Autor Zpráva
dol3
Profil
Ahoj, zajímalo by mě Vaše hodnocení toho webu: www.dododjs.cz
Případné chyby a nedostatky. Předem díky za Váš názor.
mimochodec
Profil
Palec nahoru, čistá práce.
Jen si u obrázků v html přidej šířku nebo výšku, ať ti to při načítání stránky neposkakuje.
A na stránce Photos máš vpravo vedle SATURDAY'S nenačtený obrázek.
Je otázka, jestli se zabývat čistotou kódu. Ten je trochu wordpressovský - zbytečné css, v html věci jako

<li>MIXÁŽNÍ PULT
<ul>
<li>Behringer DJX 750</li>
</ul>
</li>
dol3
Profil
mimochodec:
Díky za rady a připomínky. První dvě věci jsem snad vyřešil a mělo by to být už ok. Co týče čistoty kódu: Je to v podstatě můj první web, na kterém jsem se učil. V tuto chvíli už bych některé věci udělal jinak a jednodušeji. Proto je místy vidět spousty zbytečného css. :-)
Sir Tom
Profil
dol3:
Také ahoj,

Je to v podstatě můj první web, na kterém jsem se učil. V tuto chvíli už bych některé věci udělal jinak a jednodušeji.
Ten web je velmi kvalitní a dobře provedený. Pochybuji, že by začátečník např. plynulou změnu obrázků, ale pokud ano, tak jsi velmi dobrej.

V O nás píšeš, že jste parta 3 lidí - no jo - ale na stránkách týmu jsou jenom 2.
Neuškodily by nějaké videa.

Na kód jsem se nedíval, mně jako uživatele, je kód úplně ukradený - hlavně, že se dozvím nějaké věcné informace. A to se stalo.

Pěkné...
mimochodec
Profil
dol3:
Ještě na druhý pohled:
- ušetřil by sis dost práce, kdybys na menu a nadpisy místo obrázků použil cufon.
- pod "JAK VZNIKÁ DOBROUČSKÁ DISCO" chybí odsazení
- výchozí nastavení mapky je tak nějak k ničemu. Každý, kdo se chce aspoň minimálně zorientovat, musí třikrát kliknout, pak se zobrazí Ústí nad Orlicí. Smysl té bubliny v mapě je trochu diskutabilní.
- všechny texty jsou velkými písmeny. Praktičtější je psát normálně a text zvětšit přes css pomocí text-transform:uppercase. Nikdy nevíš, kdy to budeš chtít změnit.
- je dobrým zvykem obrázku v záhlaví přiřadit odkaz na úvodní stranu
Borius
Profil
1) Všude velká písmenka, dokonce i u doplňkových informací. V SMS bych to chápal, ale na webu, který by měl prezentovat?
2)Věta „SPOJENÍM NAŠÍ TECHNIKY A DOVEDNOSTÍ MŮŽEME NABÍZET KVALITNĚJŠÍ A RŮZNORODÉ SLUŽBY“ nedává smysl. Co znamená RŮZNORODÉ SLUŽBY? Spíš si myslím naopak, že nabízíte zcela konkrétní a specifické služby. Možná jsi tím chtěl říct něco úplně jiného, takhle je to jenom nicneříkající věta nedávající smysl.
3)Kde máte toho třetího? Všude, na fotkách i v textech narážím pouze na dva, o třetím ani zmínka, ani stručné vysvětlení proč všude chybí. Dokonce i v logu (je-li to logo) spatřuji pouze dvě „polotváře“, třetí nikde.
4)Kliknutí na hlavní nadpis či logo nic nedělá. Ale lidi to dost často používají!
5)Dole jsou jakési náhledy fotek s nápisek „PHOTOS“. Očekával bych, že se otevře galerie fotek, ale – nic se neotevře.
6)Hned v úvodu píšete, že pocházíte z DOLNÍ DOBROUČE. Ale takovou obec neznám a nikdy jsem o ní neslyšel. A je-li to tak důležitá informace, že je hned v první větě (nepočítám balast „VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH“), uvítal bych odkaz či alespoň stručnou informaci.
7)V patce čtu: „CREATED BY SPRESH“, ale tady píšeš, že je to Tvůj první web, který jsi dělal. Tedy – Tys SPRESH?
8)Na první web je to špica! Klobouk dolů.
9)Sekce O NÁS a DODOTYM bych chápal jako jedno a totéž. Nebo ne?
10)O NÁS jsou dvě slova, nikoli jedno (nepiš je dohromady jako jedno slovo).
11)Důležité nelinkované informace (např. vaše jména v sekci DODOTYM) i odkazy (např. ve stejné sekci DODOTYM) píšeš stejným odstínem barvy, navíc obojí velkým písmem a odkazy neodlišuješ podtržením. Takové odkazy se těžko rozpoznají jako odkazy.
12)Sjednoť si vaše jméno. Používáš celkem tři: „DODO DJ´S“, „DODO DJS“ a „DODOTYM“. Třebaže jsou podobná a začínají stejně – „DODO“, chtělo by to používat všude jednotný název.
13)Ostatní sekce jsou pojmenovány pěkně česky, akorád jedna ne: „PHOTOS“. Napříč tomu, že i v této sekci píšeš česky – analogicky bych očekával angličtinu (nebo francouzštinu).
14)Poznánka v patičce: OFFICIAL SITE. Nechci nijak snižovat váš kredit, ale nějak nevěřím tomu, že by existovaly i nějaké neoficiální stránky vašich fanoušků.
15)Postrádám to nejdůležitější: Něco nabízíte a já netuším co přesně a za jaké ceny. Vyjádření typu „RŮZNORODÉ SLUŽBY“ a „JSME SCHOPNI ZAHRÁT…“ je opravdu ono? Uvádíš, že váš team společně hraje a pořádá hudební akce. Na jaké nástroje hrajete? Spíše bych řekl, že zprostředkováváte reprodukci z hudebních nosičů (diskotéky), ale nejsem si jist. Chtělo by to upřesnit, opravdu to není nijak jasné. Ne každý bude dedukovat na základě vámi používané TECHNIKY.
Uf, toť vše:)
Shrnutí:
Ačkoli jsem vyjmenoval vícero (z mého pohledu) nedostatků, vpodstatě se mi stránky líbí a působí spíše příjemným dojmem. Přinejmenším na přečtení. Kvůli objednávce či dotazům bych vás však nekontaktoval, kvůli uvedeným nedostatkům – některé opravdu snižují vaši věrohodnost, i kdybyste nabízeli superkvalitu za přijatelnou cenu.
final
Profil *
javascripty nie sú tvoje, kruhové pozadie taktiež nie.. a to sú 2 jediné pekné veci na tej stránke, takže nie je čo hodnotiť.., akurát logo je asi tvoje, a to je tiež celkom pekné :)


a doplnil by som si keywords


až teraz pozerám že pozadie je obrázok nie normálny kód, tak to berem s5 :)
dol3
Profil
Díky Všem za vaše názory a hlavně Boriusovi, který si na webu opravdu smlsnul. Nebudu reagovat na všechny Vaše připomínky, ale alespoň některé věci se pokusím objasnit. O tom, že jsem začátečník jsem nic takového nepsal, ale opravdu je to můj první web, který jsem vytvořil a dotáhl do konce. Než jsem začal pracovat na tomto webu zkoušel jsem si jen tak pro zábavu různé věci co a jak se dá udělat a jestli něčeho takového budu schopen. Ohledně úvodního článku: když to teď vidím opravdu to moc nedává smysl a budeme na něm muset zapracovat a pokusit se sepsat něco lepšího. V tuto chvíli už jsme v dododjs pouze dva členové a budeme tedy moci do úvodní textu uvést 2členy. Původně uvedení 3 členové tam byli z důvodu toho, že jsme opravdu ve 3 spolupracovali, ale třetí člověk se nechtěl na webu podílet a my jsme ho zase úplně z týmu také vystrčit nemohli. Ovšem jak to doopravdy s členy týmu bylo jsem nevyřešili nejlépe. Co se týče patičky: dlouho jsem řešil co do patičky uvést a bohužel nic lepšího jsem nevymyslel a ani nic moc lepšího mě nenapadá. Procházel jsem různá fóra, ale ani tam jsem potřebnou odpověď nenašel. Ostatní připomínky asi nebudu komentovat a prostě to na webu předělám, protože je to jak říkáte. Na plynulou změnu obrázku jsem opravdu nevytvořil vlastní javascript. Našel jsem si ho normálně na internetu a nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného. :-)
jenikkozak
Profil
final:
a doplnil by som si keywords
Metatag keywords už nějaký ten pátek nemá vůbec žádný význam. Spíše by se hodilo vyplnit metatag description, který zobrazují vyhledávače v případě, že se jim nepodaří z textu stránky vybrat vhodný úsek textu, který by zobrazily ve výsledku vyhledávání.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dola3:
Ve starších prohlížečích je stránka rozsypaná, protože používáš špatně podporované elementy (<nav> apod.).
_stefan
Profil
Máš neklikatelnou hlavičku, je to takový nepsaný standard, spousta lidí bude zmatena.
dol3
Profil
Chamurappi:
Ano ve starších verzích prohlížečů je to v nepořádku. Toho jsem si vědom. Snažil jsem se zjistit kde dělám chyby a z jakého důvodu je to v takovémto nepořádku. Bohužel jsem to nakonec nedotáhl do konce. Na druhou stranu předpokládám, že v dnešní době už velké procento lidí používá nejnovější(novější) verze prohlížečů.


_stefan:
Na neklikatelnou hlavičku už zde padla minimálně jedna připomínka. Sám přiznávám že tuto věc hodně využívám při návštěvě jiných webů a jsem na to dost naučený. Určitě také na tomto webu doplním. :-)
david80
Profil
Na tento web, co jsem tak pročítak, tak je tady samá chvála, jak je super ... já teda nevím, co vidí ostatní, ale mě teda opravdu moc super nepřipadá.
Na druhou stranu ale na první pokus o tvorbu webu, to není zas tak špatné, ale hned musím dodat, že pokud chcete nabízet profesionální služby a chcete se tímhle webem reprezentovat, tak to není zrovna nejlepší způsob. Podle webu mě napadne, že by mi přijela zahrát parta nadšenců s vybavením za pár korun.
1. Grafika žádná
2. Všechny texty psané s Caps a delší text se mi hodně špatně čte
3. Menu je hrozně velké a ničím neoddělěné, jen velikostí textu a odjeté v levo až na pozadí mimo hlavní obsah
4. Pozadí mi přijde až moc strakaté a rušivé
5. Patička, málem jsem si jí ani nevšiml, je černým písmem na tmavém pozadí

Závěrem bych doporučil zapracovat na grafice v hlavní části webu, oddělit části jako nadpisy, menu, fotky, text, atd. třeba nějakým pozadím a ne jen velikostí a barvou textu na černém pozadí.

Prohlížel jsem v IE 8

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0