Autor Zpráva
mimochodec
Profil
Aktualne.cz spustilo betu sportovního portálu http://sport.aktualne.centrum.cz a na http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/redakce-aktualne.php?itemid=16308 se ptají na názory čtenářů.

Nejsem ani autorem, ani provozovatelem, ale několik webů jaksi veřejně známých se tady objevilo (idos, chmi) a myslím, že by odsud směrem k aktualne.cz mohlo vzejít pár užitečných impulsů.
peta
Profil
V okne 600x600 se vsemi listami, co mam zapnutymi, se mi zobrazi vyrez cervena plocha + logo sport aktualne, spousta cerna a cervene. Problem je, ze kdyby vpravo nebyl takovy bily prozek, nikdy by mne nenapadlo, ze se da stranka jeste rolovat. takze najednou odhaluji, ze bily prouzek je vyhledavaci policko a pod cernou plochou je more textu v ruznych velikostech, barvach, usporadani (zrejme jsi nedelal technickou skolu a nevis, ze se maji pouzivat 1 velikost, 1 font, 1 barva). Vyjimecne pro nadpisy bych dal barvy.
Kliknu na Takto fandi cesi. Ta stranka je naprosto neprehledna. Po cele strance je nahodile rozhazeny jakysi text. Nikde jsem se nic nedozvedel, jak teda cesi fandi. Text je nalepeny na leve casti okraje okna (stale mam 600x600). Dole je diskuze a strane mrnavy text.
Mno, a potom erotika Přistižena při striptýzu: Manžel z ní vymlátil duši, to je neco pro deti!
mimochodec
Profil
peta:
A jak to vypadá v okně 500x500?
mimochodec
Profil
Na nadprůměrně vysokém monitoru (výška 900 px) vidím čtyři upoutávky na článek podpořené fotografiemi, pod tím černý blok s reklamou. Až dole pod tím je začátek tří sloupců, ve kterých je 2+1+4 rozkliknutelných nadpisů.
Úhrnem: po otevření stránky zpravodajského webu vidím 11 konkrétních informací. Při šířce 1040 px je to dost málo.

Trend vysokých hlaviček je něco, co špatně snáším. Vadí mi trend "udělám to velké, oni si tím kolečkem otočí". Kolečkem otočím, ale když musím otočit po každém přepnutí stránky, připadám si jako idiot.

Zbytku bych vyčetl:
- nadměrně velké (opět "moderní") nadpisy v levém sloupci
- naopak nevýrazné hlavní menu, kde se navíc nezvýrazňuje vybraná položka
- nepravidelnosti vertikálního odsazení v seznamu NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
- předpokládám, že adresy ve stylu http://sport.aktualne.centrum.cz/l~i:keyword:574 v hlavním menu jsou nedodělky, které budou dořešeny
- co dělá hlavní nadpis vertikálně uprostřed stránky?
peta
Profil
mimochodec:
A jak to vypadá v okně 500x500?
Nemusis brat v uvahu muj nazor a zpusob testovani stranky.
Precti si Nejčastější chyby na webu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0