Autor Zpráva
houbín
Profil
Tato stránka www.testovaci.hys.cz/test/honza-cevi-cevela/index.html je na mém testovacím webu. Později ji přemístím jinam. Je to jednoduchá stránka, taková úvodní. Budu rád za každou vaši kritiku, připomínku, názory, nápady na vylepšení, prostě vše.
To dole pod čárami je reklama, které si prosím nevšímejte, později tam vůbec nebude (stránka je umístěna na Endoře, která ve freehostingu vkládá na každou stránku reklamu)
Nox
Profil
Velmi dobrý první dojem, moc se mi to líbí
následující body (hlavně #3) jsou ale celkem podstatné

1) ten "podpis" ... je to dobré, ale nepřijde mi ideální, že je to úplně to stejné jako text hned nad tím
2) první akci co jsem udělal bylo kliknutí na ty obrázky (i když nemají c: pointer) ... mají (v budoucnu) něco dělat? bylo by asi dobré mít to jako součást návrhu sem

3) pokud tam toho víc být nemá, tak mi to přijde celkem prázdné ... jsou tam odkazy na další weby, ale když už máš tento web, tak by to chtělo aspoň něco

... tím spíš, že se nedozvím, proč bych měl na tvé jiné profily jít, stránka je sice hezká, ale bez obsahu, tak nevim jestli píšeš o něčem, co mě zajímá nebo by mohlo být zajímavé

4) stránka přímo křičí o použítí media queries
houbín
Profil
Příští týden si koupím doménu (za 90 korun, nekupte to), na které bude blog (blog.mojebudoucíadresa.cz) a pak v budoucnu ještě stránka s projektem 365 (365.budoucíadresa.cz). Záměr této stránky byl takový, že bude sloužit jako úvodní stránka, kde se člověk něco dozví o autorovi, než vstoupí na blog. Takže tam přidám pár řádků o sobě.

Ty tři obrázky dole jsou pro efekt :D

Pokud správně chápu co je to Media Queries, tak jsem provedl následující změny:
<link rel="stylesheet" media="all" type="text/css" href="main.css" />
<link rel="stylesheet" media="only screen and (max-width: 400px)" href="mobile.css" />
Chtěl bych se tedy zeptat jestli to mám dobře. Pokud si stránku zobrazí mobil odkáže ho to na mobile.css. Pokud si bude prohlížet návštěvník stránku z něčeho jiného odkáže ho to na main.css
Mistr
Profil
houbín:
Již kolega Nox uváděl, že web působí tak nějak prázdně. Na co klepnou? Nebo neklepat a přijde ještě nějaký text? Stáhne se...? Většina pozná logo Facebook, někteří si všimnou i toho Wordpressu, ale dále je to takové, že vybízí k otázce přijde ještě něco nebo mám na něco klepnout? Ale na co?
jenikkozak
Profil
houbín:
1. Velké písmo Times New Roman mně osobně přijde okoukané. (Zajímavé je to, že u malých velikostí tohoto fontu takový pocit nemám.)
2. Všechno je na tom webu tak velké, nemohlo by být i to ručně psané jméno trochu silnějším fixem?
3. K víceméně malovanému webu mi vůbec nesedí ty jednolité hranaté boxíky, které se objevují po najetí myší na ikonky FB, WP a RSS.
4. U obrázků se bere jako významnější atribut alt než title. (Natož title bez uvedené hodnoty.)
houbín
Profil
Pročetl jsem si všechny vaše připomínky a opět trochu poupravil. Myslím si, že takto už to není zlé.

Již kolega Nox uváděl, že web působí tak nějak prázdně. Na co klepnou?
Místo těch obrázků jsem tam dal text. Návštěvník s normálním IQ by měl pochopit, že kliknutím na odkaz BLOG se přesměruje na blog autora.

    <link rel="stylesheet" media="(min-width: 1100px)" type="text/css" href="min_1100px.css" />
    <link rel="stylesheet" media="(min-width: 401px) and (max-width: 1099px)" type="text/css" href="min_401px-max_1099px.css" />
    <link rel="stylesheet" media="(max-width: 400px)" type="text/css" href="max_400px.css" />

Pak jsem nastavil různé velikosti pro různě velké obrazovky. Doufám, že je to vše dobře zapsané. www.testovaci.hys.cz/test/honza-cevi-cevela/index.html

Velké písmo Times New Roman mně osobně přijde okoukané. (Zajímavé je to, že u malých velikostí tohoto fontu takový pocit nemám.)
Taky ho moc nemusím, ale v tomto případě se mi líbilo.

K víceméně malovanému webu mi vůbec nesedí ty jednolité hranaté boxíky, které se objevují po najetí myší na ikonky FB, WP a RSS.
Vymazáno, text vypadá elegantněji než ty obrázky.

U obrázků se bere jako významnější atribut alt než title. (Natož title bez uvedené hodnoty.)
Poupraveno, někde vymazáno.
Nox
Profil
Podle mě určitě lepší
Borius
Profil
houbín:
Návštěvník s normálním IQ by měl pochopit, že kliknutím na odkaz BLOG se přesměruje na blog autora
Návštěvník s normálním IQ uvidí, že informační hodnota těchto stránek mu mnoho nenabídne, a tudíž – odchází. Nebude klikat na odkaz BLOG a zkoušet „co kdyby…“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0