Autor Zpráva
Donatelo
Profil *
Zdravím, chci zjistit, co mohu na svých stránkách udělat lépe. K tomu mi velice pomůže vaše kritika stránek www.donatelo.cz
Děkuji za vaši odpověď.
margin
Profil *
Udělej stránky normálně, nebo tam napiš třeba: "Uděláno pro šířku displeje 1280 pixlů, bo to jinak neumím."
yamainu
Profil
Po vypnutí obrázků je web docela nepoužitelný.
To obrázkové menu by šlo udělat normálně fontem, velmi podobný je třeba font „Emblema One“ na Google fontech. Stačí přidat jeden řádek do tagu <head> a pak jen na ten font odkazuješ ve stylopisu. Nebo si ten v obrázcích použitý font prožeň přes @font-face generátor a přidej ho do stylopisu. I když tebou použitý font v obrázcích v menu a v hlavičce se mi na tom webu vůbec nelíbí.
Ani zvolená kombinace barev mě moc nenadchla. Zvláště ta khaki, nebo co to je.
Stylopis bych vyexpedoval do externího souboru, který stejně máš. Jak inline styly z jednotlivých tagů, tak ten hrozný, facebookový v tagu <head>.
Scrolování toho hlavního tagu <div> je velmi nepříjemné a zvyšuje nepřehlednost. Zvláště, má-li někdo nízké rozlišení na výšku (notebooky mají často 768px). To tě jistě hodně lidí prokleje.
Zarovnávat web na střed pomocí <center> je velmi zastaralé, ale budiž.
Při rozlišení 1024x768 a menším se ti prvky na stránce překrývají. Dělají to ty nesmyslně umístěné prvky po stranách.
ludekbrno
Profil *
Donatelo:
Problém je, že na displejích s menším rozlišením ti boční boxy překrývají obsah webu. A ač máš sám třeba širokoúhlý monitor, věř, že je nemají ani zdaleka všichni :) Nejjednodušší pro začátek bude, kdybys webu nastavil pevnou šířku a kdo bude mít užší monitor, objeví se mu posuvník. Není to ideální, ale aspoň bude moc vidět všechno.
peta
Profil
Tak to je desny.
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/x/donatelo.jpg
Donatelo
Profil *
Donatelo, yamainu:
Velice děkuji za tvé postřehy a odkazy.


ludekbrno:
Díky.


peta:
Chápu, ale napsat "Tak to je děsný" nikomu nepomůže.
Když napíšeš a) tak napiš i za b) co udělat, abych to napravil.

Zkus nejen kritizovat, ale také ukázat cestu.
peta
Profil
Donatelo: Mno, ja myslim, ze na tom obrazku je jasne videt, co se zobrazuje spatne. Prislo mi to zbytecne popisovat. A jako tvurce jiste vis, jak to uvest do stavu, kdy se prvky neprekryvaji, ne? Pokud ne, doporucuji zacit stranku skladat uplne od zacatku a treba pro layout pouzit tabulku nebo tabulkovy layout pres display:table;.
margin
Profil *
peta:
treba pro layout pouzit tabulku
Před seseti lety bys o tom mohl diskutovat, ale dneska...

nebo tabulkovy layout pres display:table;
Nemá podporu ve všech dnes běžně používaných prohlížečích.
jenikkozak
Profil
Donatelo:
1) Kosmetika na webu o boxech na auta? Vyházej všechny odkazy na nesouvisející stránky. Není dobré mít podobně nesmyslnou stránku (myslím tím stránku s partnery všeho druhu). Na této stránce bych místo CapsLocku použil <b>. Asi bych vlastně tuto klávesu zakázal na klávesnice dávat.
2) Facebook. Kapitola sama pro sebe. Proč tolikrát. Ten text: „Založte si účet nebo se přihlásit se a podívejte se, co se vašim přátelům líbí,“ nemám vůbec rád. :) Kvůli dvěma zprávičkám přece není nutno podsouvat tuto sociální službu na každé stránce hned dvakrát.
3) V menu by mohla být právě aktivní (zobrazená) záložka odlišená od ostatních.
4) Když se podívám na některou stránku a nebudu ji schválně kazit tím, že bych si zúžil okno prohlížeče, co vidím? Poměrně velké menu, nezkopírovatelné telefonní číslo, e-mailový kontakt (taktéž jej nemohu zkopírovat do formuláře na psaní e-mailu), velkou mapu od Google a odkaz na mapu Seznamu. (Nestačila by jedna?) Dále vlevo vidím partnery, dole partnery (v menu dole taky partnery). Pod partnery vlevo se může vidět se, jak se Facebook rozrůstá se na všechny strany. Vyrostl i pod stránkou. A to je všechno. Jéje, málem jsem to přehlédl. On se tam vlastně také zobrazuje text o nosičích. Na tu stránku jsem nešel, abych si prohlédl tvé partnery. Zajímal jsem se o nosiče. A ty jim věnuješ „ušmudlaných“ 544 px na šířku a na výšku je pro jistotu ořízneš? Ty obrázky nejsou špatné, uložené ve velkých rozměrech (šířka 2048 px). Není škoda je pomocí HTML zmenšovat (zmršovat) na šířku 380 px? Navrhuji roztáhnout prvek, ve kterém se zobrazuje obsah stránky, utlumit nedůležité části, odstranit overflow:auto z hlavního obsahu, uložit obrázky v rozměrech, ve kteréch se budou na stránce zobrazovat, a zvolit tyto rozměry vyšší než současných 380 pixelů.
5) Dále navrhuji zjednodušit URL stránek a odstranit duplicitní adresy. (Adresy končící /index.php?site=home, /index.php a / vedou na tutéž stránku. Plus ty samé kombinace fungují s uvedením www i bez něj.)
donatelo
Profil *
jenikkozak:
Díky za názor a návrhy na změny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0