« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zajímá mě váš názor na tyto stránky, co byste udělali jinak, líp a tak podobně. Prostě kritika ;-)

Díky Petr
Anonymní
Profil *
Ještě jednou URL: http://www.novy-zeland.wz.cz/
Kráťa
Profil
Co ubrat na počtu barev? Napočítal jsem jich 9 na úvodní straně. Možná by stačilo tak 4-5. Třeba ta oranžová čárka u menu...
Timy
Profil
pěkné stránky, líbí se mi. Přehledné, nepřeplácané, když se dostanu na úvodní stránku hned vím, kde jsem. Snad jen to foto na hlavní stránce je dost nekvalitní a odkaz na který vede nefunguje. No, všechny obrázky jsou dost nekvalitní, u těch zmenšenin budiž, ale ty velké fotky by už nějakou kvalitu mít měly.
Anonymní
Profil *
To Kráťa: popřemýšlím o o tom, díky.

To Timy: děkuju za pochvaly. Ad foto - pokud odkaz nefunguje je to práce webzdarma, teď jsem to zkusil a jde. Ad kvalita - je pravda, že fota jsou dosti zkomprimovná, kvůli rychlejšímu načítání. Zvážím jiný kompromis.

Díky Petr
Timy
Profil
Anonymní
já mám dneska nějaký blbý den, ten odkaz už funguje...
JCh
Profil *
líbí se mi - pěkné a přehledné - chválím :-)

pár much to ale má:
hlavně ty obrázky
nepodtrhávej nic, co není odkaz (např. v sekci Historie)
když už rozděluješ Historii na 3 stránky, odkazy pojmenuj ne "Strana 1...", ale třeba "Do roku..." apod.
Datum je na celém webu ve formátu RRRR-MM-DD - to se hodí spíše někam do stránky o technických informacích o webu, prohl. o přístupnosti apod.
Anonymní
Profil *
děkuji ;-)

Ad podtrhávání neodkazů - máš pravdu, tohle mi nedocvaklo, vyřeším to.
Ad Strana1 - taky pravda ;-)

Ostatně máš pravdu myslím ve všem až na ty obrázky, tím si ještě nejsem jist.

takže nedostatky spravím, díky za pomoc ;-)
JCh
Profil *
ještě jsem zapomněl pochválit, že je ošetřeno prohlížení s vypnutými obrázky i styly :-)

ještě k obsahu:
stránku Ostatní bych rozdělil na dvě: Odkazy a třeba Webmaster, aby si pod tím člověk mohl hned v menu něco představit
pro britské panovníky používáme českou variantu jména, tj. královna Alžběta II., zastupuje ji generální guvernér/ka
k vlajce by se daly doplnit další státní symboly (znak, hymna...) a vůbec víc základních informací - inspirace např. zde http://en.wikipedia.org/wiki/New_zealand
Autor
Profil *
Chyby v textu opravím, o rozdělení, nebo lepším pojmenování sekce Ostatní budu vážně uvažovat ;-)
Popřemýšlím také o rozšíření uvedených informací.

Děkuji mnohokrát, Petr
JCh
Profil *
ještě trochu k obsahu:
hádám, že Historie byla celá převzata z jednoho zdroje, bylo by korektní ho uvést (asi Dějiny NZ z nakladatelství NLN, že? i když jestli se tam opravdu nalézá nonsens jako První návštěva nově zvolené královny. tak to nesvědčí o dobré práci překladatele/korektora :-)
Autor
Profil *
Historie je převzata z několika zdrojů, konkrétně ze tří, zvážím uvedení zdrojů ;-)
S tou královnou je to divné, asi to normálně smažu:)
Díky Petr
mackopu
Profil
Dobré. Po stránce designu určitě. Mohu mít dotaz?
Jak řešíš efekt, který se stará o to, že kliknutý odkaz v menu se odliší (class=zvoleno)? Pokouším se o něco podobného už delší dobu a tuším, že je to nějakou podmínkou v PHP (?)
JCh
Profil *
ještě pár připomínek:
- chce to odladit tiskový výstup, takhle jsou ty stránky zatím netisknutelné
- font-family: "Trebuchet MS"; je špatně, chybí tam určení alternativ pro Mac a Linux a nakonec obecná rodina, viz http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_06_archiv.html#1054764639
- velikost písma uváděj raději v %, nikoli v em, protože pak to v IE dělá rotiku
- z typografického hlediska by bylo vhodnější používat české uvozovky tj. „ a “
Autor
Profil *
To mackopu: jj dělá se pomocí PHP, teď jsem zapomněl jak se to jmenuje. Tady je vzorek, dá se to z toho pochopit, doufám(že to formulář vezme) --

<ul>
<li>
<? echo $strana == 'hlavnistrana' ? '<span class="zvoleno">HLAVNÍ STRANA</span>' : '<a href="index.php?strana=hlavnistrana">HLAVNÍ STRANA</a>'; ?>
</li>

</ul>

To JCH: ano tisk je nehotový, zatím neotestovaný, ve velmi brzké době se mu budu věnovat ;-)
k písmu: dík za cenné připomínky, zblízka se na to podívám.

Díky Petr
mackopu
Profil
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, starý dobrý ternární operátor! Já to tušil, díky moc :-)
JCh
Profil *
a ještě drobnost:
- title všech stránek začíná divným znakem (v kódu vidím "?", v prohlížečích čtvereček) a místo --&gt; by bylo hezčí &rarr;
- tu královnu jsi mohl nechat, v 53 skutečně nedávno nastoupivší Alžběta II. jako vůbec první brit. panovník navštívila Austrálii a NZ, pouze to "zvolená" byl samozřejmě nesmysl :-)
Autor
Profil *
To JCH: s tím title popravdě nevím co. Vidím to jen v Opeře, tipuju to na nejakou nesrovnalost v php.
&rarr zkusím a uvidím.
Královnu jsem preventivně odstranil z onoho místa, bude to tak lepší ;-) Ačkoliv jeden nikdy neví :-)

Petr
JCh
Profil *
jj asi to bude PHPčkem, já to vidím v Operě i MSIE 6, ve FF ne
Kráťa
Profil
Já tam mám kostičku v Opeře i v IE (nástavba Avant Browser). Co udělat úplně normální title bez toho? <title>Nový Zéland</title> ?
Autor
Profil *
Tak ano kostička je opravdu i v IE, které jsem tímto malinko upozadil ;-)
Pořád jsem nepřišel na to proč, neví někdo?? Není to chyba prohlížeče? :-D

Petr
Kráťa
Profil
Já mám v kódu na začátku tečku. Nezměnila se ani po přehození kódování (PSPad) . Co to napsat entitou?
Autor
Profil *
Tak příčinu jsem neobjevil, indikace vypadají tak, že pokud například includuji soubor bez přípony, "vytvoří" Opera a IE jakousi tečku či paznak. Pokud includuji soubor stejneho obsahu s priponou .php je vse ok. zajmavé ;-)

petr
JCh
Profil *
no jestli includuješ soubor s kusem PHP kódu, tak by měl mít vždy příponu php kvůli bezpečnosti
Autor
Profil *
To JCH: Ano toho jsem si vědom, nicméně proč Opera a IE k textu v souboru bez přípony přidává znak(y), toť otázka :-). Jedno řešení jsem ale objevil a už se na něm pracuje ;-)
caledon
Profil
Autor

Můžu se zeptet jak si udělal u odkazů v menu tu čáru co se při přejetí myší změní na rámeček? Díky... btw pěkný stránky
JCh
Profil
to je jasný, ta "čára" bude border-left a u hoveru se přidá backgroud-color stejný barvy, což nazýváš "rámečkem", mrkni do CSS
caledon
Profil
JCh

no jasný tohle přesně sem měl na mysli... zkoušel sem to tak jak říkáš, ale nějako mi to nefachčilo tak sem se zeptal... Teď uuž nemám ani sílu to znova zkoušet, ale díky.
JCh
Profil
v tech CSS to jasne je, staci to opsat...
caledon
Profil
No to už je jedno já už si poradil... Sice mě štve, že je to stejný jako tady, ale líbí se mi to tak sem si to k sobě porstě hodil... srry
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0