod z modré na zelenou o něco níž.
filiphk
Profil
yamainu & Stewy
Mnohokrát děkuji za vaše rady. Zvolil jsem tedy nakonec tmavší odstín zelené, který je snad již pro oči příjemnější.

Pokud jde o posunutí přechodu z modré barvy do zelené směrem dolů, tak nad tím váhám, jelikož mám trochu obavu, že pokud bude na stránkách převládat modrá, budou pak působit docela studeně.
Stewy
Profil
Aktuální zelená barva vypadá mnohem lépe a stravitelněji. Možná by nebylo na škodu ještě zkusit sladit odstín s tím, který je v horním horizontálním menu, kde je tmavší.
Ohledně posunutí přechodu, můžete to vyzkoušet, jak to bude vypadat. Pokud se nebude líbit a vzhled bude působit příliš studeně, můžete se přece vždycky vrátit k současnému návrhu.
filiphk
Profil
Stewy
Přechod z modré do zelené jsem nakonec mírně posunul.

Odstín zelené, který je použit v dolní části horního menu (jedná se o přechod), mi přijde už příliš tmavý pro pozadí, které by pak přestalo ladit s horním odstínem modré.
filiphk
Profil
Změnili či upravili byste ještě něco dalšího na stránkách?
karel_
Profil *
Přídal bych "více vzduchu" mezi řádky i mezi písmena - tak, jak je nyní, je moc zhusta. Básník přeci viděl už nějakou báseň, ví co oku lahodí, tak proč sázet ředkvičky tak hustě?


Line-height
Letter-spacing
filiphk
Profil
karel_:
Děkuji za přínosný podnět.
V hlavní textové oblasti jsem tedy zvětšil mezery mezi písmeny i řádky.
Musím říci, že text mi nyní přijde lépe čitelný, což jistě návštěvníci stránek ocení.
filiphk
Profil
Upravil jsem grafickou podobu stránek, kdy především horní modrá barva byla nahrazena žlutou a spodní zelená barva vyměněna za bleděmodrou, aby se web celkově prosvětlil a působil "živěji". Změn doznaly rovněž nadpisy, které jsou nyní oranžové namísto původní zelené.

Jak se vám líbí současná, inovovaná podoba stránek a změnili byste na ní něco?
_stefan
Profil
*Dle mého názoru je moc vysoká hlavička, nahoře nad logem je dost volného místa.
*Změň si favicon, když už je pozměněná barevná koncepce, tak působí zelená favicona dost nepatřičně.
filiphk
Profil
_stefan:
Ikonku jsem předtím nestihl dodělat, nyní je již dle současných barev stránek.
Nad velikostí hlavičky ještě popřemýšlím, ale zatím ji asi měnit nebudu.
mimochodec
Profil
Původní verzi jsem neviděl, takže nesrovnávám, komentuji jen tu aktuální.

- Barevná kombinace je zvláštní a myslím, že nevhodná. Poezie je intimní záležitost, pojí se s klidem a zamyšlením. Ta žlutá je pro tento účel moc agresivní a ta světle modrá jen o trochu míň. Volil bych spíš tmavé tóny, ne-li vyloženě černé pozadí a grayscale paletu (a to říkám jako někdo, kdo tmavé weby nemá rád). Nebo ještě možná totéž inverzně.
- Jestli správně chápu, jde o web jednoho autora. Vzhledem k adrese bych čekal mnohem širší rozpětí, mnohem víc obsahu, více autorů, recenzí apod.
- Kdo má svátek a význam jmen.. čekal jsem, že pod jménem najdu případy, kdy bylo použito v nějaké básni, pak by to jakýs takýs smysl dávalo, byť poněkud laciný (Irena má svátek, pošlu jí báseň s jejím jménem).
- I když jsem se opravdu snažil, nenašel jsem žádnou spojitost mezi La Défense | Paříž | Francie a a poezií, notabene konkrétně tvojí poezií.

Líbí se mi vhodně použitý letter-spacing.

Proč máš v hlavičce těch asi 15 <meta name='google-site-verification' ?
filiphk
Profil
mimochodec:
Po přečtení Tvého příspěvku jsem usoudil, že původní barevné ztvárnění se asi více hodilo k poezii, a tak jsem stránkám navrátil jejich původní vzhled. Budu rád, když případně zhodnotíš i ten, jelikož si myslím, že jsi člověk, kterému estetika není cizí.

Jinak skutečně se jedná o web jednoho autora, tedy mé maličkosti, kdy píšu texty a zároveň se starám o stránky. Nejsem moc příznivcem domén typu "jmenoprijmeni.cz" apod., které se často volí pro osobní stránky, a tak jsem koupil doménu, která koresponduje s mojí tvorbou. Chápu však, že obecné slovo v názvu domény může evokovat k tomu, že na daných stránkách se nachází texty více autorů. Sám bych byl rovněž rád za bohatší obsah na webu, avšak píši srdcem a nikoli kvůli kvantitě.

Pokud jde o svátky, je to zajímavý nápad do budoucna, že by jednotlivá jména neodkazovala na svůj význam, nýbrž na báseň, v níž se vyskytují. Děkuji za něj.

Obrázky z různých koutů světa většinou příliš nesouvisí s obsahem stránek a spíše jen vyjadřují mou lásku k cestování, kdy se chci s návštěvníky podělit o zajímavá místa, která jsem navštívil, případně kam bych se jednou rád vydal.

V hlavičce mám několik "google-site-verification" kvůli tomu, že stránky byly v minulosti i na jiných doménách, které dnes již slouží jen k přesměrování na současnou adresu. A v Google Webmaster Tools musí být ověřena každá jednotlivá doména.
mimochodec
Profil
filiphk:
Budu rád, když případně zhodnotíš i ten, jelikož si myslím, že jsi člověk, kterému estetika není cizí.

Díky za důvěru. Ta modrozelená dle mého vypadá líp, než když jsem tady o tom četl. I ten nadpis nahoře je čitelnější (takže je líp vidět, jak je k němu nepříjemně nalepenej ten podnadpisek). Přesto bych být tebou zkusil vyrobit i nějakou tu černobílou nebo bíločernou variantu. Když chceš, aby působil text, barvy podle mě prostě ruší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0