Autor Zpráva
wolfixis
Profil
Prosím zhodnoceni moji prvni tvorby www.a-zona.net.
Jeste to nejni uplne dodelany, ale pustte se do toho :))
hlavne bych prosil o report k funkcnosti v alternativnich prohlizecich.
diky
Timy
Profil
Asi bych jako úvodní stránku dal "O herně", takhle když přijdu na ten web, vůbec nevím, kam jsem se to dostal. Jinak - design je pěkný, líbí se mi to
Lukáš M
Profil
stránky se mi líbí.

k validitě chybí jen, že není možné dávat blokový <div> do řádkového <a> a že <noscript> něco </noscript> patří mezi <script> </script> - pokud o ni stojíte :)

některé věci místo centrování možná raději "odrážkovat" seznammy <ul>. a centrovat raději styly než align = "center".

souhlasím Timym - jako úvodní stránku bych dal "o herně" - a aktuality dát třeba zestručněné do pravého sloupce s tím, že si je uživatel může rozklinout na celou stránku.

mrkněte na stránku s vypnutýmy styly - to už se uživatel nemá vůbec šanci dozvědět, kde je.

i přes to je to výborná práce - až se mi nechce věřit, že je to vaše prvotina :) gratuluji!
Radek Hrabůvka
Profil
Lukáš M že <noscript> něco </noscript> patří mezi <script> </script> Na jedné stránce mám script v head a noscript na konci body a validátor W3C, Tidy ani CSE HTML Validator Lite proti tomu neprotestoval.
Chamurappi
Profil
Web je OK.

Reaguji na Lukáše M:
<noscript> něco </noscript> patří mezi <script> </script>
To rozhodně ne. To by byla změna z nevalidního funkčního na nevalidní nefunkční.

mrkněte na stránku s vypnutýmy styly - to už se uživatel nemá vůbec šanci dozvědět, kde je
Má vyplněný <title>. Stačí.
Lukáš M
Profil
Chamurappi
To rozhodně ne. To by byla změna z nevalidního funkčního na nevalidní nefunkční. Máte pravdu. Beru zpět. Je to stejná chyba jako ta předchozí.

Má vyplněný <title>. Stačí.
Ne každý <title> čte. Přece jenom je to něco malým písmem a minimálně pár desítek pixelů mimo plochu, kde je stránka a kam uživatel běžně kouká. Rozhodně není od věci to doplnit nadpisem. Zvlášť je-li v title spousta pomček, lomítek, dvojteček, svislítek a většítek. Nevím, co na to čtečky a lidé, kteří je používají?
Luccka
Profil *
Ahoj ta stranka je celkom fajn,ale ten dizajn trochu mohol byt zivsi. Je na moj vkous moc harmonicky ale inac uplne supeeeeeeeeer!!! Neber to v zlom na to ze je to tvoja prva stranka tak klobuk dolu!!! :o)
YoSarin
Profil
Líbí, celkem... :)
Taky moc nevěřím že to je prvotina ( == kompliment ;) )
Mimo jiné musím pochválit za to, že po kliknutí na položku "kontakt" se otevře okno s kontakty a ne po pěti minutách Thunderbird, jak se mi stává na spoustě jiných stránek
Jediné, co mi přijde na škodu je logo, kde opravdu nevidím co na něm je (jestli tam vůbec něco je)...
YoSarin

P.s.: Dnes už jsem byl za hnidopicha, tak si ještě přisadím - v anketě mě fakt odrovnalo:
Jak se Vám líbý web?
boha... :)
wolfixis
Profil
Takze chci podekovat vsem za pripominky a budu rad za dalsi:))

Ale uz k pripominkám:


Timy: Asi bych jako úvodní stránku dal "O herně"

Zmeneno taky me to neak nesedelo :))


Lukáš M: k validitě chybí jen, že není možné dávat blokový <div> do řádkového <a>

Chtel sem udelat odkaz zpet na hlavni stranku jen pomoci css (samozrejme + href), ale protoze je horni obrazek jako bg divu tak sem chtel udelat klikaci oblast v css a napadlo me to spachat takhle (firefox byl funkcni, ale IE sem bohuzel netestoval :o( moje chyba).
Vyresil sem to tak ze sem to smazal, protoze to tady nejni ani tak podstatny (malej web) nejni se kde stratit jako nekde na obsahove velkym webu kde to muze byt vysvobozením :))


Lukáš M: centrovat raději styly než align = "center"

Predelano do css


<noscript> něco </noscript>

Omlouvam se ale zapomel sem za </noscript> tag </a> :))
Timto ti dekuji bit.bite


Lukáš M: Rozhodně není od věci to doplnit nadpisem. Zvlášť je-li v title spousta pomček, lomítek, dvojteček, svislítek a většítek.

Pridan nadpis (pri css skryty)
Zjednodusen "title" bylo tam toho asi fakt moc, ale nevypadalo to pekne ?? :))hmm asi ne


YoSarin: Jak se Vám líbý web? boha... :)

Lool jak se to tam dostalo .o)


PS: trochu sem uhladil html kod at to vypada neak lip
Lukáš M
Profil
wolfixis
ještě jsem si teď všiml (nevím, jestli to tak bylo nebo je to novinka), že tam máte odsazení prvního řádku. to by se nemělo dělat tvrdými mezerami, ale přes vlastnnost text-indext.

pořád mi přijde, že je tam hodně centrování.

OT: něco málo z češtiny (nejsem expert, jen jsem si tohoto všiml): Knife Round znamena že : - asi vám utekla čárka nad "a", navíc by tam (asi? :)) měla být před "že" čárka.

Luccka
já jsem naopak z obráku v hlavičce hotový do teď! moc se mi to líbí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lukáše M:
Ne každý <title> čte. Přece jenom je to něco malým písmem a minimálně pár desítek pixelů mimo plochu, kde je stránka a kam uživatel běžně kouká
Uživatel běžně nebrouzdá bez stylů. V grafickém prohlížeči nemá důvod si je vypínat. Na to, aby stránka fungovala i bez stylů, se klade důraz kvůli alternativním metodám přístupu k webu. Hlasová čtečka či textový prohlížeč netrpí tím, že grafické prohlížeče nezobrazují <title> zřetelněji.

to by se nemělo dělat tvrdými mezerami, ale přes vlastnnost text-indext
S využitím CSS se to jednodušeji spravuje.
A není to vlastnnost text-indext, ale vlastnost text-indent.
wolfixis
Profil
Texty sem nepsal ja jen Ctrl+C Ctrl+v :)).
Puvodní text byl bez hacku carek a carek, ale kontrolu jsem si mel udelat poradne chyby uznávám :)
Urcite tam budou dalsi a tak si rejpalove muzou jeste rejpnout, ale pred že carku na tomto miste urcite ne .o))

text-indent sem Vam udelal kvuli :)
Lukáš M
Profil
Chamurappi
text-indent. samozřejme, bez ixka :)
Anonymní
Profil *
Chamurappi
Uživatel běžně nebrouzdá bez stylů. - to možná ne, ale může se stát, že si stránku stáhne a nestáhne si k tomu css. Nebo to prohlížeč stáhne všechno, ale zapíše špatnou cestu k css, což se mi občas stává, alespoň s FF (nikde jinde jsem to nezkoušel). Jinak souhlasím s tím, že když jsem třeba brouzdal s lynxem, tak title více méně stačil.
Huggi
Profil *
OT k textu: dolnil bych tam co za PC je k dispozici..to je u herny docela dulezitej udaj ;)
wolfixis
Profil
Huggi:
OT k textu: dolnil bych tam co za PC je k dispozici..to je u herny docela dulezitej udaj ;)




Souhlasim, ale nejsou to moje stranky [navrhnu zmenu] ;).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0