Autor Zpráva
Dog
Profil *
Čau lidi, zajímal by mě váš názor na můj web o boxu, thaiboxu a MMA. Dosud jsem jen blogoval, tohle je můj první web napsaný v kódu (jen v <body> jsem někdy použil WYSIWYG, abych to měl rychleji).

Snažil jsem se ho udělat co nejlíp, včetně detailů - v textu jsem pro tu samou věc používal více výrazů (thai box, thajský box, muay thai...), vytvořil jsem sitemap, rss obsahující všechny články, robots.txt odkazující na sitemap, jednoduchou stránku 404, přesměrování verze s www na verzi bez www přes .htaccess, like-ovací tlačítko na hlavní stránku, všem odkazům a obrázkům vyplnil title="", web je téměř validní...

Zajímají mě hlavně dvě věci:

1) S Adsence na stránkách jsem zatím vůbec nic nevydělal (odhad zisku 0,01 euro). Stránka je na webu teprve 2 týdny, mezi tím jsem ji dělal (a obsahově stále ještě budu trochu růst), takže čekám, že se to zlepší (google už sice většinu zaindexovanou má, ale ještě zaindexuje zbytek, vzniknout nějaké odkazy, pořádně si všimnou další vyhledávače...), nicméně i tak: dělám ohledně reklamy na stránkách něco špatně?

2) Co dalšího byste zlepšili?
Svadleji
Profil
nechybí ti tam CSS?
Stewy
Profil
Odpověď na oba dotazy:
Je hezké, že máte sitemap, rss, robots.txt, 404, kouzla s .htaccess, atribut title a téměř validní web, ale bez CSS bohužel Váš web zřejmě nikdy nevydělá ani korunu.
Dog
Profil *
Upřímně mi moc css a design celkově moc nejde a myslel jsem, že bude ok nechat to tak, maximálně napozicovat menu doprava vedle textu, místo aby bylo dole - jakože vrchol přístupnosti a použitelnost :), obsahově hodnotný, akorát bez designu.

Stewy, dokázal by to nějak rozvést? :)
ahoj
Profil *
Dog:
Stewy, dokázal by to nějak rozvést?

Myslím, že Stewy vtipkoval, když se tě snažil stejně jako Svadleji upozornit na to, že http://box.clanweb.eu/design.css neexistuje a tvůj web se zobrazuje nenastylovaný.
peta
Profil
Dog: Nemusi to byt nic sloziteho. Nebo muzes pouzit uz hotove css http://www.yaml.de/docs/index.html
Stewy: Dokonce to nemusi byt ani v css. Stejne dobre a usporne se to da i v html kodu :)

http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/
Treba jako Valtice nebo Campanus. Nahoru das nazev firmy, pod nej obrazek telocvicny pres celou sirku. Pak leva, prava strana. V nouzove situaci klidne resena tabulkou. A ja mam teda rad font arial a jemu podobne.
Stewy
Profil
Dog:
- Tady najdete základy: CSS styly - úvod
- Pokud Vám kaskádové styly nejdou, můžete si stáhnout nějakou již hotovou šablonu, viz. peta
- Jestli web necháte, jak je, nikdo na něm nic nenajde a nebude se vracet. Tohle by prošlo tak před 15 lety.

peta:
Dokonce to nemusi byt ani v css. Stejne dobre a usporne se to da i v html kodu
- Jak to myslíte, že to nemusí být v css? I když použije inline styly přímo v kódu, pořád se bude jednat o syntaxi CSS. A jesti tím myslíte stylovat web pomocí zastaralých a zavržených html tagů a atributů, tak
to budu brát jenom jako pokus o špatný vtip.
Dog
Profil *
Web jsem zatím jednoduše napozicoval :)

Kromě absence css, ještě něco špatně?

Mmm, prosím moderátory o znefunkčnění odkazu na mé css (udělat z něj prostý text), který postnul "ahoj"
ahoj
Profil *
Dog:
Kód ok, design chybí.
jenikkozak
Profil
Dog:
prosím moderátory o znefunkčnění odkazu na mé css
Proč? Vždyť na něj sám odkazuješ ze své stránky.

dělám ohledně reklamy na stránkách něco špatně?
Těžko říct. Aby měla reklama na stránce nějaký smysl, tedy aby vydělala alespoň na to úsilí ji tam vložit, měl bys mít návštěvnost tak cca 1000 návštěv denně. Bojím se, že bez patřičného úsilí vyvinutého rozvojem designu této hranice asi nedosáhneš.

Web jsem zatím jednoduše napozicoval :)
Přesněji řečeno nepoužíváš pozicování, ale obtékání. Když už se tu o tom zmiňuješ, proč jsi neudělal něco víc? Třeba aspoň nějakou mezeru mezi oběma sloupci. Proč třeba nějak neobarvíš nadpisy?

Kromě absence css, ještě něco špatně?
Ve zdrojovém kódu máš místo všech znaků s diakritikou docela zbytečně HTML entity.
ludekbrno
Profil *
Dog:

Obávám se, že dokud nevytvoříš alespoň nějaký základní minimalistický design, tak opravdu nevyděláš vůbec nic. Můžeš mít sebelepší obsah, ale v takto strohé, čistě textové podobě naprostou většinu návštěvníků okamžitě odradí. V dnešní době opravdu lidi neočekávají, že najdou web bez designu a že na něm najdou zajímavé povídání. Ostatně je dost pravděpodobné, že existují konkurenční weby, které design mají vyřešený a všechny potencionální čtenáře ti odvedou.
Dog
Profil
Dovoluji si po nějaké době obnovit toto téma

Web jíž má design! :) Co byste na něm teď ještě zlepšili?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0