Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,

prosím o věcnou kritiku cenového srovnávače zboží www.tipcen.cz , je napojen na katalog e-shopů www.seznamshopu.cz .

Od minule se výrazně změnil design, přibyl počet produktů a e-shopů, zrychlilo vyhledávání, sjednocování produktů, vylepšený filter a přibyly nové funkce:
- hodnocení obchodů
- hodnocení produků
- podpora nových struktur XML feedů
- statistiky klikání na produkty
- placený Zápis PLUS
- certifikát TipShop
+ mnoho interních vylepšeních, mezi které patří např. automatické reporty s tipy na vylepšení xml feedů aj.

Za kritiku děkuji
Sir Tom
Profil
Sylar:
Také dobrý den,

web vypadá pěkně. Líbí se mi. Nicméně nenalézám zde žádnou výhodu nebo odlišnost od konkurenčních webů. Pokud zde nějaká konkurenční výhoda nebude, nemám motivaci stránky navštívit a použít.
Mistr
Profil
Sylar:
U smluvních obchodních podmínek se Ti ztrácí oranžová navigace vpravo, která je u jiných stránek ze sekce nápověda běžná.
Sylar
Profil
Mistr:
menu tam nebylo schválně protože se v podstatě nejedná o "nápovědu", nicméně máš pravdu, že by tam asi mělo být - doplněno.

Sir Tom:
máš pravdu, nejsi jediný kdo to tvrdí a já sám to vidím stejně. momentálně tipcen nabízí pouze malinkaté výhody, které jsou pro uživatele téměř nepatrné, nadruhou stranu má spoustu nevýhod a to především tu, že tam je prozatím málo shopů, tedy i zboží, ve kterém vyhledávat. To se bude měnit časem a dosud jsme na pojektu pracovali, aby byl alespoŃ v těch základních funkcích konkurence schopný. Výjma několika drobností, ale nyní přichází druhá fáze, kdy se budou služby a funkce vylepšovat a přidávat nové, které konkurenci chybí.
Ugo
Profil
Sylar:
podle mě zásadní problém je hned v tom nejdůležitějším - hledání.
Ono na první pohled to vypadá jednoduše takový web, ale bohužel hledací weby jsou prostě to nejtěžší, protože udělat dobře hledání je nadlidský úkon ;)

1. je neskutečně pomalé, když přibudou produkty tak to umře, skoro mi to připadá jakoby to běželo na monstrézním FW a ORM přístupu k db příp. něčem malinko rychlejším jako je dibi, odprosti se odevšeho a dej tam čisté PDO, tady na výkonu záleží hodně. (např nedávno předělali katalog-automobilu.cz do nette a od té doby je to web z kterého mám bolehlav jak je to pomalý.. a to tam není tolik hledání)

2. když zadám do hledání AMD, tak dostanu samé blbosti jako boty atd., když zadám to samé do zbozi.cz, dostanu přesně to co hledám, což souvisí s tím že říkám - udělat hledání je asi to nejtěžší s čím sem se na webu setkal (a sám bych nevěděl jak to vyřešit)
Sylar
Profil
Ugo:
máš pravdu, samozřejmě na vyhledávacím algoritmu se pořád pracuje a je potřeba jej vyladit. u kratších názvů jsme již problém odstranili, konkrétně u AMD ti to nic nevyhodí protože je v databáze pořád poměrně málo produktů a AMD tam zkrátka není.

Překvapujeme mne ale, že píšeš, že je vyhledávání pomalé. Já když si zkusím něco vyhledat, zobrazí se mi výsledky téměř okamžitě, je možné, že jsi to zkoušel v moment, kdy se na serveru jnebo v databázi dělala nějaká větší úprava, mohl bys to zkusit znova?
marek094
Profil
Hlavně je třeba dát na hlavní stránku něco atraktivnějšího, než vánoční stromky vprostřed jara...
jenikkozak
Profil
Sylar:
1) Když se dívám na konkrétní nabídku, napadá mě, že by nebylo špatné převzané texty nechat proběhnout funkcí, která by odstranila mezery před čárkami a doplnila mezery za čárky. (Aby bylo možno lépe zalamovat řádky.)
2) Je matoucí, že záložky Katalog a Zboží mění po vyhledávání pozici.
3) Malý překlep - „Nejoblíběnejší obchody“.
4) Slovo Seznam psáno černě s červeným počátečním písmenem mi cosi připomíná. Já osobně takovou věc nevnímám jako přínos tvému webu.
5) V Kategoriích na úvodní straně bych skryl ty, které neobsahují žádné položky.
6) V IE 9 nefunguje „záložka“ Váš názor.
7) V kategoriích s více položkami (příklad) nefunguje stránkování.
Ugo
Profil
Sylar:
opravdu to byla asi špatná doba, rychlost teď je výborná, i ten algoritmus se nějak změnil koukám, raději nevypíše nic než úplnou hloupost (což je skvělý), dobrá práce.
ludekbrno
Profil *
Bohužel se na první pohled prostě nemůžu zbavit dojmu, že se autor snaží parazitovat na úspěchu zavedených českých vyhledávačů a že ta podobnost určitě není čistě náhodná. A to mě osobně dokáže hned na začátku zcela odradit. Neumím si moc představit, jak to bude působit na laiky, kteří ty zavedené české vyhledávače nepochybně taky znají, ale podle mě je chyba budovat si vlastní značku na kopírování jiné. Mně osobně by to vadilo i jako autorovi, že bych nemohl říct - je to opravdu celé moje :)
Sylar
Profil
jenikkozak:
díky za tipy a upozornění. Vše jsem opravil, upravil až na záložku "váš názor", kde mi bohužel stále uniká příčina.

ludekbrno:
můžu upřímně říct, že jsem s určitě nevytyčil cíl okopírovat heuréku či zboží, to bych byl sám proti sobě a pokud na tebe tak stránky působily není to dobře. Proto jsem udělal úplně nový design, nový styl stránek, včetně log. Participovat na jiné značce jsem nikdy nechtěl a nechci, už kvůli tomu co píšeš v poslední větě. Dle mého názoru bylo vše způsobeno logem SeznamShopů.cz se zvýrazněným S, ostatní souvislosti byly již vsugerovaným dojmem.

Přibyl také nový systém kategorií, kterých je aktuálně přes 1000. U kategorií momentálně chybí obrázky, které postupně doplňuji, ale jde to pomalu. Také se některé produky špatně zařazují do kategorií, kde je potřeba vylepšit klíčová spojení, podle kterých se produkty kategorizují, na tom se také stále pracuje. Naproti tomu algoritmus vyhledávání by měl být již více-méně velmi spolehlivý, nevyhazovat žádné nerelevantní výsledky (viz. [#5] ) a rychlost vyhledávání by měla být mírně vyšší. U všechy typů hledání (jak kategorie, tak fulltext) byly také vylepšeny filtery výsledků, které jsou nyní přístupnější, přehlednější a filtrují dle nových, lepších algoritmů.
ludekbrno
Profil *
Sylar:

Tak tomu říkám poučení z krizového vývoje :) Už to vypadá originálně a mně se to líbí. Přeji hodně úspěchů!
crash01
Profil
Sylar:
Každopádně vyhledávání (alepoň u mě) trvá řádově několik sekund (i deset) - za tu dobu bych už otevíral alternativu na nové záložce. Při třetím vyhledávání již na mně vybafla chyba oznamující pád databáze. - Myslím, že znění MySQL chybové hlášky - a soudě podle ní, ten algoritmus zas tak geniální není :)
Sylar
Profil
ludekbrno:
díky

crash01:
ano ano vím o tom ... dlouho trvá ještě vyhledávání kratších výrazů než 4 písmena, na tom se momentálně pracuje a ta hláška z mysql s tím vlastně také souhlasí, protože zrovna teď se v té databázi dost vrtám, tak není úplně vše nastaveno jak má. Jinak, GENIÁLNÍ to asi nebude nikdy :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0