Autor Zpráva
michael
Profil
Ahoj,
mohl bych vás poprosit o názor na stránku www.pokemon-serial.cz? Tato stránka existuje od listopadu roku 2011. Ovšem jen na této adrese. Během času byla 2x přestěhována z free serverů. Současně běží na endoře v programu Plus. Snažil jsem se na stránce psát hlavně o postavách, což se můžete přesvědčit zde i zde. Zabýváme se nejen popisem postav, ale i filmy aj. Můžete se sami podívat. Na stránce se vyskytují reklamy, které mi pomáhají zaplatit jak doménu, tak hosting. Osobně si myslím, že nejsou nějak agresivní a k webu přiléhají vcelku slušně. V tuto chvíli s našimi adminy doděláváme vše započaté a máme v plánu do konce roku 2012 dodělat ještě pár projektů. Celkově má stránka 5 aktivních administrátorů a také věrnostní program, který mohou využívat naši členové. Pokud nás navštěvují pravidelně půlrok, dostanou nějaké body, za které si můžou vybrat nějaké odměny (vše funguje automaticky). Body mohou dostat také za aktivitu ve fanklubu či výhru. Některým článkům se dodělávají ještě obrázky, aby vše vypadalo tak, jak má být. Jediným problémem, co bych vytkl, je lightbox, který obrázek nepozastaví na velikosti, jež je stejná jako velikost obrazovky.

PS: co se týče té červené lišty pod novinkama, tak ta byla původně taková okrová. Ovšem při dělání nového designu (jako odměny) se změnila na červenou. Momentálně se to řeší.
Děkuji vám za vaše rady na vylepšení a za názor. Michael
Taurus
Profil
Klasické prohřešky: zmenšuješ obrázky prohlížečem, používáš nekonzistentní odsazení - navíc v novinkách někdy není žádné, někdy je malé, někdy velké. Široké řádky se špatně čtou, šedá na šedé je nečitelná, anglické menu na českém menu je hloupost, zarovnání nadpisů na střed nevypadá hezky, navíc nadpisy vypadají jako text, všecko stejně titěrné, žádná hierarchie. Pravý blok webu je odfláklý (zarovnání, odsazení, nečitelnost nadpisů)... Reklama hned pod menu mě štve, naštěstí jsem na ni narazil jen v IE (ve FF mám adblock). Obsah tak začíná až v dolní polovině stránky, web není tolik přehledný. Těžká orientace, musím přemýšlet.
michael
Profil
Nechápu to zarovnání v pravém menu. Ve FF se mi zdá vše v pořádku. Design se mi celkem líbí i s těmi nadpisy. Možná to s tím obsahem. Na to jsem nepomyslel, jelikož mám 32' monitor.
panther
Profil
michael:
máš právo užívat všechny tyto obrázky a další samozřejmě? Obávám se, že jsi je ukradl, nebo ne?
michael
Profil
logo je vyrobené mnou a u těch obrázků je napsáno, že mohou být využívány ostatními projekty.
panther
Profil
michael:
logo je vyrobené mnou
včetně těch dvou pokémoních postav? Pochybuji. A vzít existující obrázky a přidat k nim kus textu, bez svolení autora možné není.

Jediné, co tě může nechat vklidu je fakt, že u tak malého projektu to nikdo řešit nebude. Příště si ale dávej pozor, mohl bys mít velké problémy (které si vzhledem k tvému věku ještě neuvědomuješ).
michael
Profil
Tak to jsem netušil. Web mi dělal kámoš spolu s logem. Byl tam podobný obrázek, ale já jsem ho změnil. No, doufám, že se nic nestane, když to nechám tak, jak to je. Jinak všechny ty obrázky byly z této stránky: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Main_Page a některé byly screenshoty třeba z filmu či seriálu. Ale chtěl bych se zeptat, určitě je hodně takových stránek, co ty obrázky má taky tak, ne?
panther
Profil
michael:
licence k užití jednotlivých obrázků si vyzkoumej sám, na to já moc času nemám.

Ale chtěl bych se zeptat, určitě je hodně takových stránek, co ty obrázky má taky tak, ne?
ano. Příklad k porovnání, který asi snáze pochopíš. Každý den se krade, zabíjí. Dělají to ostatní (a je jich moc), můžeš (a budeš) to dělat také? Myslím, že ne. Asi tak.
michael
Profil
No, u každého toho obrázku je napsané toto: This file is from a shared repository and may be used by other projects.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0