Autor Zpráva
jankrahulec
Profil
Zdravím, dal jsem dokupy svoje webovky www.jankrahulec.cz, zajímají mě vaše názory, tipy co zlepšit, co se týče obsahu/logiky stránek. Dělám to na macu v iWebu, technické věci mě moc nezajímají, potřebuju, aby to fungovalo a editace byla jednoduchá, což iweb nabízí.
Co by vás jako zákazníka zajímalo/odradilo, kde jsou slepá místa? Díky.
Han
Profil
Je to také bez štýlu.. áno, stránky fotografov majú byť jednoduché aby neodťahovali pozornosť od obrázkov, no tu mi to príde až príliš jednoduché.. Na úvodnej stránke by som spravil v strede nadpis Fotograf JK a pod to menším písmom to Praha a okolie, kedže toto je väčšie ako samotná informácia že sa jedná o portfólio fotografa. Taktiež tie fotografie usporiadať do nejakej tabuľky alebo podobne, takto je to jedno tak, druhé inak :) Čo sa mi fakt páči je menu, ktoré je jednoduché a elegantné :) Tiež napríklad pri Glamour a podobne by som zvolil akýsi ucelenejší cenník, takto mi trošku robí problém príjsť na to čo je cena za čo, volil by som tučné písmo pre cenu :) Fotky sa mi ale nehorázne páčia :) No.. samozrejme aj objekty fotenia xD
Ivy
Profil
Co by mě odrazovalo:
1* Při načítání si stránka poskočí.
2* První strana je to na pohled velmi "řídká", nedrží pohromadě. Možná zkusit nějaké zarámování, prvky blíž k sobě....
3* Osobně se mi nelíbí obrat "lidské ceny" a odradil by mě. Nahradila bych za "přijatelné" nebo ještě jinou formulaci, možná mě něco napadne.
4* Chybí mi výrazná hlavička stránky a výrazné menu.
5* První strana na mě působí nedokončeně, málo profesionálně (zejména kvůli té "řídkosti" a absenci hlavičky) a tudíž málo důvěryhodně, jako zákazník bych šla pryč.
6* Facebook u Kontaktu - totéž co u 5. Místo Facebooku mi připadá že je daleko vhodnější zařadit sem povinné údaje, které jsou teď u Ceníku. To by na mě jako zákazníka působilo daleko seriózněji.
7* Reference ve sloupci mezi profily fotografa a vizážistky působí podivně. Možná by bylo lepší reference oddělit do samostatného oddílu, i to zvyšuje dojem serióznosti.

Líbí se mi nápad na největší fotce na první stránce, ta by mi jako hlavička připadala velmi vhodná.
mimochodec
Profil
- mám rád minimalismus, ale tady mi připadá trochu nenápaditý. Chtělo by to nějak přidat na eleganci, třeba písmem.
- na stránce http://www.jankrahulec.cz/cz/O_nas.html rámeček uprostřed je u mě prakticky neviditelný, vidím jen rohy.
- to "Play Slideshow" bych řešil něčím jiným. Nemám rád, když se mi kvůli prohlížení obrázků otvírá nová stránka.
- na to, jak jsou stránky jednoduché, je html poměrně dost nepěkné. Toto opravdu není dobrý nápad, jak udělat hlavní nadpis:
<div id="id1" style="height: 51px; left: 294px; position: absolute; top: 132px; width: 245px; z-index: 1; " class="style_SkipStroke shape-with-text">
      <div class="text-content style_External_245_51" style="padding: 0px; ">
       <div class="style">
        <p style="padding-bottom: 0pt; padding-top: 0pt; " class="paragraph_style">Jan Krahulec</p>
       </div>
      </div>
     </div>
jankrahulec
Profil
Zdravím, díky za názory, homepage jsem zkompaktnil, byla moc roztahaná pro normální rozlišení. Co se týče slova lidské, měl jsem v plánu zaujmout, ale jestli to odrazuje, je to pryč :) Reference ještě vymyslím, jejich pozici, co se týče zobrazení, mám tu mac i win stroje s různými prohlížeční a všude se zobrazuje dobře, na jaké kombinaci to máte? Facebook nevím kam dát jinam, přece jen když srovnám návštěvnost webovek a facebookové stránky, je to nebe a dudy, v tomhle jsou webovky za zenitem. Webovky beru jako statickou prezentaci zejména pro portfolio a ceník.
Ohledně slideshow a html, bohužel, jedu to v iWebu a více možností nemám :-/
Díky všem, navrhujte změny dále!
suvel
Profil
Texty pod posledními fotkami dole na homepage jsou částečně skryty obrázkem "Kontakt". Proboha, proč je na kontakt použito position: absolute a proč je to jako obrázek? A proč je ten obrázek jako klikací mapa s koordináty?
<div class="tinyText" style="height: 27px; left: 421px; position: absolute; top: 566px; width: 63px; z-index: 1; ">
      <img usemap="#map5" id="shapeimage_6" src="Home_files/shapeimage_6.png" style="border: none; height: 34px; left: -4px; position: absolute; top: -4px; width: 71px; z-index: 1; " alt="Kontakt" title="" /><map name="map5" id="map5"><area href="Kontakt.html" title="Kontakt.html" alt="Kontakt.html" coords="4, 4, 67, 31" /></map>
     </div>
A vůbec je to šíleně komplikovaný kód - na celém webu.
jankrahulec
Profil
Dole mám přes obrázky textové pole s odkazem, co se týče technické stránky, jsem pouhý BFU, používám klikání a přetahování a více se tomu nemohu a ani nechci věnovat. Jde mi zejména o obsah, viz můj první příspěvek. Díky za pochopení.
Ivy
Profil
jankrahulec:
Co se týče slova lidské, měl jsem v plánu zaujmout, ale jestli to odrazuje, je to pryč
Je to můj osobní pohled, někoho to přitáhnout může. Ve mě to vzbuzuje asociaci, že ti ostatní (konkurenti) mají ceny nelidské. Hodilo by se tam slovo, které by vyjadřovalo že práce není předražená, ale zároveň je profesionální. Momentálně mě nic vhodného nenapadá.
jankrahulec
Profil
jasně, chápu. Dal jsem to úplně pryč...prozatím. Díky.
Miloš
Profil
Citelně postrádám hover na odkazech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0