Autor Zpráva
SpotRudloff
Profil
Zdravím Vás.
Rád bych Vám tu ukázal svůj web, který je zatím ve výstavbě (proto na endoře) a já bych chtěl od Vás Váš názor. Grafika tam není žádná, jen pár tvarů, což je mi k takto tématicky zaměřenému webů zdálo přiměřené. Rád bych ale také věděl, zda jsou v pořádku i články, a zda má vůbec cenu něco takového psát. Jinak web jede na mnou vytvořeném CMS, který je vytvořený v objektově orientovaném PHP s částečným využitím jQuery.Ajax (komentáře).

Opravdu se omlouvám za endoru, na které u komentářů vyskakuje reklama.
Rád bych od Vás zjistil, jak mám web vylepšit po grafické stránce, aby to nevypadalo až tak "hole".


Děkuji.
www.php.hys.cz
Sir Tom
Profil
SpotRudloff:
Také zdravím Tě,

na první pohled se mi web líbí, ale mám nějaké výhrady:

- k čemu slouží registrace - co tím získám?
- proč je nutné uvádět e-mail při odesílání komentáře
- proč používáš v menu odkazy typu "1. díl", atd. (lepší je přímo napsat, čeho se díl týká)
- chybí favicon
- screenshot aktuálního okna se dělá kombinací ALT+PrintScreen - nepotřebuješ to pak nijak ořezávat...
- uvítal bych na stránkách nějaký pěkný obsah a vyhledávání

Pěkné...

EDIT: Nemyslel jsem obsah jako "content" webu, ale obsah, který bývá jakože na začátku knížky - např. klikneš na odkaz Proměnné v menu a rozbalí se ti nabídka, která bude složena z nadpisů článku Proměnné.
SpotRudloff
Profil
Sir Tom:
Tak děkuju za Tvůj názor.

K připomínkám.

- registraci jsem zrušil, bylo to jen aby se oveřilo, zda člověk není bot
- e-mail je pouze pro administrátora, kdyby chtěl uživatele kontaktovat
- odkazy jsem přepsal, super nápad, díky
- favicon dodělám
- taky super rada, dík
- obsah budu přidávat postupně, na vyhledávání se tedy vrhnu rovnou
Borius
Profil
SpotRudloff:
Občas tam máš zvláštní jazykové konstrukce (nemyslím v ukázkách zdrojovových kódů, ale ve slovním vyjadřování):
„Budu se snažit vše prosévat dostatečným množstvím ukázek kódů…“ – proséváš to, co třídíš, zbavuješ nečistot či plev, zkrátka v opačném smyslu, než jsi chtěl říct (tedy že budeš obohacovat).
„Začátky budou těžké, ale časem vše přinese své ovoce, což v té době poznáte, jelikož budete schopni vytvořit téměř vše.“ – velice podivná věta, která nedává příliš smyslu.
„Jednodušše“ – píšeme pouze jedno ‘š’.
Další podivná vyjádření již nekomentuji (je jich příliš):
„z prava“, „znaménka v PHP se také využívají jinak na rozdíl od našich“, „podmínky pomáhají rozhodnout, zda je něco pravdivé, či lživé“, „o řetězcích, jejich využití a jejich výhoda použití v PHP“, „řetězce se využívají všude v PHP, v proměnných, ve výpisech textů, a podobných věcech“, „Práce s nimi je velice nápomocná“, „napsat apostrofu“, „určitých znaků, které by jinak v PHP napsat nešli“ a mnoho mnoho dalších.
Chtělo by to celé projít a všechna ta nešťastná vyjádření upravit.

V radách kterak instalovat PHP máš nepřesnost: „… na vašem počítači budete potřebovat Apache“. Vhodná volba ještě neznamená jediná možná volba.
Pokud doporučuješ konkrétní instalační balík s PHP, měl bys upozornit, že se jedná o verzi pro Windows. Na to, jak je to podstatná informace, tak o tom nemáš ani zmínku.

Něco mi říká, že buďto se PHP sám začínáš učit, nebo jsi žák základní školy. Odhaduji obojí. Zkrátka – chybí mi tam notná dávka profesionality. Jak ve vysvětlování, tak i ve Tvém porozumění jazyku.
Han
Profil
Uvítal by som isté vysvetlenie pojmov, keby som bol začiatočník čo za z tohto manuálu začína učiť, mal by som dosť problém vstrebať pojmy ako funkcia,parameter, jazyková konštrukcia atď. hlavne keď je to v sekcii základy :) Plus, diely toho seriálu či ako sa to volá by som neradil od najnovšieho, ale od toho prvého.. Predsa keď človek začína, tak sa nebude učiť od zložitých konštrukcíí a nejakých vychytaných špekov k inštalácii PHP servera :) + V ukážkach kódov by som prijal určite logické odsadenie, čiže nedávať za koncové } na ten istý riadok iné veci, v podmienkach kód odsadiť od kraja a podobne.. Príjde mi to takto dosť neprehľadné.. A kedže som sa aj ja učil PHP z takýchto kódov, teraz keď sa pozriem na staré práce nevýjdem z toho a trvá to než človek príjde na to čo kam patrí :) Ale to je len môj subjektívny názor..
Tori
Profil
SpotRudloff:
Textový vzhled mně osobně nevadí. Ale nastylovala bych reklamu tak, aby měla odlišné písmo (a/nebo pozadí) než běžný text. K obsahu:
* často používáte „něják“, „nějáký“. Je to na víc stránkách, dohledejte v editoru.

Ad Základy PHP 1:
* „nové verze přinášejí hlavně opravu bugů“ - "chyb"
* „Volba Subversion server je na Vás, ale nemyslím, že byste ji potřebovali.“ - a nechcete přidat odkaz např. na wikipedii? Začátečník v PHP nejspíš ani neví, oč jde.
* „Další tabulku nedoporučuji moc měnit, protože by to potom mohlo mít za následek špatnou kompatibilitu ...“ - tady bych doporučila spíš register_globals vypnout. Chybí aspoň zmínka, že se tato dvě nastavení dají kdykoli za běhu změnit pro jednotlivé adresáře pomocí .htaccess.
* „Akorát pro jistotu změňte povolen přístupu k WWW z jiných serverů na negativní.“ - lépe "Přístup k WWW serveru z jiných počítačů raději nepovolujte."

Základy 2:
* Odkud máte informaci, že zápis echo ("text"); je zastaralý oproti echo "text";? Btw echo není funkce.
* „Existuje několik typů komentářů, ale výsledek je stejný – komentáře se na HTML výstup nevypíší.“ - a hlavně komentáře PHP stroj zcela ignoruje. Např. function x() { (1*2*3); } x(); se provede, ale taky negeneruje žádný výstup.

Proměnné, bod 2)
* „V proměnných by se neměli využívat interpunkce, tedy čárky a háčky.“ - interpunkce je ž.r. (vzor růže) a znamená čárky mezi větami. Čárky nad písmeny = diakritika.
Proměnné, bod 5)
* Mohlo by tam být, že $x .= 'neco'; je zkrácený zápis $x = $x . 'neco';

Řetězce:
* „stačí napsat apostrofu“ - je ten apostrof (vzor hrad).
* „Pokud ovšem využíváte apostrofy, je zápis trochu jiný. Místo " . " napíšete ' , '.“ - to není pravda, viz manuál.
* „Pokud ovšem řádek končí promennou, nesmí být na konci ukončení řetězce, popř. po něm musí být další uvozovka, či apostrof.“ - tohle naprosto nechápu. Jak jste to myslel?
* „vyjímku“ - "výjimku"
* V kódu u escape sekvencí vám asi obarvovač sežral nějaké znaky.

Matematika v PHP:
* „V PHP se, [...] vyhodnocuje výraz z prava“ - "zprava", dohromady.
* „: / děleno, . * krát“ - tohle bych pochopila, že pro dělení můžu použít buď dvojtečku anebo lomítko. Nějak to napište srozumitelněji.

Neberte to jako negativní kritiku a pište dál. Snaha něco srozumitelně popsat nebo vysvětlit druhému je podle mě jeden z nejlepších způsobů, jak se to sám dobře naučit a pochopit.
SpotRudloff
Profil
Takže děkuji všem za kritiku, zítra bych se pustil do předělávání všech pravopisných chyb. Většina pravopisných chyb, které jste mi poslali, jsou pouze překlepy a nepozornost při kontrole pravopisu.

Znovu všem děkuji a dám vědět, až bude vše opraveno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0