Autor Zpráva
baciteam
Profil *
Zdravím,

chtěl bych poprosit o kritiku webu pro volný čas se zábavně vzdělávacím obsahem pro děti i dospělé běží ve zkušení verzi na http://deti.zkusebni.com Zajímá mě jakkýkoliv názor a konstruktivní kritika. Prosím o zhodnocení designu, přístupnosti, ovládání, obsahu, celkového dojmu, atd. Prostě co Vás napadne.
Pořádně se do toho opřete, já to snesu.
Dík Baci

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Žádost o zhodnocení návrhu webdesign“ je opravdu příliš obecný (navíc gramaticky závadný).
peta
Profil
Stranka je pro deti nebo pro rodice? V obou pripadech vse kolem prihlasovani a registrace je spatne srozumitelne. Nejvic asi "Heslo? / Jméno?". Registracni formular je odpudivy v porovnani s ostatnim vzhledem.
Stranky jsou prazdne, spousta veci nefunguje.
U barevnych zalozek mi schazi hover. Bily text na zlutem a zlutozelenem pozadi neni prilis citelny.
Na strance Pokusy, nadpisy se nepodtrhavaji tucne.
Na strance el-mg sily vypadaji odstavce jinak nez na predchozi strance Pokusy. Prijde mi, ze se tam snad strida i jine pismo, treba odstavec pokusy... a ostavec vysledek..., vysledek mi prijde jako vetsi pismo.
Proc jsou nadpisy fialove a ne cerne nebo sede?
Proc jsou nadpisy sikmym pismem? Sikme pismo se spatne cte.
Stranka namety je jakasi divna, aa na konci nechapu.
Stranka o nas je prazdna.
Stranka odkazy je divna, 9 na konci nechapu.
Copytight neznam, Copyright je totez jako ©.
"PokusyProDěti.cz Všechna práva vyhrazena" - to vypada divne, zadna carka, zadna tecka, velke pismeno.
"Odkaz Vše o šnecích" - totez.
"PokusyProDěti.cz" - to vypada divne. A takovych veci je tam na kazde strance asi 10.
"namety-pro-o-s" - nerozumim, co to znamena os.
Tez jsem narazil na spousty neurcitych vyrazu jako nekdo, nektery, nejak, neco...
Dlouhe vety, spousta neznamych slov. kompas, strelka, jako male dite znam maximalne hrnicek, metr, mozna pravitko.

Vypracuj si manual na vzhled a toho se drz na kazde strance.
Texty nech projet aspon word kontrolou pravopisu.

Treba nahodne jsem zkopiroval text o elektromagnetismu do wordu a:
tomu,že (mezera) | drát jímž (carka) | materiálu jimiž (carka) | protéká proud vznikne (carka) | čím dál jsme od vodiče tím je (carka) | záleží jak (carka) | sledujeme jak (carka) | Vyzkoušejte jak (carka)
8 chyb / 437 slov / 11 odstavcu. A to jenom nasel word. Toto bych rozhodne nikomu radeji neukazoval.

Priklad cizich slov, vemu to z pohledu maminky bezne delnicke rodiny, ktera zna jen vareni nebo ditete 8 let:
"kus neželezného vodiče cca 50 cm" - co to je?
"měděný či hliníkový" - porad nevim, co je to ten vodic.
"drát i splétané lanko" - drat, to chapu, spletane lanko neznam
"izolovaný či holý" - holy, to je, kdyz se svlecu, ale, jak to souvisi s dratem, nevim. Izolovany neznam
"věci na výrobu kompasu: obyčejná jehla, magnet jakýkoliv, miska s vodou." - to take nebude vedet
"5 minut pokud vše máte" - nesouhlasim, pokud vyrabim kompas
"souběhu se střelkou " - co je soubeh?
"připojíme konce k tužkové" - konce ceho?
Nebyt to video, tak bych pokus snad ani nedokazal zopakovat.
Marek88
Profil
Vyjádřím se pouze k obsahu...

Hlavním nedostatkem podle mě je, že u pokusů nejsou obrázky. U každého nadpisu by měl být alespoň ilustrační obrázek (něco jako když na novinky.cz mají u článku z rubriky "krimi" fotku policejního auta). Obrázek zaujme, navnadí. Zvlášť u dětí to bude asi ještě více znatelné (můj názor). V článku by pak mohly být i obrázky doplňující text - ne jen video.

Dále si myslím, že není dobré dětem radit, ať zkratují baterku a říkat jim ať to dělají opatrně, protože drátek se rychle zahřívá. Viděl jsi Obecnou školu? Pro připomenutí se na tu část, o které mluvím, můžeš kouknout na youtube - myslím, že to tam vystihli dokonale...
baciteam
Profil *
[#1] baciteam
Jedná se mi hlavně o vzhled a o to, jestli není něco krkolomně ovladatelné.


baciteam:
Jedná se mi hlavně o vzhled a o to, jestli není něco krkolomně ovladatelné.
Adrifinel
Profil
Myslím, že vzhled je v tomhle případě trochu mimo hru.
Ale ocenila bych, kdyby tam nebyl 6x furt jeden a ten samý obrázek.
Darker
Profil
1. Hezký hravý design, na mě až moc křiklavý - zmírnil bych přechody mezi barvami. (v menu)

2. http://deti.zkusebni.com/pokusy

„budou tyto skupyny dále rozdělěny do podskupin pro lepší orientaci.“
„Každý vědec pro svou činnost potřebuje nějaké vybavení, bez kterého lze považovat pokusy jen za hraní, a také to tak vypadá.“
Věta je trochu kostrbatá, nezdá se vám?
• „Většina elektrických motorkům v hračkách
„Už jen jeden pokus nás dělí od výroby stejnosměrného motoru.“
A kde je výroba samotná?
„jsou mnohem zajímavější, než si myslíte“
, Vzhledem k [...] nenáročným pomůckám,(není čárka) můžete provést spoustu “
„Udělejte svému plyšákovy hezký den“
„vyzkoušejte si, jak funguje padák“

3. Při neplatném emailu registrace nehlásí žádnou chybu ale nejde odeslat. Dost pitomé.

4. http://deti.zkusebni.com/hrajeme-si

„dotáhnout hru opravdu do konce. T, tak po důkladné“
„Pokud si ověříte, zda mají i sedáky, můžete vyrazit“

5. http://deti.zkusebni.com/dilna

„děti mají během roku také své povinnosti - zejména výroba dárků“



Stránka je v podstatě jen text a design, žádnou funkčnost tam nevidím takže se k ní nevyjadřuji (krom 3.). Správnost a kompletnost oprav je zaručena částkou, kterou jsi mi za jejich provedení zaplatil. Nicméně jsem si pravidla ověřoval a myslím že by někdo měl web kompletně zkontrolovat. Jednotlivé pokusy jsem nečetl.
Web není dokončený, chybí tam sekce.
Chybí testovací údaje.


Marek88:
Viděl jsi Obecnou školu?
:D +
Vidím, že už vím, na co se dnes večer podívám.
baciteam
Profil *
Adrifinel:
Obrázky budou odpovídat kategoriím, mně jde o to, jestliže se chcete někam dostat tak je to intuitivně možné.
peta
Profil
baciteam: Neni to intuitivne mozne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0