Autor Zpráva
-Pe-
Profil *
Ďakujem za kritiku. Obsahovo sa web zapĺňa postupne.
-Pe-
Profil *
No tu je link
Dero
Profil
Není to špatné, ale pár věcí bych přeci jen vytkl:

- chybí mi klikací logo pro návrat na hlavní stránku
- definovat velikost písma v jednotkách em je sebevražda, zvětši a zmenši si text v IE na maximum / minimum
- typograficky dosti nepodařené (nulové odsazení odstavce, odstavcový text v <div> místo v <p>, <h2> opticky menší než odstavcový text) - doporučil bych Ti alespoň kouknout na můj web (uveden v mém profilu), který se typografií zabývá.
- hover efekt u odkazů bodá do očí, chtělo by to tmavší odstín, dále definovat jiný hover pro patičku - žalostně malý kontrast
- pokud ctíš standardy, tak bys mohl zauvažovat o XML prologu, protože používáš kódování windows-1250; na tohle se názory různí a pokud jsi prolog odstranil kvůli IE, tak vlastně nic nenamítám
- i tak krátký JS, jaký tam je, by měl být zapouzdřen mimo dokument
- v CSS - margin i padding mohou být bezrozměrná čísla, jednotka je redundantní, pakliže jej definuješ nulový (0px => 0)


Ještě je co vychytávat.
-Pe-
Profil *
Díky za pripomienky. Pri definíci veľkosti písma inými jednotkami sú dosť veľké rozdiely vo veľkosti písma pri rôznych typoch prehliadačov - poraď niečo. Hover u odkazov v päte zmením. No máš pravdu - je čo vychytávať.
Dero
Profil
-Pe-: Co se velikosti písma týče, osvědčila se mi procenta. Člověk si pak musí jen hlídat velikost v IE při změně obecné rodiny písma (př. sans-serif -> monospace), jinak poměrně bez problémů.
Chamurappi
Profil
Vidím, že jemné stíny kolem světlých ploch už vychází z módy, takže teď budu všude potkávat šikmé proužky :-)

Reaguji na Dera:
i tak krátký JS, jaký tam je, by měl být zapouzdřen mimo dokument
Pročpak? Aby přibrzdil načítání o zbytečný HTTP požadavek?
Teď jsem se kouknul na kód WebMonitoru a on by ten krátký interní skript šel úplně odbourat, kdyby -Pe- změnil adresu níže uvedeného externího skriptu z log.webmonitor.sk/wm.php?mId=192 na log.webmonitor.sk/wm.php?mId=192;wm_a=0;wm_o=0. Ovšem využívalo by to vlastnosti aktuální podoby jejich skriptu.

pokud ctíš standardy, tak bys mohl zauvažovat o XML prologu
Nepoužívá XML MIME typ, takže je to úplně jedno. XHTML stejně nedodržuje.
Fred
Profil
Pěkné stránky, slušný kód. Po delší době něco co stojí za to komentovat. Všechno už bylo napsané, i když ne vše je tak hrozný prohřešek a pokud by to zůstalo tak jak to je taky by se zas tak moc nestalo. Co bych určitě udělal je to zmiňované odsazení odstavců, i v novinkách a na jiných stránkách než Home. Rozhodně bych přejmenoval Home na nějaký vhodný slovenský ekvivalent.
-Pe-
Profil *
No až teraz som prišiel z práce, tak musím na tom popracovať. No treba to určite dotiahnúť. Díky
Dero
Profil
Chamurappi: Věříš, že jsem naprosto přesně věděl, co k tomu podotkneš? :o)
-Pe-
Profil *
Urobil som nejaký update. Môžete zhodnotiť?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0