Autor Zpráva
Pokusweb
Profil
Dobrý den,

prosím pište co si myslíte o stránce Mojekuchařka.net
- jak na Vás působí úvodní stránka
- chyby
- jak na Vás půsubí patička webu
Prozkoumejte i funkčnost aplikace, přihlašte se jako:
Uživatelské jméno: admin
Heslo: 456
Vyzkoušejte všechny funkce a napište zda je aplikace funkčností a vzhledem přívětivá k uživateli.
Předem moc děkuji za Vaše hodnocení.
P.S.: Nepište že chybí správa účtu - tu ješte dodělám.
Borius
Profil
Pokusweb:
1) První věta zní jako z dotěrné reklamy: „Moje kuchařka jako náhrada za složité a nestabilní programy pro správu receptů“. Spíše by to chtělo vyzdvihnout nějakou pozitivní věc, než začít takto negativisticky.
2) V druhé větě se ztrácí srozumitelnost: „Má základní funkce jako je přidání receptu a jeho změna možnost nahrát obrázek a tisknout recept“. Použij čárku.
3) Každé sedmé či osmé slovo je „moje“ nebo „mojí“. Celkem 7krát v deseti větách. Na některých místěch i chybně, namísto správného „mou“, „moji“.
4) Bez připomínky.
5) Pokud chceš něco nabídnout k tisku, mělo by to být patřičně ostylované (CSS). Takhle na malý receptík na pěti řádcích vyplácám spoustu černého inkoustu na celou A4. Ano, skutečně máš takový tiskový styl. Pozadí pro tisk by mělo být bílé, nikoli téměř černé.
6) Pokud požaduješ registraci, měl bys uvést její výhody. Než někde začnu sdělovat osobní údaje, musím být přesvědčen, že je to k něčemu dobré.
7) Nejspíš nefunguje vyhledávání. Zadal jsem postupně tři slova – maso, sladké, brambory, a – ani k jednomu tolik podstatnému výrazu se nenašlo zhola nic.
8) Při registraci sděluješ velice důležitou věc: „Registrací souhlasíte s podmínkami serveru Mojekucharka.net“. Ale chybí tam odkaz na takové podmínky. Ani je nemůžu na webu nikde nalézt.
9) Registruji se a vypisuji pouze povinné položky. Antispamová otázka je jediná nepovinná. Přesto mě to vrátí prázdný formulář, dokonce zahodí i to, co bylo vyplněno správně. To odradí, další pokus s novým vyplněním již nedělám.
10) V menu je kolonka (a vlastně i celá podstránka) „přihlásit se“ zbytečná. Pouze to duplikuje formulář, který je hned vedle.
11) V podstránce „kontakt“ žádný kontakt na sebe neuvádíš, dokonce ani e-mail. Pokud nepočítám patičku.
12) Zkouším kontaktní formulář. Pokud nespočítám jednoduchý příklad správně, oznámí to podivnou hlášku: „Spam je špatně vyplněný.“ Netušil jsem, že bych měl někdy někde správně vyplňovat spam.
13) Nadpis nahoře je poněkud rozostřený, zatímco v patičcce je tentýž nadpis ostrý (Takže to nejspíš není záměr).
14) Mail v patičce přečnívá přes okraj patičky.
15) Zkoušel jsem deset z asi 17 receptů, jediný měl obsah. Ostatní pouze s popiskem „Veřejné recepty“.
16) Výzva v patičce nabádá „konktaktuj nás“, ale nikde jsem se ‘o nás’ nedozvěděl nic.
17) „Napiš nám přímo odtud!“ – doslovně přímo odtud znamená z tohoto místa v patičce. Nikoli tedy z místa, kam vede odkaz, kterým věta je. Navíc, jde o poněkud archaické vyjádření.

Celkový dojem:
Líbí se mi střídmost a strohost stránky, myslím že má šanci zaujmout. A nabídne-li nějaký zajímavý obsah, jako návštěvník bych se i vrátil. Ovšem abych přemýšlel o registraci, obsah by musel být podstatně přínosný. A nesměl bych se samozřejmě povinně „upisovat“ k jakýmsi podmínkám, které navíc ani nikde nejsou k nalezení.
Again
Profil
Celkově se mi stránka líbí až na zvolené pozadí. Přidávám několik dojmů:

~ logo (tedy lžička a vidlička) by mělo být klikací
~ menu bych ještě nějak graficky upravil, připadá mi málo kontrastně odlišené od pozadí
~ při zadaní znaku ' do vyhledávaní se zobrazí chyba s mysql_fetch_array
~ pozadí, jak už jsem konstatoval bych zvolil určitě jiné
~ u receptů nefungují šipky pro řazení vzestupně a sestupně
~ ochrana proti spamu 1+1 je v podstatě k ničemu
~ u "mailu" bych nechal standardní @ a ., nebo z něj učinil alespoň odkaz, většinu lidí nebaví přepisovat email, ale raději použije ctrl+c

To je snad všechno, kdybych si na něco ještě vzpomněl, doplním.
weroro
Profil
Ja iba dve otázky:
1. Prečo sa mi v infe o aplikácii zobrazuje v title verzia 1.0 a pritom píšeš o verzii 2.0?
2. Prečo ak je to XHTML stránka posielaš Content-Type text/html?
margin
Profil *
Jde se registrovat na jakékoliv údaje, třeba všude vyplnit aaa.
Přidávání obrázku k receptu je neintuitivní, doporučuji použít něco rozumnějšího, než snadno přehlédnutelné radiobutony, nebo aspoň změň výchozí nastavení radiobutonů. Často se to řeší tak, že se obrázek nahrává samostatně.
Antispam jde udělat tak, aby uživatel (se zapnutým JavaScriptem) nebyl obtěžován, má to tak třebas tato diskuse.

Máš tam zabudovaného šotka, který slovo porcovaný systematicky přepisuje na pcovaný. Udělal jsem malý test šotka:
Vstup 1: PORCE testů
Výstup 1: PCE testů
Vstup 2: Porci porcujeme, pak porci rozporcujeme
Výstup 2: Pci pcujeme, pak pci rozpcujeme
Pokusweb
Profil
Borius:
5) Pokud klikneš na to tlačitko Tisk otevře se ti nové okno a v něm recept a automaticky se tiskne (pozadí je bílé).
7) Vyhledávání funguje, hledá ve veřejných receptech, protože zatím tam žádné nejsou nic to nenašlo.
10) Vím o tom, je to tam je tak pro úplnost.
13)Nadpis - logo: prvni jsem vytvořil ten "rozostřený" a pak ho zmenšil = záměr
Zbytek co jsi psal jsem opravil až na to „Moje kuchařka jako náhrada za složité a nestabilní programy pro správu receptů“ tu ještě nějak opravím.
Jinak moc děkuji za Tvůj názor.
Again:
- logo už je klikací
- napiš kdyžtak jak
- ukaž screenshot
- kdyžtak jaké
- fungují, jestli nefungují dodej scrennshot
- pravda předělám
- v mailu jsem teda nechal @ a .
Moc děkuji za Tvůj názor.
weroro:
1) nejdříve to byla verze 1.0 a pak jsem jí předělal na 2.0, někde ještě zůstalo 1.0 - opravím
2) v jaké stránce?
Moc děkuji za Tvůj názor.
margin:
- přidávání obrázků zkusím předělat
- toho "šotka" jsem opravil
Moc děkuji za Tvůj názor.
Borius
Profil
Pokusweb:
Ještě pár postřehů:
~ „Zaregistruj se. Registrací získate /~mimochodem chybí čárka nad a~/ plný přístup k Mojí kuchařce“ – v jedné větě používáš tykání a v následující už vykání. Chtělo by to konzistentní přístup k návštěvníkovi. Tykat, nebo vykat.
~ Věta „Má základní funkce jako je přidání receptu a jeho změna, možnost nahrát obrázek a tisknout recept“ je sice už srozumitelnější, avšak taková poněkud krkolomná, chtělo by ji přestylizovat, obejít se bez slůvka jako. Něco na způsob „Její základní funkcí je přidání nebo změna receptu, možnost obohacení obrázkem, případně tisk receptů.“ A ještě lépe – slovo funkce nahradit přesnějším a výstižnějším slovem (není však nutné, škřípe to pouze trošku).
~ O předcházející větě jsem se již zmiňoval. Teď jsem si všiml, že tu máš taky „jako“. Aby to bylo „doopravdy“, napsal bych spíše „Moje kuchařka dokáže /~případně něco ve smyslu zvládne, usiluje, snaží se, chce…~/ nahradit jiné, složité a nestabilní programy pro správu receptů.“
~ I jiné texty bych doporučil více „počeštit“. Například „Zaregistruj se. Registrací získate plný přístup k Mojí kuchařce. Budete si moci přidávat své recepty a k nim i obrázky, měnit je a mazat.“ by mi lépe znělo takto: „Zaregistruj se. Získáš tím plný /~případně neomezený~/ přístup k Mojí kuchařce. Přidávej si vlastní /~nikoli své~/ recepty včetně obrázků, s možností dalších úprav či mazání“.
~ V kontaktu už e-mail je, bezva. Pokud jej nechceš z jakéhokoli důvodu dělat klikací, alespoň jej zvýrazni, nemyslím tím podthnutí, ale zabarvení. Není to „mail“, leč e-mail, případně email.
~ V menu bys mohl zvýraznit (nějak odlišit) tu položku, kde se návštěvník právě nachází.
~ Podmínky používání a čeština.
Nikoli „vyskoušené“, leč vyzkoušené.
Doporučil bych „neručit za únik informací“ nežli „neručit za uniklé informace“. To by bylo něco úplně jiného.
V případě vkládání vulgárních textů a obrázků má autor právo smazat účet? Řekl bych, že autor má právo si mazat cokoli a kdykoli. Autor je totiž ten, kdo recept napíše, nikoli správce serveru či webmaster. Celá ta věta je taková „kostrbatá“, možná by ji to chtělo také počeštit.
~ Šotek [#5] margin zlobí stále. Vytvořil jsem si recept na bžabžadlo borité, a hle – šotek ho změnil na bžabžadlo bité. Má tendenci to dělat pokaždé, nezmar jeden.

Názor neměním, stránka je mi sympatická, líbivá. S tím vyjadřováním v češtině to neber osobně, jen jsem napsal, co mě na jinak pěkném webu odrazuje.
Ivy
Profil
1.Úvodní stránka
* divně působí 2.0, chápu sice že je to verze ale na stránce s recepty bych to vážně nečekala
* stránek s recepty je mnoho a na rozdíl od té tvé jsou všechny plné receptů. Vyzýváš návštěvníky k registraci - jaký důvod by k tomu měli mít? O nějaký čas nazpátek byla v sekci Hodnocení stránek podobná kuchařka, kterou autor naplnil stovkami receptů a ztěžoval si, že mu ostatní stále nepřidávají svoje recepty. Zkus se zamyslet nad tím, co tvá stránka nabízí navíc a jaké výhody návštěvník získá že bude vkládat recepty zrovna k tobě. Těch výhod a důvodů ke vkládání receptů by mělo být a měly by být podstatné. Jen tak cvičně, pokud chceš, mě můžeš zkusit přesvědčit proč mám dát recept k tobě a ne třeba na recetpy.cz , kde je celkem 23572 receptů. Jestli mě přesvědčíš, zaregistruju se (i když se kamkoliv registruji nerada, ač chápu nutnost ochrany před spamem) nějaké recepty ti na stránku dám.
* zkus trochu upozadit výzvy Zaregistruj se, Přihlaš se a vyzdvihnout spíše výhody pro návštěvníka.
* myslím že by bylo fajn tam dát nějaký obrázek. Také pozadí by mohlo být stylovější.
2. Chyby
* pixla není spisovné slovo
3. Patička
* celá patička na mě působí nadbytečně.
* O mojí kuchařce je jen opakování textu který tam už jednou je a jak již psal někdo výše není příliš šťastně zvolen. Osobně jsem se s žádnými nestabilními a složitými programy nesetkala a také dávám přednost vyzdvižení výhod před pliváním po konkurenci (když ta má navíc o desetitisíce receptů víc). Mě by tohle odradilo.
* že chybí Sdílej mi vůbec nevadí a jsem ten typ, který ve Facebooku nespatřuje příliš výhod a chodí na taková místa výjimečně.
* Kontaktuj nás - dobře, patří to tam, ale napiš mi proč.

Další připomínky
* recept na čaj z pytlíku mi připomíná tchyni, která mi vysvělovala že špenát musím vyndat z ledničky, odstranit papírový obal, ten vyhodit do koše, zbytek dát do kastrolu, zapálit plyn.......
* když tam máš obrázky, proč je nezobrazuješ a jsou k dispozici jen pro tisk? Navíc zrovna u tisku bych volbu tisku obrázku nezaškrtla, takže o něj zůstanu ochuzena.
* kromě toho již komentovaného tam nejsou žádné další texty. Zrovna texty jsou dobrá příležitost jak přilákat návštěvníky.
* zkus se zamyslet nad nějakou specializací, na něco se zaměřit (cukroví, španělská kuchyně, skopové, diety...).
* zkus si projít tohle vlákno, je tady několik hodnocených stránek s recepty, najdeš tam přinejmenším zajímavé inspirace.
Again
Profil
Pokusweb:
2) Jiné pozadí nebo písmo, rozhodně není dobré dávat stejné pozadí i písmo, může to splývat
3) http://www.imagehosting.cz/images/chyb01.jpg
4) nějaké jiné barvy, rozhodně bych preferoval světlejší barvy než šedou nebo černou, výběr ponechám na vás, ale prostě to na mě nyní působí takovým ponurým dojmem
5) adresa: http://www.mojekucharka.net/recepty.php, mám na mysli černé šipky u "Názvu receptu", obě šipky odkazují na recepty.php
Pokusweb
Profil
Borius:
Vše co jsi psal jsem opravil.
+ šotka taky
Ivy:
Proč se registrovat na Moje kuchařka.net a přidávat recepty:
1) Jednoduchost - velmi jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní
2) Pokud recept přidáš zůstane ve Tvých receptech, nikdo ostatní ho tedy nevidí. Pokud ho chceš zveřejnit aby ho ostatní viděli, zatrhni poličko Veřejný recept - Ano ve změně nebo přidání receptu.)
3) jednoduché řazení do kategorií
4) suroviny - jednoduché přidání surovin receptu
Again:
3) chyba opravena
5) šipka nahoru - recepty.php?by=1&upd=AZ
šipka dolu - recepty.php?by=1&upd=ZA
jenikkozak
Profil
Pokusweb:
1) Jednoduchost - velmi jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní
On Poznámkový blok je také velmi jednoduchý a přehledný. :)

1) Obrázek přidej přímo k receptu. Proč musím klikat na „ukázat“ a nemohu kliknout prostě na název receptu?
2) Když nelze sdílet, dak se o tom nezmiňuj.
3) „Vaše registrační údaje Vám byly zaslány emailem.“ Možná poslány byly, ale mně určitě ne, protože jsi je poslal na e-mail „d“.
4) „Zveřejňujte pouze vyzoušené a úplné recepty.“ - „vysoušené“.
5) „V případě vkládání vulgárních textů a obrázků má administrátor právo smazat účet a s ním i všechny recepty k němu patřící“ Zde bych raději použil vedlejší větu.
6) „Autor neručí za škody či za únik informací způsobený používáním aplikace.“ Jestli tím autorem myslíš sebe, nepočítej s tím, že ti svěřím své heslo. (Natož dvakrát.) :)
7) Kategorie bez položek (např. Bábovky, Dorty) nezobrazuj.
8) Když kliknu na ty dorty, je pro mne důležitější, že jsem se dostal na dorty (uvedené mrňavým šedým písmem kdesi v textu) než na Veřejné recepty (výrazný nadpis).
9) Vstoupím-li do kategorie (např. Nezařazeno), proč se u všech receptů zobrazuje kategorie, když je u všech shodná?
10) Použité pozadí by se hodilo k webu o Minecraftu, ke kuchařce nepasuje.
11) „3.Začněte používat Mojí kuchařku“ Moji, krátce, když už.
12) Že je ta stránka aplikací, mě nezajímá. Že je ve verzi 2.0 mě zajímá ještě méně.
13) Nemykáš si čistě náhodou? Já bych řekl že jo.
14) „Recept byl ?sp?n? p?id?n. Obr?zek byl ?sp?n?n? p??azen k receptu. Detaln?j?? informace o obr?zku: N?zev souboru: anton-300.jpg
Typ: .jpg
Velikost: 0.010632 Mb“, „Recept byl zm?n?n, obr?zek ponech?n.“
15) Abych se dostal k veřejným receptům, se musím odhlást? To přece je nespravedlivé. V odkaze „Odhlást se“ vám všem vypadlo písmenko.
Pokusweb
Profil
Dobrý den,

změnil jsem pozadí. Prosím podívejte se a pište jak se Vám líbí.
Předem moc děkuji za Vaše názory.
jenikkozak
Profil
Pokusweb:
Prosím podívejte se a pište jak se Vám líbí.
Svým tématem se nové pozadí k webu víc hodí. Jeho současný problém vidím ale v tom, že je příliš výrazné, takže na sebe upoutává pozornost (na úkor obsahu webu - o který jde především). Ovšem kdybys toto pozadí utlumil (použitím méně výrazných barev), dalo by se asi špatně poznat, o co se vlastně jedná. Proto si myslím, že ani toto pozadí není to pravé ořechové.
Pokusweb
Profil
jenikkozak:
Pravda udělám nový.
Pokusweb
Profil
Na Mojí kuchařku jsem dal nové pozadí.
Pište jak se Vám líbí.
Předem díky.
weroro
Profil
Pokusweb:
2) v jaké stránce?
Vo všetkých.

Ešte sa opýtam všetkých, pretože nie som v tejto problematike doma.
Toto je správny doctype?
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "DTD/xhtml1-transitional.dtd">
Český validátor na tom spadne. Pokusweb to má v každej stránke. Validátor hľadá http://www.mojekucharka.net/DTD/xhtml1-transitional.dtd

Pozadie trošku zosvetli, a bude to ok. Ak máš možnosť tak to logo v hlavičke prerob. Nemyslím redesign ale teraz to logo na mňa pôsobí ako vyzväčšované z malého loga a je rozmazané.
Chamurappi
Profil
Reaguji na werora:
Český validátor na tom spadne.
Tak to má být. Což asi ode mě není neočekávaná odpověď :-)
Má relativní adresu k DTD, tak ji i validátor bere relativně…


Reaguji na Pokusweba:
Hodně se mi nelíbí, že se recepty neotevírají do samostatné stránky. Nenapadá mě alespoň trochu chytré zdůvodnění pro tuhle lightboxovinu. Záměrně se snažíš, aby na ně nešlo jednoduše odkázat? Nebo aby nešly rozumně vytisknout?
Když si prokliknu odkaz na recept do nového tabu, ukáže se mi jakýsi polotovar
Pokusweb
Profil
Chamurappi:
Recept se otvírá do lightboxu, aby uživatel nemusel pořád přecházet z receptu na výpis receptů. Tisknou jde jednoduše, pokud klikneš na Tisk, otevře se nové okno s receptem a automaticky se spustí tisk.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pokusweba:
aby uživatel nemusel pořád přecházet z receptu na výpis receptů
Takže místo tlačítka Zpět vlevo nahoře (nebo užívání gesta) bude muset klikat na křížek uvnitř stránky vpravo nahoře. V tom nespatřuji výhodu.

Tisknou jde jednoduše, pokud klikneš na Tisk
Tvé tlačítko jsem přehlédl. Proč bych měl klikat na něj, když možnost tisku mám přímo v prohlížeči?
Snažíš se nabídnout uživateli neobvyklý systém obsluhy stránek, protože si myslíš, že tomu obvyklému nerozumí? Myslíš, že by bylo lepší, když by se ligtboxovým způsobem procházely všechny weby?
Pokusweb
Profil
Chamurappi:
Pracuji na novém zobrazování receptů bez lightboxu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0