Autor Zpráva
Darker
Profil
Jedná se o co nejjednodušší aplikaci na testování slovní zásoby. Původně jsem ji vyvíjel pro sebe, nakonec jsem tam ale přidal design a nahrál ji na web. Někdo z vás ji možná už viděl, vzhledem k tomu, že jsem už dlouho nic nedělal, narazil jsem na dost problémů které jsem tu řešil. Aplikace nefunguje a v dohledné době nebude fungovat v IE, k této zkušenosti nepotřebuji žádné připomínky, časem kompatibilitu zavedu.
V ostatních prohlížečích (FF3 vyšší snad též, Opera, Chroma) by vše mělo běžet hladce. Jediný problém je se zakulacením panelu zobrazujícího průběh testu.
Stránka je zaměřená na rychlé otestování-se, vše ostatní je navíc. Registrace se nemusí potvrzovat, email tedy může být vymyšlený. Registrací se vám nic neumožní, pouze budete vidět v žebříčcích.
V plánu je přidání editoru slovníků, zatím je lze nahrávat v tomto formátu:
# Lesson: 1
ten ; ta ; to    la
jestli ; když ; kdyby ; jestliže ; -li    quand
nebo    ou
# Lesson: Extra
ten ; ta ; to    la
a    et
protože    puisque
Prohlížet web s vypnutým javascriptem nemá smysl, testy bez něj fungovat nebudou. Nejsem autor většiny slovníků, jejich hodnocení je bezpředmětné.
ODKAZ
_es
Profil
Darker:
Chýba možnosť prerušenia testu.
Pri teste pri pomalšom či oneskorenom pripojení zle pôsobí okamžité zmazanie vstupného poľa po odoslaní.
Darker
Profil
_es:
Chýba možnosť prerušenia testu
Je tvoje volba jestli ho chceš dokončit. Je to naschvál, všimni si, že na konci testu se nezobrazí potvrzovací dialog pro ukončení.

Pri teste pri pomalšom či oneskorenom pripojení zle pôsobí okamžité zmazanie vstupného poľa po odoslaní.
Udělám indikátor načítání pro pomalá připojení.
_es
Profil
Darker:
Je tvoje volba jestli ho chceš dokončit.
No ale keď ho dokončiť nechcem, tak mi zostáva len zatvoriť okno/kartu prehliadača a opustiť tvoje stránky. Síce funguje ESC, no koho z návštevníkov to napadne? A prečo po zrušení cez ESC nezostane na výber zoznam kapitol, ale sa to vracia na úplný začiatok? Celé to ovládanie je také nejaké málo premyslené z pohľadu návštevníka.

Udělám indikátor načítání pro pomalá připojení.
Plus by mohol zostať pôvodný text zobrazený a needitovateľný do načítania ďalšej otázky.
Darker
Profil
_es:
Plus by mohol zostať pôvodný text zobrazený a needitovateľný do načítania ďalšej otázky.
Souhlas. Moje p5edstava byla taková, že input dostane do načtení disabled. Mám už i připravený loader, co se zobrazí na vhodném místě ale celé jsem to odložil.

No ale keď ho dokončiť nechcem
Pochopil jsem tu stížnost opačně. Dopíšu to do úvodu... Obvykle se všechna tahle okýnka zavírají escapem ale připomenutí neuškodí. Na začátek se to vrací protože nevím pokud jsi ten test ukončil asi chceš dělat jiný. Výběr slovní zásoby je celý založený na špatném konceptu.
Han
Profil
Pri otázke Prelož "malý" by som nečakal že mi to nevezme slovo small, či pri slove "priateľský" slovo friendly..bodka!=dot, zamestnanie!=occupation.. zaujímavé.. odkedy sa loď po anglicky povie vessel? A mimochodom.. Nie je to Slovenština ale Slovenčina. Tie slovníky si vytváral ty alebo nejaký druhák na základnej škole, :)
_es
Profil
Darker:
Obvykle se všechna tahle okýnka zavírají escapem
„Okienka“ sa obvykle zatvárajú nejakým „tlačítkom“ v okienku.
Darker
Profil
Han:
Tie slovníky si vytváral ty alebo nejaký druhák na základnej škole, :)
Je tam adresa zdroje, stačí číst. Já vytvářel akorát slovníky Connexions a Czeng/English Irregular verbs. Obojí má papírový zdroj podle kterého jsem se řídil.
Pokud si všimneš, je tam i korejský slovník obsahující stejné výrazy jako ostatní slovníky končící na Dicts.info.

Nie je to Slovenština ale Slovenčina
Je to slovenština. Je to český web, názvy slovníků jsou podle originálu.

_es:
Loader jsem přidal, rovněž bloknutí ovládacích prvků. Tlačítko na zavření si nedovedu představit tak, aby to vypadalo hezky, takže žádné neplánuji.
Darker
Profil
Zdroj slovníků a moje prvotní inspirace: http://www.slunecnice.cz/sw/vocabulary-trainer/
Han
Profil
Ja tam teda žiadnu informáciu o zdroji nevidím.. Uf... tak to sorry.. nevedel som že slovenčina sa takto povie po česky.. :) Čo to tlačítko spraviť nejaké podobné ako na windowsoch?
Darker
Profil
Han:
Čo to tlačítko spraviť nejaké podobné ako na windowsoch?
O kterém tlačítku mluvíš?

Ja tam teda žiadnu informáciu o zdroji nevidím
Do názvů slovníku píšu dicts.info. Nezkoumal jsem jakou mají tyto slovníky licenci, vzhledem k používanosti aplikace je to bezpředmětné.


Han:
Čo to tlačítko spraviť nejaké podobné ako na windowsoch?
O kterém tlačítku mluvíš?

Ja tam teda žiadnu informáciu o zdroji nevidím
Do názvů slovníku píšu dicts.info. Nezkoumal jsem jakou mají tyto slovníky licenci, vzhledem k používanosti aplikace je to bezpředmětné.
Han
Profil
‚Okienka‘ sa obvykle zatvárajú nejakým ‚tlačítkom‘ v okienku.
peta
Profil
* Ta stranka je graficke nestesti.
* Na zacatku jsou jakasi tlacitka, ktera pak nekam zmizi.
* V pravo jsou nejaka tlacitka, ktera maji text nalepeny na okraji tlacitka.
* Formular u Noveho slovniku neni v tabulce, neni odsazen, policko pro text ma modre neviditelne oramovani.
* Zvolim jazyk, zobrazi se jakasi neprehledna tabulka. Kdyz ted dam nahodou full screen, tak to vypada desne. Mala tabulecka vlevo nalepena na textu a selectu, dlouhe radky vic jak 80 znaku. Na francouzskou vlajecku se neda kliknout. Kliknutim na Connexions se tento text jen ocervenil a zmizela moznost kliknout na jiny. Najednou se da kliknout na kapitolu. Nepochopitelne ovladani. A jeste se asi objevilo tlacitko Zacni. Ale tim si nejsem ted jist.
Kliknu na zacni. Objevi se jakesi priserne zelene okno, zubate, s necitelnym textem "Slovník: Connexions • Lekce: 4". V podstate nechapu, co v tom okne vlastne je. Po delsim zkoumani jsem ted vlastne prisel na to, ze to ma byt test slovicek prekladu z jazyka A do B. Proc to v tom okenku neni napsane? Treba vubec podle toho okenka nevim, z jakeho jazyka na jaky prekladam a ze slovo "la minute" je z franzoustiny. Proc tam neni aspon pred tim vlajecka? totez u prekladu? a nechapu ten sedy pruh, protoze vypada jako vstupni policko pro zadavani udaju a je nejvetsi, mam neustale sklony psat text do nej.
* Co mi neni jasne, proc cernobila stranka pri spusteni testu sezelena. Kdyby byla barevna, budiz, ale z cernobile na barevnou? Barva to ozivy a tudiz, kdyz bych test ukoncil, pokud by to slo, tak se stranka stane opet cernobilou, nezajimavou.

http://acaci.tk/slovicka/?page=stats
V malem okenku jsou nektere radky tabulky pres 2 radky, vypada to desne.

Zkus se sim te podivat na webu, jak se spravne tvori formulare. Kdyz uz ne jinak, aspon je udelej podle teto stranky http://www.yaml.de/docs/index.html#yaml-forms.
Darker
Profil
peta:
Ta stranka je graficke nestesti.
Rada nad zlato.

dlouhe radky vic jak 80 znaku.
Když je zkrátím, bude z toho vysoký odstavec, víc jak X řádek.

Nepochopitelne ovladani.“, „V podstate nechapu, co v tom okne vlastne je.
Asi by sis měl přečíst ty dlouhé řádky.

Proc tam neni aspon pred tim vlajecka? totez u prekladu?
Dobrý nápad, přidám ji tam.

Co mi neni jasne, proc cernobila stranka pri spusteni testu sezelena.
Překrýt libovolnou barvu zelenou vypadá divně, zatímco takhle se tam žádná barva nemůže bít.

V malem okenku jsou nektere radky tabulky pres 2 radky, vypada to desne
Nevím co s tí mám dělat, ten obsah se tam prostě nevejde...


Polovina tvého zmatku vyplývá z toho, že pro tebe úvod skončil tím, že je moc dlouhý. Ovládání spuštění testu je ale opravdu dost nepřehledné. Máš nějaký nápad, jak byu mělo vypadat?
peta
Profil
Darker: :)
Ty si pletes asi tema. Nerozebirame me reakce, ale tvou stranku.
Proste, prisel jsem na stranku a snazil se zachovat jako bezny uzivatel. Nic nectu a snazim se prijit na to, k cemu je stranka dobra klikanim na obrazky a zajimave ovladaci prvky.
Prvni mne samozrejme zklamalo, ze to je cernobile. Pak, ze nektere veci mas nalepene v sobe a tudiz se v tom dost spatne orientuje. A pak jsou takove bezne veci, pravidla, treba text jen do 80 znaku a tak.

„dlouhe radky vic jak 80 znaku.“
Když je zkrátím, bude z toho vysoký odstavec, víc jak X řádek.
... oci jsou kulate, nahled na svet maji kulaty, lekarsky nejdelsi radek vysel 80 znaku, pak uz oci preskakuji na dalsi radek. Co s tim udelat je jasne ne? omezit sirku radku, aby ani pri full screen modu nezobrazoval 200 znaku na radku. Cili vlastne sirku stranky. Je mi nepochopitelne, ze se na to vubec ptas jako tvurce stranky.

„Nepochopitelne ovladani.“, „V podstate nechapu, co v tom okne vlastne je.“
Asi by sis měl přečíst ty dlouhé řádky.
... To by stejne asi nic nevyresilo. Nejdriv nekde uprostred textu je treba kliknout na nejaky select. Cili schazi margin zhora. Vyberu EN, zobrazi se jakasi tabulka. Odkazy jsou nenapadne. A pak, nedela se to, michat odkazy a formularove prvky. Odkaz proste okamzite presmeruje. Takze, jestli to ma byt vybiratelne, tak by to mel byt take select (multiple) nebo radio button. Mno, a na konec se nekde na konci radku zmeni puvodne neodkazove prvky na odkazove. Co je take nelogicke.
Navic, misto Jmeno bych pouzil spis Nazev.
Takze, kdyby to bylo pod sebou v tabulce, pak by to vypadalo:

Novy test

Vyber jazyk: [........\/]
Vyber slovník [............\/]
Vyber kapitolu [............\/]

[Spustit]

„Co mi neni jasne, proc cernobila stranka pri spusteni testu sezelena.“
Překrýt libovolnou barvu zelenou vypadá divně, zatímco takhle se tam žádná barva nemůže bít.
... <body class="barva1"> / <body class="barva2"> Neni zapotrebi nic prekryvat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0