Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jak se vám prosím líbí nové stránky o Paříži: www.mestopariz.cz?

Kromě vzhledu by mě zajímalo, co si myslíte o obsahu - jaké informace by na stránkách ještě určitě měly být?

Cílem je vytvořit jednoduché a přehledné stránky pro návštěvníka Paříže (formou dovolené).

Děkuji.
Borius
Profil
Atypicky začnu odspodu:
1) Odkaz na počasí. Logicky bych očekával, že se mi zobrazí počasí nad Paříží, nikoli v Čechách. Bylo by vhodné na to upozornit u odkazu. Dále, existuje jedna obecná zásada: Pokud odkaz vede mimo server (potažmo mimo doménu), neměl by překreslit aktuální okno, alébrž otevřít nové.
2) Jedna věc mě značně zaskočila: Ačkoli je Paříž francouzské měso (dokonce to nejdůležitější), na celé úvodní stránce o tom není ani zmínky. A není podstatné, že to každý ví. Je to něco podobného, jako psát o Praze na nikoli českém webu, a nezmínit se přitom o Čechách.
3) „Pokud vás lákají romantické procházky historickým centrem Prahy, pak si návštěvu Paříže určitě nenechte ujít“. Tato věta je velice zavádějící, řekl bych – vyloženě úlet.
4) Postrádám velice důležitou součást webu: autorství či provozovatele webu nebo alespoň nějaký kontakt. Je to mnohem důležitější než odkaz na počasí v České republice v patičce webu, kdežto by ona informace měla být.
5) Přestože mám rád Paříž, ten web mě na první pohled vůbec nedokáže zaujmout. Začíná se mi líbit až když jej procházím. Ale to je pro běžného návštěvníka příliš pozdě, protože to už bude dávno pryč (webů s tematicky stejnými informacemi je spoustu). Mimochodem – proč na celém webu – přinejmenším na úvodní stránce – výrazně dominuje modrá barva? Pozadí, úvodní obrázek, menu, všechny fotky…
6) Statistika: Sedm informací, z nichž pouze jediná je tak důležitá, že pomocí odkazu informaci rozvádí. To chápu, ale nechápu už to, proč zrovna nejvyšší bod Paříže. Myslím, že jsou důležitější informace, které by byly hodny odkazu.
7) Reklama Googlu je příliš nalepená na ostatní text, dokonce i písmo (barva, velikost, řez, rodina atd.) je shodné. To snadno mate, co je reklama a co nosná informace.
8) Už jsem zjistil, co mě tolik odrazuje: Ať koukám na menu či začnu procházet text, vidím tam totéž. Pak už nemám chuť klikat do menu, protože vnitřní pocit velí, že „už jsem to přece četl“. To není dobré.
9) Turistické cíle jsou pěkně zpracované. Hezky z mapky přímo na konkrétní objekt. Chtělo by to ještě i cestu zpátky (z objektu na mapku). Každého nenapadne klikat opětovně do menu.
10) Seina – nádherný text, krásná čeština (myslím upřímně).
11) Historie – docela obsáhlý text, určitě by stálo zato umístit na začátku několik podstatných odkazů na vlastní obsah. Zajímá mě například Bastilla, ale musím procházet celý text, dokud na ni nenarazím. Navíc ten text musím procházet se zvýšenou pozorností, protože nadpisy jsou zvýrazněny jen a pouze tučným písmem (nikoli velikostí, odstínem, apod.)
12) Škoda, že se nedají fotky zvětšit.
13) Mapa – významná místa na mapě: oj to je dobré, říkám si, kliknu, a jsem zklamán. Namísto aby se mi překreslila jenom mapa, překresluje se mi kompletně celá stránka. Takže musím čekat a podruhé už to neudělám:(
14) Zájezdy – bezva nápad to sofistikované prohledávání aktálních nabídek. Akorád nechápu reklamu pod ním: „Dovolená Řecko“. Trochu mimo mísu. Obyčejně nemám reklamy moc v oblibě, ale tady by naopak byla zatraceně namístě. Tedy zdůraznit, že vyhledávání bude v zájezdech cestovní kanceláře INVIA. Myslím zvýraznit, nikoli nenápadně vložit do nenápadné věty.

Toť vše. Shrnuji:
Vypracované stránky s pěkně podanými informacemi (především ta vzorná čeština se mi líbí). Doporučuji však jedinou věc: něco udělat s úvodní stránkou, aby něčím (čímkoli) zaujala a navštěník neutekl dřív, než klikne kamkoli do menu. Pak už nejspíš hned neuteče, protože další podstránky už jsou zajímavější.
Svadleji
Profil
Mě se stránka líbí celkově možná to přispívá i to že jsem tam před 2mi týdny byl. Jen dva malinký detaily a to že chybí favicon.ico a nápis MěstoPaříž.cz s kreslenou Eiffelovkou v mracích mi trošku kazí ten obrázek v hlavičce, jinak web se mi líbí a chválím autora.
peta
Profil
* obrazky nemaji stejne rozmery vyska sirka
* u jidla je moc textu pohromade
* radky presahuji 80 znaku, asi bych natahl vic pravy sloupec s reklamou
* okrove nadpisy jsou na bilem pozadi obcas malo citelne
* pod velkym nadpisem je spousta bileho mista a na strance zajezdy pak je to citelne videt, ze dole, pod Dovolená Řecko, zadne misto neni. Cara pod nadpisem a vpravo pusobi rusive.
* na uvodni strance mas nalepene obrazky na sobe
* u loga bych mozna zrusil ejfelovku nebo ji vic odsadil a cely nadpis i s ni centroval
Inpocasi
Profil
[#2] Borius
Patičku jsem trochu upravil. Na celém webu zatím není sekce o Paříži jako městě (ekonomika, politika atd.), ale moc se mi do této sekce nechce - myslím, že lidi, co to zajímá, si dané informace najdou na Wikipedii - proto se rozvádí jen nejvyšší bod - jako turistu mě to zajímá více než zalidnění. Reklamu jsem trochu odsadil.

Děkuji za hezký příspěvek, ještě si ho několikrát přečtu a vše promyslím :)

[#3] Svadleji
Favicon jsem chybou na úvodní stránce smazal, už je přidána. Díky!

[#4] peta
* na uvodni strance mas nalepene obrazky na sobe - které, ty v pruhu? To je tak úmyslně (jako koláž). Text u jídla zkusím nějak lépe strukturovat.
* obrazky nemaji stejne rozmery vyska sirka - tomu příliš nerozumím, které obrázky?
Díky.
peta
Profil
Kolaz je fajn, ale na ostatnich strankach pouzivas jiny styl, nekolazovy.
Rozmery (sirka, vyska) - treba v kolazi nebo na jinych strankach. Velikost miniatur musi byt pevne stanovena a dodrzovat se. Siena 600x490, Historie 600x330, 600x460, 600x300, 600x480. Je to amaterske.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0