Autor Zpráva
kokolino
Profil
Čaute
rád by som poznal Váše názory na návrhy úvodnej strany firemného webu, ktorý je podľa Vás lepší, ale najme čo by ste mi doporučili zmeniť, akých chýb som sa dopustil (farebná kombinácia, rozloženie a podobne)
prvý návrhOdkaz1
druhý návrh odkaz2
jenikkozak
Profil
kokolino:
Oba návrhy jsou příliš strohé, hranaté a málo propracované. Pokud měl mít nápis JML [- D] obsahovat nějakou symboliku, vidím v něm jen vysmátého smajlíka s oříznutýma očima. :-D To hlavní menu bys měl udělat tak, aby bylo na první pohled patrné, že se jedná o navigaci. A to i bez použití podtržení odkazů. Tmavá verze je příliš ponurá, modrý odkaz v patičce nečitelný. Podtržením nadpisů v pravém sloupečku je odřezáváš od obsahu, který by měly uvádět. Ty potřebuješ dosáhnout přesného opaku. Spojit nadpis a text (který k němu patří) a rozdělit jednotlivé nadpisy od sebe.
Modrá verze nepůsobí tak negativně, o nějaké dokonalosti se však hovořit nedá. Které z obou menu je hlavní? Proč to není patrné na první pohled? Čtyři jednobarevné plochy a jeden přechod, to přece přímo volá po tom, abys do stránky zabudoval obrázky a trochu ty prvky vymanil z hranatého vězení.
Again
Profil
Bohužel bych nedoporučil ani jeden. Oba dva návrhy jsou si podobné jako vejce vejci. Po grafické stránce není v podstatě co hodnotit, jelikož na mě to působí jako nepovedené stránky z roku 2000. Podívejte se nejprve na stránky konkurence a poté na Váš grafický návrh a srovnejte si kvalitu ...

~ velký obdélník vyplněný šedou barvou, jež je místo hlavičky, není to pravé ořechové
~ stránky jsou neuvěřitelně šedé, doporučuji volit jiné barvy s ohledem na cit: http://colorschemedesigner.com/
~ předělal bych určitě i celkový layout, např: je zbytečně horizontální i vertikální menu, bohatě by stačilo jedno větvené

Pokud záleží na kvalitních webových stránkách pro firmu, doporučil bych možnost nechat si je vytvořit na zakázku, tady cesta nikam jinam nevede. V opačném případě, pokud by jste chtěl eventuálně tvořit webové stránky, doporučují nejprve se začít pořádně věnovat webdesignu ...
Sargerasss
Profil
Ahoj. Ani jeden web se mi nelíbí. Popravdě, takovéto weby se dělali před 10-12ti lety. Jak už tu bylo řečeno, použijte jiné barvy. Kombinace červeného písma na černém pozadí není povedená. Použijte bezpatkové písmo. Web více "rozhodte" na více boxů. Ten web prostě nemá šmrnc. Chybí mu základní webdesignérské formy. Pokud na prezentaci spěcháte, tak tohle si jako svoji vizitku určitě nedávejte. Vude kolem Vás jsou kvalitní webdesignéři a programátoři. Svěřte práci jim. Vy se ještě máte co učit. Zkoušejte, budujte nanečisto projekty. Pokud se tomu chcete věnovat. Pokud se jedná o jednorázovou záležitost, dejte to někomu jinému. Dnes Vám dobré studio udělá solidní web s šmrncovní grafikou, a validním kódem (bez CMS) za 5000.
peta
Profil
- nelibi
- nelibi
* ten v te sede je barevne o trochu lepsi
* ten barevny ma zas lepsi pozadi za strankou
* mas tam moc ramecku a car (treba menu), menu tady vypada o 100% lepe
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-edenorganix-com.png
* nemas jednotne marginy, padingy
* Nedodrzujes zony. Treba u sedeho, rozdelis stranku na levou a pravou cast. Jenze v hlavicce uz mas neco jineho. bud bude zabirat celou plochu nebo v ni budou zony. LED ti presahuje do leve zony menu. Nadpis centrujes v prave zone, ale logo vleve uz ne. A ty napisy LED, okna, rekonstrukce, to by melo byt asi pod sebou, spis jemne do sede barvy, aby to nebylo stejne vyrazne jako nadpis.
V prave casti sis stanovil, ze stranka od okraje bude rekneme 20px, dalsi volit v pomeru k tomuto. To same by melo platit pro menu a mozna i hlavicku.
V sedem obrazku jsou nadpisy menu zleva vic, zhora nejsou 20px, zleva by se dalo treba 10, kdyz chces setrit. Kazdopadne z leva mas spis 5, pak zacina tabulka.
V barevnem je text menu nalepeny na okraji. Tam by melo byt tech 10px zleva.
* V sedem nevidim vyhledavani. Mozna bych dal cely text vedle loga zarovnany doleva, zleva 20px ve sve zone. Pak by slo doprava nad cerny pruh menu prilepit vyhledavani. Mozna bych tam pridal i obrazek a resil to nejak takto:
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/sx/radnice-valtice.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/jaqkcellars-com.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-posna-org.png
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/screen/s1024/www-ukf-sk.png

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0