Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Zdravím,
rád bych nechal předběžně a sběžně zhodnotit portál http://mojemiss.cz .
Ve zkratce - půjde o soutěžní web, kam dívky nahrají své fotky (vše bude právně ošetřeno), které budou návštěvníci hodnotit a nejlepší dívka každý měsíc dostane nějakou cenu.

Rád bych od Vás viděl nějakou zběžnou kririku, jde mi hlavně:

1. Jednoduchost
2. Přehlednost
3. Grafické sladění

Nemusíte se extra rozepisovat (kde mám jaké elementární chyby, vše se ladí).

Děkuji Vám mnohokrát a přeji pěkný zbytek večera.
abvdef
Profil *
aspoň na mobile mi po načitaní stránky zmiznú všetky obrázky :)
Borius
Gecko:
Rovněž zdravím.
1) Jednoduchost? Myslíš tím i použitelnost? Oops! Nepodařilo se mi zjistit vůbec, jakým způsobem se hlasuje.
2) Přehlednost? Ano, shledávám web přehledným.
3) Grafické sladění? Ano, líbí se mi.
Stručně a bez rozepisování? V tom případě toť vše (ačkoli připomínky by se „našly“).
Gecko
Profil *
abvdef:
Otestuji, díky.

Borius:
1. Doladíme, za zbytek děkuji.

Přesně takto to stačí :-).

Díky hoši.
Darker
1. Nedal jsi k dispozici testovací údaje.
2. Dávat hodinový limit na aktivaci účtu je blbina. Dej alespoň 24 hodin.
3. Po nahrátí avataru:
Notice: Undefined index: msn in /data/web/virtuals/21301/virtual/www/require/mod/settings.php on line 99
Notice: Undefined index: jabber in /data/web/virtuals/21301/virtual/www/require/mod/settings.php on line 106
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/21301/virtual/www/require/mod/settings.php:99) in /data/web/virtuals/21301/virtual/www/index.php on line 502
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/21301/virtual/www/require/mod/settings.php:99) in /data/web/virtuals/21301/virtual/www/index.php on line 503

Používej funkci isset nebo empty.
4. Nezobrazuj uživatele jejich uživatelskýmy jmény. Zobrazuj zadané jméno a příjmení (či pseudonym). Samozřejmě, nejdřív tuhle možnost musíš vytvořit.
5. Nevím co má dělat DIV.progressbar na stránce s nahráváním fotek ale akorát vypadá hnusně.
6. Nastav nějaký defaultní název fotky (co třeba název souboru bez přípony?)
7. Pokud nahraji obrázek se špatnou příponou ale povolením formátem blbne to. Výsledek: http://mojemiss.cz/upload/missimage/jpg.jpg
8. Zkus alespoň někde (třeba u hodnocení) aplikovat javascript.
9. Když jsem klikl na jednu (první) hvězdičku, výsledek byl 2.5 z 5. To by chtělo vysvětlení.
10. Proč mohu svůj vlastní profil hodnotit opakovaně?
Potom, co jsem zjistil, že klíčový prvek stránky nestojí za nic další hodnocení vzdávám.

Robota co mi dal 80 hlasů jsem napsal za dvě minuty v javascriptu. Z toho minutu a půl jsem koukal z okna.
Gecko
Profil *
Ok mrknu na to, díky :)

Darker:
1. Ok diky, priste se poucim.
2. Opravim.
3. Opraveno.
4. Pokud neni vyplneno Zobrazované jméno tak se vpylni uzivatelske (nick).
5. Asi jo, asi ho dam pryc.
6. Udelam to jinac, udelam to povinne.
7. Opravim,
8. Tzn. jQuery a do neho nejdu (mam svy vyhrady)
9. Je tam spatny popisek, je to celkove hodnoceni. Opraveno.
10. Opet je tam minutovy limit, ktery budu navysovat.

Robot delal refresh :-)

Pokud můžu ještě k bodu:
7. Pokud nahraji obrázek se špatnou příponou ale povolením formátem blbne to. Výsledek: http://mojemiss.cz/upload/missimage/jpg.jpg

Co přesně jsi tam podstrčil?
Taurus
V IE7 ti přetéká levá část, texty v hlavičce jsou kýčovité, příliš mnoho fontů a barev, spodní část vlasů slečny je špatně upravená, text "Vítáme Vás na stránkách MojeMiss.cz!" má v IE špatné odsazení, ve FF rozdílný font, máš špatně napsaný copyright, v novinkách máš hranatý obrázek, přitom všude jsou kulaté, při vyplých obrázcích jsou některé texty nečitelné, nadpis "Nejlépe hodnocené dívky" máš špatně zarovnaný, menu vypadá jak drobečková navigace.
Darker
Gecko:
8. Tzn. jQuery a do neho nejdu (mam svy vyhrady)
Takové výhrady bych rád slyšel. A doufám, že je to naposledy, co jsi řekl, že javascript znamená jQuery. Je to asi jako bys řekl že html znamená tabulka...
(jQuery je sada, knihovna funkcí, která se dá použít abys nemusel psát některé časti kódu sám)

Co přesně jsi tam podstrčil?
Nebyl to záměr. Obrázek na kterém stojí Melani Iglesias s Lisou Ramos jsem měl nedopatřením pojmenovaný jako JPG, i když jde o PNG. Teprve když to blblo přišel jsem po chvíli, čim to bylo a obrázek přejmenoval na .png. Pak se nahrál.

Robot delal refresh :-)
Je jedno co dělal, na konci jsem měl 90hlasů.

je to celkove hodnoceni.
Tušil jsem to. Ale proč má fotka po jednom hlase za 1 bod 2.5 bodu stejně nechápu.
Počet hlasů:1
Počet bodů:1
Průměr: 1/1=1
Dal bych tam i něco jako Vaše hodnocení, pokud tě napadá kam to dát.

10. Opet je tam minutovy limit, ktery budu navysovat.
Jsem tedy schopen za minutu dát nějakých 10 hlasů (10ip serverů)

1. Nešlo by zobrazit název aktuální fotky i ve veřejném seznamu?
2. http://mojemiss.cz/upload/missimage/4fad759d6917b.jpg
Nedošlo k žádné úpravě. Bude to asi tím že fotka téměř přesně odpovídá požadovaným rozměrům. To je dobře. Ale možná bys tam přesto chtěl dát vodotisk.
3. Bylo by možné pro každou fotku v soukromém seznamu fotek zobrazit i počet hodnocení, aby bylo možné zjistit relevanci průměrného počtu bodů?
4. Vytvářej miniatury fotek a zobrazuj je v dokumentu je místo fotek velkých.
5. Nastav si kompresi pro JS a CSS soubory.
6. https://developers.google.com/speed/docs/best-practices/caching#LeverageBrowserCaching
7. Stránka vzkazy: „nenalezeny žádné 3 - asi překlep
8. Tomáš Smetka - šedivý rámeček nějak uskakuje. http://img1.uploadscreenshot.com/images/orig/5/13109120289-orig.png
9. Asi by se mi u jiných uživatelů, kteří ještě nedoplnili profilové informace nemělo zobrazovat toto:
http://www.uploadscreenshot.com/image/981092/4440996
Nemám na mysli ten error, ale hlášení „Nahrajte prosím fotografie do Vašeho alba :-).“ Spíš bych čekal :„Tento uživatel ještě nevyplnil informace/nenahrál fotky.“
10. Nastavil jsem si zobrazované jméno, nicméně moje uživatelské jméno je pořád zjistitelné (což je nežádoucí). Je například vidět v seznamu posledně registrovaných.

„Jak už bylo napsáno výše, jsme zde pro to, aby jsme abychom umožnili dívkám ukázat své fotografie na našem portálu.“

„Následně se přihlašte v levé části stránek a můžete přidávat své fotografie.“
Tady ti nesedí časy.
„Následně se přihlašte v levé části stránek a přidávejte Vaše fotografie.“
nebo
„Potom se příhlásíte v levé části stránek a můžete přidávat své fotografie.“

Moc textu na webu nemáš, budeš přitom minimálně potřebovat podmínky užití.

„Neváhejte a hodnoťte naše krásky, bez nich by totiž nebyli TOP.“
Úplně nesmyslná věta, do češtiny překládám jako:
„Neváhejte a hodnoťte naše krásky, bez Vašich hlasů by totiž nebyly TOP.“
Věta zní i nadále idiotsky, top bych nahradil jiným, nejlépe českým, slovem.

„Nejlépe ohodnocené dívky za poslední měsíc získají u nás u nás získají hodnotné ceny.“
Špatný slovosled.

„Chcete se stát také Miss?“
Překlep.

„Váš profil byl hodnocen 104x, průměrné hodnocení je 97%.“
Alternativně tam lze dát dvojtečku. Navíc mám pocit, že bys před procenta měl dát mezeru, nicméně lze ji vynechat a číst to jako "desetiprocentní".

„Povolené formáty jsou JPG, GIF, nebo PNG.“
Tohle je špek, ale ve vylučovacím poměru se tam ta čárka píše. Jednou se to oběvilo na billboardech nějakého politika (Tam stálo "Já nebo opozice" vynechám-li zapomenutá jména) a novináři si dělali legraci, že plánuje koalici.

<meta name="keywords" content="aaaaa, miss, fotogalerie, hodnocení" />
<meta name="description" content="Misska aaaaa - obrázky a hodnocení fotogalerie Missky!!" />
<meta name="author" content="Michal Vágner - 2012" />
<meta name="generator" content="SunLight CMS 7.5.1 STABLE3" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
Nepoužívej nepotřebné meta tagy, pokud na nich doopravdy nelpíš.
Gecko
Profil *
[#8] Darker
Diky za tvuj cas.

Chyby opravim, ale metatagy tam necham. S prominutim - to jestli je v kodu par radku navic, do toho mi nekecejte :-). Uz jsem to tu jednou videl a takovy rady vylozene nesnasim.

Ale presto diky.
Marek88
Na tvém webu vidím patkové písmo a vůbec se tam nehodí. Najdi si nějaký příklad použití vlastnosti font-family a zkus popřemýšlet (nebo si to někde přečti), proč tam mají deklarováno více fontů najednou.

Nějaké věci se mi tam zdají matoucí. Např.:
Kliknu na fotku (avatar) a napíše mi to, že žádná fotka nebyla nahrána + instrukce. Jak to?! Vždyť jsem na fotku právě klikl. Navíc ty instrukce mě jako návštěvníka nezajímají, protože tam nic nahrávat nebudu - stačí když je napíšeš k uploadovacímu formuláři.

Pokud tam nějaká fotka nahraná je, tak není shodná s avatarem. Když tedy kliknu na avatar jako v předchozím bodě, tak očekávám jinou fotku, než která na mě ve skutečnosti vyskočí.

Čísla pod fotkou vypadají spíše jako hodnocení, než jako navigace. Dal bych je pryč.

Je divné, že nad fotkami vidím pouze prázdné hvězdičky, dokud fotku neohodnotím. Koukni se, jak to mají udělané jinde - člověk vidí hodnocení ostatních a teprve když na hvězdičky najede myší, tak změní barvu a ukazují aktuální pozici myši (to co tam máš teď).
Gecko
Profil *
[#10] Marek88
Vysledky se zamerne zobrazuji az po odkliknuti, to byl zamer. Zbytek uvidim...
peta
Se mi tam zobrazil dialog s heslem pomoci htaccess. Takovy web teda nic moc, jako :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: