Autor Zpráva
Eldest
Profil
Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, jak se vám líbí tato stránka www.tabor-adam.cz ? Je to moje první pořádná stránka....všechno řídí PHP, protože je napojená na RS. Na WEBU chybí ještě nějaké texty a drobnosti......, ale chtěl bych znát váš názor: 1) Jsou stránky přehledné? 2) Líbí se vám design stránek?........všechny připomínky jsou vítány

Poznámka moderátora Yuhů: titulek změněn na žádost Eldesta, původně byl www.tabor-adam.cz
jenikkozak
Profil
Eldest:
Web se mi líbí, design je v souladu s posláním webu. Nevím, jak moc je anketa funkční, ale líbí se mi, jakým způsobem vypisuje kvalitu u položek (28 lidí, 4 lidé, 1 člověk)
1) Určitě bych logo udělal klikací.
2) Zvážil bych použití většího písma v menu. V tomto menu by mohla být zvýrazněna právě aktivní položka.
3) U položek, které jsou jen na jednu stranu (např. Historie), je zbytečné (a trochu matoucí) vypisování stránkování.
4) V galerii se občas obrázky pomalu načítají a někdy se některé z nich nenačtou vůbec.
5) Ve FF je tlačítko Hledat až pod vstupním polem. V IE horní odpočítávání neodpočítává.
Eldest
Profil
jenikkozak, děkuji za názor.....určitě vše napravím :)
mimochodec
Profil
Nelíbí se mi:
- neoznačitelné nadpisy a menu
- zubaté logo a hodně nepěkný nápis "Tábor" nad ním
- Tábor začíná za 63 dní ... když už to tam je, bylo by dobré to mít jedním fontem
- v menu nezvýrazňuješ aktuální položku
- neklikací logo

Celkově docela líbí.
Eldest
Profil
mimochodec, děkuji za názor......Tábor začíná za 63 dní ... když už to tam je, bylo by dobré to mít jedním fontem - jednim fontem to je, ale jsou to cisla, takze se to neda porovnat napr. s textem v menu ani ten tex dní, dny, den......
yamainu
Profil
Takto to vypadá, když vypnu obrázky:

Pominu-li, že zmizí obrázkový text, tak opticky zmizí i normální text, který je bílý na bílém pozadí. Definuj si v CSS pod obrázkové pozadí i příslušnou barvu pozadí.
Eldest
Profil
yaminu, děkuji za názor, ale proč by někdo vypínal zobrazení obrázků? Kdybych nastavil pod text barvu - šel by text vidět, kdyby byly obrázky vypnuté, tak pořád by ten web byl z veliké části hnusný, protože tam nejsou ty obrázky....................
mimochodec
Profil
Eldest:
jednim fontem to je

Myslel jsem text "Tábor začíná za 63 dní 00:12:34". To jedním fontem není.
yamainu
Profil
Třeba, protože jsem se díval na web nejprve v mobilu, kde mám obrázky vypnuté. Navíc text obsažený v obrázcích ti neindexují vyhledávače, to je tvoje mínus, protože charakter tvého webu si žádá, aby byl dobře vyhledatelný - nabízíš služby. U webu nezáleží jen na kráse, ale hlavně na použitelnosti. Neříkám, aby ses vykašlal na design, ale nahradit jím funkčnost není dobrá volba. Na tak jednoduchém webu, jaký je ten tvůj pak není vůbec problém, při troše snahy, ošetřit jak design, tak použitelnost. Je to jen otázka lehkých úprav ve stylopisu.
PS: Nelíbí se mi to roztažení fotografií na šířku v tom slideshow na úvodní stránce.
Eldest
Profil
mimochodec, omlovam se za špatné pochopeni, měl jsem na mysli jen ty čísla.....ano to ještě jednim fontem neni - neni to jěště dodělané (původně bylo vše stejným fontem jako Tábor začíná)
yamainu, web není přizpůsobený pro prohlížení v mobilu......tento web nenabízí žádně služby - je to web mého zákazníka, který si nechal tento web u mě vytvořit. "text obsažený v obrázcích"?? Myslíš normálně popisky obrázku - ano to je možné, protože ten kdo si ten web nechal u mě udělat, tam ty popisky nedává - určitě ho poučím ;)


yamainu:
ješte k tomu slideshow - ano s tím taky částečně nesouhlasím, ale zákazník je pán....ja bych to tam ten slideshow možná ani nedával...... A nevim co myslis jednoduchosti webu....rikam je to muj prvni web cele to je pres PHP (OOP) a napojené na RS......proto, když nevypní něco správně administrátor webu, tak to může být potom problém....
yamainu
Profil
Eldest: Tak v tom případě jsi odpovědný i za stránky webdesign-galla.cz, kde děláš naprosto stejnou chybu, když místo textové informace nabízíš vyhledávačům pouze nicneříkající obrázky a nereflektuješ skutečnost, že tradičních „desktopových“ zobrazení stránek ubývá. To, že máš cit pro grafiku je zřejmé, ale dávat bílý text na bílé pozadí a ještě to obhajovat, svědčí o tom, že máš ještě velké rezervy ve vzdělání týkajícím se tvorby webu.
Eldest
Profil
yamainu:
:D webdesign-galla.cz nejsou moje stránky, ale kluka, který mi s těma pomáhal.......S prominutím on je programátor na profesionální úrovni....pokud tam má někde chyby, tak je to způsobeno jen tim, ze ma prilis moc zakázek a na svůj web nemá čas, když se podíváš na http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/7649238 , tak je vše v pořádku....kdyz si vyhledas Googlem webdesign, tak má jeho web taky dobré umístění.........on dělá stránky, které denně navštěvují tisíce lidí, tak určitě víl líp než ty co děla.......
yamainu
Profil
Eldest:
Jsem tě pěkně nastartoval :D. Nicméně pořád tvrdím, že bílý text na bílém pozadí na stránkách www.tabor-adam.cz je chyba.
mimochodec
Profil
Eldest:
když se podíváš na http://seo-servis.cz

Bez urážky, ale přesně to tě usvědčuje z toho, co yamainu píše. Doporučoval bych od "programátora na profesionální úrovni" moc návyky a rady nepřebírat.
Eldest
Profil
yamainu:
o tom bílém pozadí se s tebou nepřu, ale máš takovou tendenci kdekoliv najít chybu, ikdyž tam není nebo ničemu nevadí.....


mimochodec:
mimochodec.......je jednoduché něco kritzovat, ale co jsi ty někdy opravdu pořádného vytvořil? YAMAINU SI VÁŽÍM, PROTOŽE SE MI SNAŽÍ POMOCT, IKDYŽ V NĚCEM S TÍM NESOUHLASÍM.........to je stejne jako, když dáš dvou stejně dobrým programátorům udělat stejný program, tak každý ho udělá jinak ;)


Věc je jednoduchá - nemám rád lidi co hledají pouze chyby a kritizují, ale vůbec si nedokážou uvědomit, že existují i nějaké klady......
marek094
Profil
Eldest:
nemám rád lidi co hledají pouze chyby a kritizují,
Tohle místo je od toho aby se zde hledali chyby, ne abychom ti dělali fanklub...
Taurus
Profil
Milý Eldeste, veškeré poznámky uvedené od kolegů nejsou ani tak názory, ale spíš zásady kvalitního webu. Dokonce jsou popsány na Nejčastější chyby na webu. Bránit se jim je hloupost.

Ale když máš profesionálního kamaráda, který určitě ví líp než my, jak dělat stránky, pak se zeptej jeho... Nepoužívej capslock.
Borius
Profil
Eldest:
Podle Tvých reakcí soudím, že se negativní kritice bráníš jako něčemu zlému.
V takovém případě jsi neměl uvádět „všechny připomínky jsou vítány“, ale spíše „pište pouze chvály“. Nebo ještě lépe – nedávat si svůj výtvor hodnotit.
Eldest
Profil
Díky, ale jediný kdo měl připomínky byl yamainu...všechny jeho připomínky jsem akceptoval, ale samozdrejme muzu si s jeho pripominkami nakladat jak chci, ale nejvic me vyvedl z miry mimochodec, ktery akora porad rikal, jak je vsechno spatne nic neni dobre, ani nerekl duvod viz. „když se podíváš na http://seo-servis.cz
Bez urážky, ale přesně to tě usvědčuje z toho.......Proc by to melo neco potvrzovat??
mimochodec
Profil
Eldest:
ok, měl jsem napsat doslova, že seo-servis je služba, jejíž užitečnost je hodně sporná a hodnocení, které tam dostaneš, vypovídá o kvalitách webu jen vzdáleně. Detaily sem nepatří, je to jiné téma a bylo už x-krát probráno. Použij zdejší vyhledávání, dozvíš se víc.

Nemám potřebu tě urážet nebo se dohadovat. Svůj komentář jsem napsal, jak s tím naložíš, je tvoje věc.
Eldest
Profil
Dobře, ted si rozumime.........PS: Taky jsem te nechtel nejak urazit, ale ted to mam uz vyjasnene.
,,Použij zdejší vyhledávání, dozvíš se víc." - které?
mimochodec
Profil
Eldest:
,,Použij zdejší vyhledávání, dozvíš se víc." - které?

Vpravo nahoře.
Mistr
Profil
Eldest:
(1) Odpočítávání času do začátku tábora neběží (alespoň ne v IE 8), ale na to Tě již upozornil kolega jenikkozak.
(2) Občas zlobí kontrast: například text Zpráva obsahuje 3 znaky z maximálního počtu 1000.Položky označené * jsou povinné. pod formulářem v Kontaktech.
(3) Kontrast zlobí i u vyhledávání (vpisovaný text, jež chci vyhledávat, není prakticky vůbec vidět) a v hlavním sdělení u kontaktů.
(4) Někdy pozlobí i interpunkce: například v článku Divoký západ přebývá třeba čárka za slovem bohatla či absentující mezera před spojení Území Indiánů nebo Po příchodu bílého.
peta
Profil
Fotky na uvodni strance preblikavaji moc rychle.
Je to cele tmave.
Mno, a ted zrovna mi to nejede, nechce se nic zobrazit, tak nic.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0