Autor Zpráva
Peta8
Dobrý večer.

Prosím, napište mi, co by se dalo z hlediska orientace na webu a používání webu vylepšit.
Děkuji moc.

Petr

http://www.nabla.cz

Moderátor panther: Opraven odkaz
Darker
1. Graficky bych oddělil uvítání (+tu harfu) od výčtu jednotlivých věd.
2. Vše pod druhou vodorovnou čarou bych dal na vlastní stránku.
3.Optimalizováno pro lidi.“ :)
4. Co se týče matematiky střední školy - jediné co patří na střední je výroková logika.
Kvadratické rovnice - 9tř ZŠ
Funkce - 9tř ZŠ - tady by se dalo polemizovat.
5. „Obsah stránek (včetně realizace) tvořím sám a i tak to zůstane nadále.“ - nevím proč odmítáš příspěvky jiných autorů
Trošku mě mate odlišnost dělení látky jednotlivých předmětů. Líbí se mi rozdělení Biologie a matematiky, naopak druhá dvě mi přijdou matoucí.
Peta8
Kvadratické rovnice - 9tř ZŠ
v dnešní době to už je učivo střední školy (1. ročník, začátek druhého pololetí). Kvůli tomu nemůžu dost dobře počítat fyzikální příklady na zrychlený pohyb ve fyzice.
Funkce taky.

Proč odmítám příspěvky cizích autorů je vysvětlené hned potom.

Ad 5. V tom máš pravdu. Děkuji za postřeh.

Díky.
mimochodec
Nelíbí se mi, že položky hlavního menu Odkazy a Kontakt mě hodí na stránku Úvod, navíc někam do její půlky. Je to nepříjemné.

Všiml jsem si taky pár překlepů:
- fyzikální bludy: plachtenicí
- Web jsem skutečně začal spát.

Jinak.. vidím, že se o web staráš a posouváš dopředu. Dobré.
Když jsem kliknul na Pythagorku, napadlo mě, že bys to mohl oživit informací, že součet ploch útvarů nad stranami se netýká jen čtverců, ale libovolných geometrických útvarů, pokud budou podobné (v matematickém smyslu slova). Ať jde o kružnici, pětiúhelník nebo obrys ČR.
Borius
Peta8:
Já jen krátce, ohledně použitelnosti:
Je fajn, že všechny informace jsou již přímo na samotných stránkách, a nikoli v externích dokumentech PDF. Vzpomínám – donedávna jste to takto měl, čímž byl web pro mne nepoužitelný.
Nyní už Vaše stránky používat mohu.
(linbor)
peta
V okne 500x500 je to nalepene na levem okraji.
Sklonene pismo na webu nemam rad a pro patkove pismo se to nepouziva.
Neni dobre stridat fonty, patkovy, bezpatkovy, vely, maly, skloneny, tucny, nasel jsem asi 15 druhu jen na uvodni strance.
Je tam prilis ovladacich prvku. Nahore hledani, pak menu, pak more odkazu nahodne po strance, nektere nadpisy, dole tlacitka, odkazy, formularove tlacitko (ktere ma jinou grafiku nez tlacitka nad odkazy), odkazy v paticce. Prijde mi to trochu jako ala hra damokles. Pul roku mi trvalo pochopit k cemu ktery odkaz je (pri klikani jich tam maji asi 150 na celem webu) a pak jsem toho nechal.
Uvodni stranka mne bezpecne odradila, po zkusenosti s Damokles, takze ani nemam odvahu na cokoliv dal klikat.

Moje rada zni, vyrob si manual vzhledu zakladnich prvku a ten dodrzuj. Vyjimkou muzou byt vlozene bloky s necim jinym, ale tech tam tez moc nedavej.
_es
Peta8:
Odkazy na sekcie by asi boli lepšie len ako normálne odkazy s textom s názvom sekcie. Ako vystihuje text Račte vstoupit » kam odkaz smeruje? To sa nehodí k heslu Optimalizováno pro lidi.
Peta8
peta:
Děkuju. Některé rady si vezmu k srdci.
Chci Tě jen poprosit. Mohl bys mi poslat odkaz na nějaký web, který je, z hlediska použitelnosti běžných návštěvnic a návštěvníků, lépe udělán? Děkuji.

_es:
Děkuji.
panther
Peta8:
nikdy nezalamuj text pomocí <br> jen kvůli tomu, že tobě to tak vychází na řádek. Tobě to vyjít může, ostatním ne.

Na stránce http://www.nabla.cz/o-webu.php vidím text takto:
Vždy jsem chtěl mít web o matematice, na kterém budou jednotlivá témata srozumitelně 
vysvětlena, <br>
aby návštěvníci a návštěvnice poznali ...
peta
Peta8: Sbiram jen screenshoot, nekdy je z webu pouzitelna treba jen jedina stranka. Vetsinou se zameruji spis na zajimave reseni neceho ve strance. U tebe je t ku prikladu ta cas s barevnym podtrzenim. Az na stridani pisma je resena zajimave. Zkus tuhle cast schovat, display:none a pak si zkoukni web. Treba to uvidis take.
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/web-inspirace/
Peta8
panther:
Existuje lepší řešení? Mohu sice nastavit divu, ve kterém je text nějakou šířku, ale pak se to nebude zalamovat přesně za slovy, za kterými chci já.
Alphard
[#11] Peta8
To pomocí Enteru zalamujete normálně řádky i v dokumentech? <br> je ekvivalent. S tím se skončilo v době psacích strojů.
Spojení, která nechcete zalomit (např. předložky k, v, ...), spojíte pevnou mezerou (&nbsp;) a jinak se text zalomí, kde je potřeba.
panther
Peta8:
neexistuje, nech text plynout.

Proč chceš, aby se zalamoval text na tebou určených místech? Ne každý má stejný monitor, stejné oči, stejné fonty (a tudíž stejné zalomení textu) jako ty. A líbí se ti více, když se text (přirozeně) zalomí o slovo jinde, než jsi chtěl, nebo se ti více líbí varianta, kterou nám předkládáš teď?

Pokud se nejedná o básničku, nemá ruční zalamování žádný smysl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0