Autor Zpráva
Borius
Prosím o zhodnocení webu www.smenar.cz se směnovým kalendářem – pro lidi, pracující na směny.
Zajímá mě především použitelnost (jednoduchost/složitost použití) a vzhled, ale i vše co se dá vytknout (přesněji: hodnotit).
Demoúčet: „demo“ bez hesla, ale polovina činností jde i bez něj.
Děkuji za všechny názory.
mimochodec
Jedna z nejpodivuhodnějších věcí, co jsem tady viděl. Funkce pokročilé, výpočty animované, hmyz běhající. Co vytknout konkrétně, nevím. Možná bych zvážil, jestli nepoužít konzervativnější design.

- obrázek mi nejde změnit - vyberu soubor, po odeslání vidím hlášku, že byl změněn, ale nestalo se tak.
- někde na stránce Nastavení jsem před chvilkou měl nějakou hlášku o chybě, bohužel už je pryč a nevím, o co šlo :(
Borius
mimochodec:
Děkuji za ochotu a čas. „Konzervativnější design“ ve smyslu jednodužší vzhled? Když jsem před časem zcela překopal původní minimalistický až spartánský vzhled na současný, návštěvnost se razantně zvedla (až jsem se tomu podivoval a pokáral se, že už jsem tak dávno neučinil).
Ty chyby budu muset odchytit a odladit, zatím netuším kde přesně vězí.

Jedna z nejpodivuhodnějších věcí, co jsem tady viděl…
Oj, docela mě tato Tvá slova zaskočila, snad chápu dobře jejich smysl.
mimochodec
Borius:
Působí to prostě zvláštně. Co do funkčnosti je zjevně propracované, promyšlené a funkční. S tím ale kontrastují běhající brouci a textury a ikony, které jako by vypadly z wordu 6. Ten vzhled nenapovídá, že by se mohlo jednat o profesionální nástroj. Nic ve zlém, ale řekl bych, že spousta lidí vůbec nezačne zkoumat, co to umí, když uvidí pobíhající vosu. A ještě jednou opakuji: když jsem se tím začal probírat, vidím, že to toho umí hodně.

Jestli ti změna z minimalistického vzhledu do tohoto zvýšila návštěvnost, tak samozřejmě gratuluji, ale nerozumím tomu. Možná jsem moc technický typ.
panther
Borius:
ať dělám, co dělám, přijde mi to takové... s mimochodcem nesouhlasím. Nepřijde mi to ani moc funkční, ani moc praktické.

- najedu na položku „Směna“, rozbalí se seznam. OK. Ale:
- - očekával bych, že kliknutím, třeba na „Kolotoč 4x2“ se někam dostanu, a ono nic.
- - při přejetí na levý obrázek vedle menu (asi kalendář, není to zřejmé), mi menu občas zmizí
- http://www.smenar.cz/images/smennosti/cy-100222220033333001111_lang-cz.gif nejen tento, ale i další obrázky jsou hnusně zubaté
- http://www.smenar.cz/mzda/mesic.php?mesic=1&roku=2012&smn=4h-h4&lang=cz
- - ve výchozím stavu jsou dole všechny inputy vidět, s titěrným fontem 3px. Vypadá to spíše jako chyba, než záměr, nevypadá to hezky
- - rozbalení po klik na „sečíst“ mi přijde spíš kýčovité, než nápadité, jak píše mimochodec
- - bez JS to vůbec nepočítá, nebo možná ano, ale nezvětší font
- křížek (asi na zavření boxu o přihl. uživateli) bez JS nefunguje, nezobrazuj ho, nebo ho zfunkčni i bez JS

Neprocházel jsem to celé. Působí to na mě jako snaha naplácat na jedno místo všechno, co umíš. Barvy k sobě neladí. Hmyz je vrcholem kýče.
Borius
mimochodec, panther:
S tím pobíhajícím hmyzem jste mě přesvědčili. Působí to jinak, než jsem se domníval. Dám pryč.

mimochodec:
Textury a ikony: Netušil jsem, že to vypadá tak zastarale a kýčovitě. Určitě to bude chtít jinačí vzhled.
Děkuji za doplnění a upřesnění.

panther:
Přesně toto jsem potřeboval: co a jak návštěvník vidí a co očekává. Takže bych měl
- - menu se směnami předělat, aby úplně vše někam odkazovalo
- - náhled na principy jednotlivých směn (to „hnusně zubaté“) – mno ještě nevím co s tím, mám o čem přemýšlet, možná je to zbytečnost, a určitě to není na první pohled pochopitelné
- - rozbalení měsíčních výpočtů – nezmenšovat, netvětšovat, nerozbalovat, prostě jen skrýt
- - zajistit výpočty i bez javascriptu (zkrátka vše zpracovat až na serveru)
- - zavírací křížek dát pryč, patrně je defakto k ničemu
- - sladit barvy
Děkuji za konkrétní názory, teď se mám čeho „chytit“ a na čem zapracovat.
Ivy
* Připadá mi trochu nezvyklé že chybí menu. Tím spíš že dva ze tří klikacích odkazů které podle všeho menu nahrazují nejsou zase tak výrazné. Asi bych doporučila zvolit výraznější odlišení od textu a všechny tři odkazy sjednotit.
* Barvičky různých částí mi připadají takové nesjednocené (třeba barva "Průvodce" mě výrazně nesedí ke zbytku).
* To že jsou berušky a mouchy pryč je dobře.
* Srdíčko na Valentýna tam máš - kde je stromeček, pomlázka, čert s Mikulášem, hořící hranice s Janem Husem.......
* "Při vytváření tohoto webu nebyl usmrcen žádný živý tvor." Velmi oceňuji, tohle mě nadchlo.
Borius
Ivy:
Děkuji za konstruktivní hodnocení.
1) Skutečně – odkazy se v textu ztrácejí a mizí, rozžehnu je. Anebo se stanou základem jakéhosi menu, fakt tam asi chybí.
2) Barvy sladím (přesněji: pokusím se sladit); v tom se zde všichni shodujete.
3) Veškerý hmyz jsem už odehnal pryč, bylo načase.
4) Aj pravda – stromeček, pomlázka i nebohý Hus a spol. se mi poněkud „vytratili“.
5) Pozůstatek z nedávných to časů, kdy všeliký hmyz tyto stránky obýval:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0