« 1 2 »
Autor Zpráva
H.V.
Profil *
Ahoj

rozjel jsem svoji vlastní sociální síť a tak bych chtěl zeptat na Vaše názory, co a jak...

některé odkazy se tam ještě připravují, ale celkově už je to funkční a můžete si to vyzkoušet:

www.profilky.cz

díky za názory.
mimochodec
Profil
To je sociální síť českého svazu včelařů?
_es
Profil
mimochodec:
To je sociální síť českého svazu včelařů?
Skôr asi sociálna sieť pre entomológov so špecializáciou na osy.
mimochodec
Profil
_es:
Skôr asi sociálna sieť pre entomológov so špecializáciou na osy.

Včela nebo vosa, bába nebo sníh .. :)

H.V.:
Nic ve zlém. Chtělo by to neutrálnější design.
A víc testerů tady najdeš, když pro ten účel vytvoříš nějaký účet, třeba test / test. Ne všichni, kteří by i měli zájem testovat, mají zájem se registrovat.
weroro
Profil
To je naschvál ten "efekt", že keď prídem nad tlačítko, tak sa pohne celý layout stránky? (Opera)
H.V.
Profil *
chtěl jsem něco netradičniho...furt šede, bile, černe, nebo facebook fialove...chtěl jsem prostě novou myšlenku a ohledně registrace nejde tam zadat test, protože stranky jsou spuštěne a nechci tam mit spam uživatele


takže co navrhujete? Nechci aby zas kvuli mému domyšlivosti odreagovali lidi, jak byste navrhovali design? (nechci mit jako facebook)
Borius
Profil
Nelze testovat – chybí demúčet.
H.V.
Profil *
tak jsem pro všehny vytvořil dočasný ukázkový účet: www.profilky.cz

přihlašovací jmeno: demo
heslo: 111
Fisak
Profil
H.V.:
viděl sem tam pár věcí který jsou anglicky.. chtělo by to mít sjednocený jazyk např. čestina nebo angličtina...
_es
Profil
H.V.:
takže co navrhujete?
Nemám rád osy.
H.V.
Profil *
_es:
bacha aby nepíchali =D
Fisak
Profil
H.V.:
jinak to si neprogramoval ty že ?
mimochodec
Profil
Mám rozporuplné pocity. Funkčnost je poměrně široká, ale nenabízíš nic, co by nejrůznější facebooky, lide.cz a další xchaty neprovozovaly už dávno. Na co nalákáš lidi?
Jasno mám v názoru na design. Nech si udělat nový, tohle je opravdu špatně.

Z těch hlášek v angličtině a překlepů mám pocit, žes to možná neprogramoval tak úplně ty.
_es
Profil
H.V.:
bacha aby nepíchali =D
No však práve, pri zobrazení stránky mám podvedomú túžbu tie dve osy na monitore rýchlo zabiť.
Mároš
Profil
Neprogramoval to on, je to Wordpress :-)
H.V.
Profil *
je to systém wordpress a buddypress, design jsem dělal ja a překlad taky ručně v jednotlivých php, ohledně celkových funkcí taky moje práce.

Takže doporučujete jiný design? Pokud ano, tak v jakých barvach či motivech?

mimochodec

máš pravdu, ale myslím si, že facebook neobsahuje forum, lidé neobsahuje online přátele a nástěnku statusy a xchat neobsahuje věci jako má facebook, takže jeto jaká si kombinace všeho + hry a další věci přibydou.
Fisak
Profil
H.V.:
no jde o to jestli je to dobře mít tam všechno :-) pak se v tom nikdo nevyzná a je v tom chaos.. docela dobrá ukázka je facebook :-) pro mě by stačilo kdyby tam byl chat a profily lidí.. nějaký blbosti okolo sou uplně zbytečný :-)
H.V.
Profil *
Fisak:
však tam je to stejne jako facebook + forum a hry nic dalšiho tam neni, navic toto je myslim přehlednějši než facebook
Taurus
Profil
Co do přehlednosti a grafiky je to výrazně podprůměrné, nehezké, málo přehledné (některé uspořádání, čitelnost, kontrast). Máš problém s použitelností a přístupností, inspiruj se u stávajících projektů (ne Facebookem, ten je v to taky bídný), ale ještě líp – nech si to udělat někým, kdo tomu rozumí. Dle mého zbytečný, bohužel amatérsky vypadající, web.

Doména vypadá zženštile, dětinsky, na rovinu – jak pro úzkou skupinu lidí... Jak bylo zmíněno, vypadá to, jako by to byl web o medu.
peta
Profil
Prehlednost je miziva.
V obcance se rodne mesto neuvadi. Aspon ja tam mam SR.
Kdyz pri registraci vyzaduji datum narozeni, zadavam 1.1.1979.
Z pohledu uzivatele, kdyz se chci regostrovat, je opravdu nutne zadavat hned tolik udaju? Nemohl bych je doplnit pozdeji, az bych chtel vyuzivat treba sluzbu seznamka (bydliste, vek, pohlavi, konicky...)?
Na facebooku vyuzivam jen propojeni s prateli, cteni jejich dennich poznamek, komentovani poznamek a sdileni zajimavych clanku, obrazku, videii. Oni tam teda pridavaji fotky a videa vlastni, ale tohle ja neyuzivam.

* Hry
připravujeme…
??? To moc profesionalne nepusobi. Bud tam neco je nebo to tam neni. A kdyz to tam neni, nesmi to tam byt. To nam tady delaji uzivatele, pak pul roku do toho nehrabnou a za pul roku vytvori uplne novou stranku. A najednou se ve vyhledavani objevi 2 stranky.

* Fórum
Register › Forums › Fórum
This forum contains 1 téma and 3 replies, and was last updated by Avatar of admin admin 3 hodinami ago.
Zobrazení 1 téma
Téma Lidi Příspěvky Naposled
Rozjezd stránek Profilky
Vytvořil(a): Avatar of admin admin
3 4 3 hodinami
Avatar of admin admin
Zobrazení 1 téma
Pro vytvoření tématu musíte být příhlášen.

??? A simte, v tomhle vsem textu se vazne vyznas? Vzdyt jedine, co tam nutne musi byt je jen nazev tematu. Mozna datum posledni odpovedi. To ostatni naprosto nikoho nezajima. Napr. navigacni lista (Register › Forums › Fórum) ma smysl az kdyz mas nejake kategorie.

* Nástěnka
Proc je nadpis Site Activity, kdyz jsem klikal na odkaz Nástěnka?
Proc je nadpis anglicky? Jsem na ceske strance.
Pretekaji tam ruzne obrazky pres okraje, ve FF.
"Nechodímiaktivační Emaily jsou nyní přátelé. před 1 hodin, 19 minuty " Konec textu vuci pozadi neni citelny.

- Tlacitko vlevo v menu Prihlasit se. Pohybem mysi pres nej mi cuka s levym sloupcem stranky.
- Ve FF v okne 500x500, kdyz roluji napravo, tak tam mam asi 500px pradny pruh. Asi to je sloupec. Jenze zahlavi zustava na hore bez hnuti, coz strasne mate, ze se se strankou nehybalo.
yamainu
Profil
Je super, že vosa zmizela. To chválím.

K úvodní stránce, která slouží i k registraci. Působí velmi nevěrohodně, když hned na začátku taháš z lidí tolik osobních informací. Kdybych i měl potřebu stát se členem nějaké nové SS (sociální síť), tak se chci zalogovat téměř anonymě a až jak ochutnám, případně poskytnu víc svých osobních dat. Bydliště, pohlaví, datum narození atd... bych z registrační stránky odstřelil, i přesto, že jsou to nepovinné údaje. Jednoduchost získá důvěru a umožní zájemci soustředit se na podstatné. Místo toho bych tam dal (třeba obrázkové) ukázky funkcí nové SS.

Zbavil bych se toho výrazného zakulacení formulářových prvků, dělá ti neplechu:


Za velké mínus považuji absenci chatu, který nějaké fórum prostě nenahradí. Pokud si dobře vzpomínám, tak jakési fórum bylo kdysi i ve facebooku. Proč ho asi odstřelili? Navíc sociální síť je fórem sama o sobě, nač tedy zdvojovat? Je tak složité implementovat nějaký jabber server?

Název „Profilky“ mi osobně nezní vůbec libozvučně.
H.V.
Profil *
peta:
konečně se tu objevil někdo, kdo to prozkoumá a vychytá chyby, které tamjsou. Děkují moc za tyto cené rady, určitě to dám do pořádku.

Jinak pro ostatní: změnil jsem design z včelího ulu na normální: www.profilky.cz co řikate ted?
DJ Miky
Profil
1. Pozadí mi přijde moc členité, text se na tom trochu hůř čte, a to i černý, nemluvě o šedém jako na stránce http://profilky.cz/activity/
2. Hlavní stránka nemá vyplněný titulek.
3. Pole pro heslo v levém sloupci vytéká ven ze sloupce (snad ve všech prohlížečích)
4. V podstránkách je na konci titulku znak "|" - když za ním nic není, tak to nevypadá nejlépe.
5. Pokud si rozkliknu nějakou aktivitu, zmizí všechno okolo: http://profilky.cz/members/vahan/activity/76
6. Box "Nemáte žádné přátele" bych skryl, pokud uživatel není přihlášen.
7. Při zadání špatného jména nebo hesla (mimochodem, demo/111 už nefunguje) se zobrazí klasický login do WP, což běžného uživatele zaručeně zmate: http://profilky.cz/wp-login.php
Taurus
Profil
H.V.:
Omlouvám se ti za včerejší komentář. Šel napsat umírněněji. Polepším se, promiň.
H.V.
Profil *
Nová aktualizace: www.profilky.cz

- nový fórum
- hry onilne
- veřejný chat
- ruzné novinky (časem přidam)
- sváteční kalendář
- volba vzhledu dle každého uživatele (k dispozici barvy: zelená, černá, fialová a úvodní hnědá)


Uvodní registrace:

- zjednodušená pro snadnější registraci
- pokud nedojde aktivačni email, tak u mně v adminu to budu mít označene, takže to mužu daným uživatelum zaslat znova, nebo rovnou aktivovat účet

Pro registrované:

- konverzace na foru
- konverzace na veřejným chatu
- konverzace s přáteli na chat boxu (dole po přihlášení)
- posílání zpráv mezi přáteli
- nastavení soukromí (zobrazení profilu)
- fotky a gelerie (s nastavneím zobrazení a komentářu)
- profilova fotka možna i z webkamery
- nastavení ruzných oznamování (jak na profilu, tak na email)
- změna hesla, emailu i uživatelského jmena
- možnosti vkládání na nástěnku: odkazy, videa, obrázky texty a to vše s komentáři jako na facebooku
- leva strana online přátel a náhled nových přátel
- vyhledávač všeho druhu s ruznými filtraci
- informace o uživateli (pokud neni v přátelích není vidět)
- možnost zrušení účtu (po potvrzení uživatelem se automaticky vymaže z databaze)

Rozjeto: čtvrtý den, počet současných uživatelů: 44


Tak co říkáte ted?
mimochodec
Profil
H.V.:
demo/111 už asi nefunguje. Registrovat kvůli testování se mně nechce.
Design vstupní stránky asi beze změny, až na odstín. Mmch Nemáte žádné přátelé - jaks na to přišel?
shaggy
Profil
H.V.:
Nečítal som podrobne všetky komentáre (takže sa to možno už spomínalo), ale keď už chceš rozbehnúť novú sociálnu sieť, tak by si si mohol dať pozor na školácke chyby.
Hlavička stránky (ten hnedý pás s logom a vyhľadávaním) máš nalepený na ľavý okraj. Na tvojom monitore je to možno fajn, ale keď pozeráš stránku na väčšom rozlíšení, tak to nesedí so zvyškom obsahu.

V jednej firme kde som pracoval sa pred časom robila "špecializovaná" sociálna sieť, ktorá mala tiež niektoré nezmyselné funkcie, ako tvoja stránka - napríklad, že na "verejnej" nástenke zobrazí všetkých novoregistrovaných používateľov. To asi nie je najlepší nápad.

Neviem, koľko si na tom ty programoval, ale príde mi to ako nejaký wordpress plugin. Najmä sa mi páčia niektoré hlášky:
- Either USER hasn't uploaded any picture yet or they have restricted access - prečo je to po anglicky?
- podobná anglická hláška (upozorňujúca, že nemám povolené cookies, aj keď to nie je pravda) sa zobrazila po neúspešnom pokuse o prihlásenie.
- Check your e-mail for the confirmation link., Register - to nie sú drobnosti, na tom webe máš málo textov, je problém to preložiť?

Hry - nepovažuješ za zbytočné prebrať pár voľne dostupných hier? Pridaná hodnota 0 bodov.
A prečo je v menu sms-zdarma, keď to ide na iný web?
Darker
Profil
1. Když jsem přišel na web, bylo schéma hnědé a v selectu byla zatržena zelená.
2. Možná by na stránce Fórum mělo být vidět, že jsi použil Simple machines forum.
3. „Nemáte žádné přátelé
4. „aktivní před 24 minuty“ - skloňuj prosím alespoň čísla.
5. „Vahan likes Marťa Kohy‘s activity před 1 týdnem“ - koukám že krom fóra jsi odněkud přebral i engine SS.
6. Demo účet vyhodí tyto chyby:
CHYBA: Neplatné uživatelské jméno nebo nesprávné heslo.
ERROR: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must enable cookies to use WordPress.
7.
„Vážení uživatelé Profilky.cz zřejmě při registraci jste (oprav si slovosled) nedokončili potvrzení Vašeho e-mailu. Na našem servru serveru se registrujete více, než je ve skutečnosti zobrazeno na stránkách a tak Vás prosím o aktivací potrzení Vašeho e-mailu, na kterém který byste měli obdržet aktivační odkaz pro dokončení registrace. TiTěm z Vás, kteří nebudou mít aktivováno do týdne, bude jejich registrace smazána z naší databáze a budete budou si můset muset vytvořit si nový profil (třeba se stejným emailem).

Potvrzení emailových adres je důležité, aby se zde neregistrovali falešné falešní uživatelé, ale opravdoví lidé.

Pokud na Váš zadaný registrační e-mail nedošel aktivační odkaz, potom mě kontaktujte kontaktujte mě na admin@profilky.cz odstavec
děkují Děkuji všem za pochopení.“
Pokud nechceš aby si lidé mysleli, že hlavní administrátor píše zprávy rypákem začni se soustředit. Ani po mojí opravě text nemá hlavu a patu. Alternetivním řešením je moje nabídka korektury - 10,- za 100 znaků. Pošlu ti ČÚ.
8. „[BuddyPress] Aktivujte Váš úÄet“ - oprav si kódování emailů.
9. Perličky po přihlášení:
Všichny uživatelé
Uložit změny“ namísto „Změny uloženy“
Datum narození 66.66.666
Pozvánka: „Obdrželi jste pozvánku od Darker pro vyzkoušení novou sociální síť.
10. Chat - namísto mazání tagů použij HTMLspecialchars
11. Adresa obr8zku jde přidat ale nejde odebrat

Nový demo účet:
Jméno: demo
Heslo: pokus'"\


K rychlosti načítání si přečti následující:
http://developer.yahoo.com/performance/rules.html#num_http
http://developer.yahoo.com/performance/rules.html#gzip
http://developer.yahoo.com/performance/rules.html#js_bottom
http://developer.yahoo.com/performance/rules.html#minify
http://developer.yahoo.com/performance/rules.html#etags
shaggy
Profil
Je skvelé, že s využitím testovacieho účtu vidím online admina (a možno by som videl aj ostatných používateľov), aj keď ich nemám ako priateľov. A dokonca s nimi môžem aj chatovať. Keď tam bude 1000 ľudí, tak všetkých uvidím vo svojom chate?
Medvídek
Profil
"NetworkError: 404 Not Found - http://profilky.cz/wp-content/plugins/bp-album/includes/css/general.css?ver=3.3.1"
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0