Autor Zpráva
bubavanek
Profil
Zdravím všechny,
byl bych moc rád, kdybyste mi zhodnotily a hlavně zkritizovaly web. Jsem úplný začátečník, táta po mě chtěl udělat stránku, tak jsem se do toho dal.
Stále na ní ještě pracuji, není to kompletní, chybí hromada textu, obrázky, většinou jsou jen provizorní, později bych je nahradil. Dále vím, že se mi trochu sype layout při zmenšování stránky a při zvětšování písma.

Pokud by měl někdo nějakou radu, jak web vylepšit po grafické a funkční stránce byl bych moc vděčný.

Tak prosím kritizujte, diskutujte a raďte.

Díky všem

ODŠKODNÉ
peta
Profil
V okne 500x500 se mi zobrazi "stali jste se ucastniky dopravni neho" a zbytek neni a nebude.
Mistr
Profil
bubavanek:
zhodnotily a hlavně zkritizovaly
Oslovuješ sice ženy, přesto si dovolím, na Tvou výzvu reagovat:
(1) Kontaktní údaje v menu jsou dost špatně čitelné.
(2) Absence klikacího loga.
(3) Chybou je neustále totožný nadpis stránky (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu).
(4) Po odeslání formuláře jsem se nedozvěděl, zda byl úspěšně odeslán či nikoliv.
(5) Do formuláře je třeba ještě dopracovat kontrolu zadaných údajů, aby nebylo možné odeslat prázdný formulář.
(6) Do patičky bych místo ikon o o validitě uvedl spíše základní (rychlé) kontaktní údaje na Tvého otce.
(7) Máš možnost oslovit nějakého grafika? Třeba kamaráda, co hezky kreslí. Nebo nějakého příbuzného či se podívat po internetu. Protože upravit celý web po grafické stránce by to rozhodně chtělo.
(8) V menu by bylo vhodné zvýraznit položku, která odpovídá právě otevřené stránce.
(9) Doplnil bych do stránek s textem i nějaké obrázky. Třeba nějaké dopravní nehody (?) atp.
(10) Jednou název společnosti uvádíš jako Evropské Centrum Odškodného, spol. s. r.o.. jindy zas Evropské Centrum Odškodného Spol. s. r. o.. Navíc proč za malým s děláš tu tečku; které slovo je takto zkráceno?
bubavanek
Profil
peta: Ano vím o tom. Ten obrázek co tam je jen provizorní.

Mistr: v první řadě se chci omluvit za pravopis.
(1) Ano, tam musím ještě změnit barvu.
(2) Jak jsem psal výše, klikací logo bude, toto je spíše jen provizorní.
(3) Takže by bylo lepší u každé stránky uvést trochu jiný TITLE, dle jejího obsahu?
(4) Ano, formulář se chystám udělat. Zatím používám ten co mají na ic.cz.
(5) Toho jsem si také všiml, asi by stačila udělat jen kontrola, zda je zadaná platná e-mailová adresa.
(6) Tak to bude, teď je to spíš ještě pro kámoše, který má udělat nějaký web do školy (proto ta validita, vyžadují ji), akorát je ještě větší dřevo než já.
(7) Bohužel nemám. Dělám to jen čistě CSS + XHTML a ještě to pořádně neumím. Podívám se ještě po internetu, co by se dalo a jak, zlepšit. A zkusím, zda by někdo nepomohl tady.
(8) Na to se používá a:active?
(9) Ano, to se také chystá, spíš chci hlavně upravit hlavní stránku, je tam zbytečně moc textu, pro člověka, který by hledal nějakou konkrétní věc. Asi tam spíš dám jen pár výraznějších vět, jako jsou v momentálním logu. Ať hned člověk pozná, zda-li je to to co hledá.
(10) Tento text je zkopírovaný z oficiálních stránek evco.cz. Korekturu jsem zatím žádnou nedělal.


Děkuji za připomínky. Všechny chyby se pokusím co nejdříve odstranit.

Pokud byste ještě na cokoliv narazili, budu rád, když mi to sem napíšete.
margin
Profil *
bubavanek:
(8) Na to se používá a:active?
Ne.
bubavanek
Profil
margin:
„(8) Na to se používá a:active?“
Ne.

Tak to opravdu děkuji za konstruktivní odpověď. Místo tohoto svého nic nezodpovídajícího příspěvku, jste mi mohl rovnou poradit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0