Autor Zpráva
Roycel
Profil
Chtěl bych poprosit o celkové ohodnocení mého webu
http://rocnikovaprace.webz.cz
Děkuji předem za kritiku.
Darker
Profil
Dovolil bych si pár úpraviček:

Úvod:

„Chtěl bych Vás přivítat nejen jménem svým, ale také jménem těch, kteří se také podíleli na tvorbě těchto webových stránek. K úvodu bych chtěl podotknout, že nejsem žádný grafický mág, ani žádný profesionální webmaster. Na webu bych chtěl publikovat různé události z mého života, zajímavé příběhy mých přátel a také různé fotografie k nim.“
Nevím jestli jsem to moc vylepšil, pořád se mi to blbě čte. Ty čárky v první větě jsi trošku překombinoval :)

Články:

„Dnes je to už šest dní, co jsem začal pracovat na tomto webu. Osmého června máme poslední termín, kdy můžeme práci odevzdat a obhájit námi vytvořené weby. Už z toho, jak pořád něco řeším a chodím spát pozdě večer, chodím pozdě do školy. Ještě mi pár věcí zbývá, jako například mapa stránek a odkazy na příspěvky z úvodní strany. Tak jdu zase dělat něco užitečného a ne tady jen psát příspěvky. “
Další opravování, vlastně vůbec čtení, si ušetřím - vidím, že to s texty nemyslíš příliš vážně.

1. Video vlevo vypadá opravdu špatně. Naprosto narušuje design.
2. Text se čte špatně (navíc ani za moc nestojí), nejhůř na tom jsou odkazy na úvodu dole. (hlavně „Nové články:“)
3. Co takhle jen maličko zmenšit odsazení od horního okraje? Přelom mezi tmavým (#BD9074) a světlým (#EAD7B9) pozadím mám v půlce obrazovky.
4. Text v patičce rovněž téměř neviditelný.
5. Co takhle pod fotku nalevo dát místo nepotřebných údajů o čase datum vyfocení a nějaký popisek?
6. Patičky jsem si všiml až teď. Maličko ji odsaď od webu a udělej něco s tím kontrastem.
7. Od stránek zaměřených na fotografie bych čekal víc než jen prosté vypsání obrázku do HTML.
Borius
Profil
Darker:
K úvodu bych chtěl podotknout
Trošinku lépe: „Na úvod“, a ještě lépe „Úvodem…“ ;)
Ale stále to není úplně nejlépe :))

Roycel:
1) Jak píše kolega Darker – nečte se to dobře, „skřípe“ to. Spíš než opravit stylistické nedostatky, tak bych doporučil napsat text úplně znovu, určitě se to vyplatí.
2) Text „Nové články:“ je dokonale maskován.
3) Procházení galerie bys měl usnadnit, aby návštěvník nemusil stále rolovat. Dodej náhledy, bez nich klikám na „zajíce v pytli“.
4) Články: chtělo by to větší kontrast písma a pozadí. Mnohem větší kontrast!
5) Máš tam překlepy, např.: „šets dní“, „choím pozdě“, „externí harddisc“,
ale i chyby: „zachvilku“, „skůtr“,
a nevhodná spojení: „načtu nějaké filmy“,
a (opět) chybnou stylistiku.
6) „4:37 am hodin“ – česky, nebo anglicky?
Nevím, kolik Ti je let či spíše do jaké chodíš třídy, jinak bych vzhledem k tomu i hodnotil.
Našlo by se víc věcí ke zlepšení, ale nechci Tě připravit o další noci beze spánku:)
Pokud jsi ve vyšším ročníku, pak doporučuji – přepsat všechno a lépe.
jenikkozak
Profil
Roycel:
Tys ten web už pro jistotu smazal?
Roycel
Profil
jenikkozak:
Ne, jen jsem ho dal pod jieného hosta.
Nová URL:
http://adamjirasek.tode.cz
Jen dočasně nejdou všechny fotky
marek094
Profil
* Nelíbí se mi design, který je na kraji obrazovky a ne uprostřed, při rozlišení 1680px to je 50% web + 50% okraj. Dost mě to drásá.
* Zvolil bych možná jiné odstíny barev.
* To menu není také vyřešené, při hoveru je tam barva, které do webu „nepasuje“. O pevné šířce položek v menu nemluvě.
Mistr
Profil
Roycel:
(1) Již na to zde kolegové upozorňovali: zapracoval bych na zvýšení kontrastu textu vůči pozadí.
(2) V textu na úvodní stránce bys mohl zajistit, aby se Ti neobjevovaly předložky s, k, z apod. na koncích řádků.
(3) Článek nazvaný První příspěvek má sice trochu divočejší myšlenkové pochody (ale budiž), avšak překlepy si v něm opravit můžeš - např. Moji rodiče jsou rozvedeni už přes čtyři roky či nikdo neví kvůli čemu.
(4) Chybou je neustále totožný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu stránky).
(5) Při prohlížení galerie i následně zvětšených náhledů fotografií není (z například barevně zvýrazněného číslování) patrné, na které stránce jsem.
(6) Co doplnit e-mailový kontakt?
(7) Nepřidáš kontaktní formulář?
_stefan
Profil
1) Text v článku První příspěvek vypadá, jako by byl generován robotem. Ale každý nějak začínal ;)
2) Reklama úplně nahoře je takto umístěna úmyslně?
3) Většina stránky je vycentrovaná, ale logo a copyright je stále na kraji, to je úmyslně?
4) Písmo se mi moc nelíbí. Do nadpisu možná, ale na články je nevhodné.
5) Barvy na mě působí nepříjemně.
6) Kontakt v podobě odkazu na Facebook podle mě nepůsobí moc důvěryhodně.
7) "Design navrhoval Adam Jurásek a spol." bych nahradil "Stránky vytvořil Adam Jurásek".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0