Autor Zpráva
Anglesss
Profil *
Zdravím,
chtěl bych vám představit nové
komunitni fórum.
http://wedosforum.cz
Borius
Profil
Anglesss:
Také zdravím.
1) Font Pacifico je špatně čitelný. Navíc takovéto písmo, které má působit dojmem prvňáčka učícího se psát, se sem příliš nehodí. A ještě navíc – neobsahuje písmenka s českou diakritikou.
2) Patička: pastelově modré písmo na světle modrém pozadí sotva přečtu.
3) Ty podmínky k použití by chtělo celkově přepsat. Místy to vypadá spíš jako zvláštní licence k softwaru („Pokud nesouhlasíte, neprodleně opusťte „Wedosforum.cz“, nevstupujte na něj a nepoužívejte jej.“), místy jakoby se měl návštěvník fóra zavazovat dopředu i k podmínkám, které v budoucnu přidáte („Přesto je rozumné tyto podmínky průběžně sledovat vzhledem k tomu, že používáním „Wedosforum.cz“ s nimi souhlasíte.“).
Taková informace, na jaké platformě forum běží (nebo jak uvádíte nevhodně v množném čísle „naše fóra běží“), nijak nesouvisí s podmínkami pro užívání.
Víš, že ve skutečnosti, tak jak to máš přesně napsané, tak vpodstatě nezakazuješ „pohoršující, hanlivé, nevhodné, vulgární“ vyjadřování? Máš tam totiž chybný slovní obrat.
Také je třeba odlišit co je „nutné“ a co žádoucí případně vhodné. Lehce se může stát, že tím neuvádíš pravdu.
Tuto větu doufám nemyslíš vážně: „Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi.“ Opět mám souhlasit s něčím a nevědět s čím? (V databázi můžete mít uloženo lecos.)
Obáváš se, že by mohlo dojít – cituji – „ke kompromitaci těchto dat“? Kompromitovat je možné pouze subjekt, nikoli data vážící se k němu.
Mimochodem, také se to špatně, velmi špatně čte – šedé písmo na šedém pozadí.
4) Co je to za informaci „Všechny časy jsou v UTC “? Nemyslíš třebas UTC+1?
5) FAQ: Odpovědi nezvládám číst (šedé písmo na šedém podkladu)
6) Zvážil bych, jestli budu vyžadovat registraci po každém přispívajícím.
7) Nikde jsem nenašel zatraceně potřebný údaj – kdo to provozuje a o čem to je. Že je to fórum, to skutečně nestačí… Dokonce nikde ani žádný kontakt.
8) Nepochopil jsem smysl tohoto fóra. Má to něco společného s WEDOS, a.s.? Jsi snad jejich fanda? Nebo je to úplně o něčem jiném? Ani výstižný nadpis… Pouze „Wedos Forum Beta“? A proč Beta?
Možná si děláš jenom legraci a já se nechal nachytat:))
jenikkozak
Profil
Borius:
Možná si děláš jenom legraci a já se nechal nachytat:))
Já ne. Budu rád, když před dalšími hodnoceními Anglesss odpoví na 8. bod předchozího příspěvku.
Tori
Profil
Anglesss:
Vaše logo je dost podobné logu Forpsi.
Tombik
Profil *
Tori: Ale vůbec, to je dost nepodstatné.
Borius: Tak si někdy říkám, zdali jste někdy viděl phpBB, forum cms, který tyto podmínky, ke kterým máte tolik výtek, nastavuje sám a často bývá ztrátou času je předělávat (už jenom kvůli tomu, že Wedos má vlastní funkční fórum).
Anglesss: Sám nevím, co tu mám hodnotit. Jestli koupený design (v tom lepším případě), nulový obsah, nebo web absolutně bez nápadu. Koukám, že cenové šílenství Wedosu dohání lidi ke koupi velkých kravin.
Anglesss
Profil *
Díky za feedback.
Jedná se o fanouškovské komunitní forum.
Ivy
Profil
Písmena s diakritikou mají jiný font. Osobně mi to připadá poměrně příšerné. I kdyby byla písmena všechna stejným fontem, asi by bylo vhodné zamyslet se nad jeho změnou, opravdu se to špatně čte.

Borius:
‚Pokud nesouhlasíte, neprodleně opusťte ‚Wedosforum.cz‘, nevstupujte na něj a nepoužívejte jej.‘
To je opravdu standardní hláška phpBB fóra.
Enyeus
Profil
Také mi fórum nepřijde nijak zvlášť užitečné, když existuje přímo na stránkách Wedosu.
Ale na druhou stranu, který jiný hosting má takové fanoušky, že mu zakládají fóra s vlastní podporou :-)
jenikkozak
Profil
Tombik:
Tak si někdy říkám, zdali jste někdy viděl phpBB, forum cms, který tyto podmínky, ke kterým máte tolik výtek, nastavuje sám a často bývá ztrátou času je předělávat (už jenom kvůli tomu, že Wedos má vlastní funkční fórum).
To je přece naprosto irelevantní. Pokud ty podmínky nikdo nečte, proč tam jsou?

Anglesss:
Písmo nadpisů je naprosto nečitelné.
Hlavně však nechápu význam toho fóra, když Wedos má své vlastní.
Co myslíš, že je větší pravděpodobnost, že se člověk s dotazem na jejich stránkách obrátí na jejich stránky, nebo že zadá do vyhledavače „neoficiální fórum Wedos“? Nehledě na to, že tento text máš součástí obrázku, takže by ho vyhledávač stejně nenašel.
Wedos používá úplně jiné barvy. Nevšiml jsem si, že by někde na stránkách měli les a kolem něj dva vojenské bunkry (nebo co mají znázorňovat ty útvary nad patičkou stránky).

Enyeus:
Ale na druhou stranu, který jiný hosting má takové fanoušky, že mu zakládají fóra s vlastní podporou :-)
No jo, ale když místo vlastní podpory musejí vymýšlet i vlastní dotazy, je taková podpora zřejmě značně neúčinná. :)
Anglesss
Profil *
Znovu upozorňuji, že se jedná se komunitní forum tvořené uživatelmi.
Že má Wedos vlastní diskuzní forum je mi jasné. Na druhou stranu wedosforum.cz je přece trochu něco jiného a to především v diskutování atd...
AlastorM
Profil
1) hrozný font - v jednom slově dvě různá písma
2) tento web je hrůza pro oči - možná jsem jediný, ale kombinace barev je tak hrozná, že na stránce nevydržím ani 1 minutu
3) je sice hezké založení komunitního fóra, ale smysl v tom nevidím
peta
Profil
* Kazde slovo pouziva jine pismo - velikost, tucnost, font, sklon, barva. Chaos. Zkus se podivat nekdy do obycejne knizky nebo slusneho manualu, jak se to ma spravne resit.
* Zarovnani textu je kazde jinak, zleva, zhora radku, ...
* Pozadi za textem je carkovane. Je obecne znamo, ze tenky text na tenkych carkach se spatne nebo vubec neda cist.
* Modre tlacitko vpravo dole, Prihlasit se, neni vubec citelne.
* Paticka konci "Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
* Český překlad – phpBB.cz" a za tim jsou jeste jakesi kvanta textu. Proc?
* Kombinace ceskeho a anglickeho jazyka.
* Kliknu na Vseobecna diskuse. Objevi se 3 nove necitelne tlacitka a policko hledat, ktere vypada vzhledove uplne jinak nez hledat vpravo. Navic mam stranku zahlecenou vsim moznym, takze se snazim najit na ni ta temata a zjistit, co dela asi 30 dalsich ovladacich prvku, ktere na ni mam.
* Rozkliknu tema a prispevvky maji sedy text na sedem pozadi, male pismo. Nastesti mam dobry monitor a oci.
Radeji rychle odsud pryc... :) (takova ta hlaska FF, kdyz je ve strance https s neplatnym certifikatem)
margin
Profil *
peta:
Radeji rychle odsud pryc... :) (takova ta hlaska FF, kdyz je ve strance https s neplatnym certifikatem)
Tak to přinejhorším znamená, že web je na tom plus mínus stejně, jako při použití protokolu http://, z takových stránek také utíkáš rychle pryč?
Kubuska112
Profil
Anglesss:
Už při pohledu na odkaz "wedosforum" bych řekl, že je to forum od stejnojmenného hostingu "Wedos". Cituji:"WEDOS ( WEDOS TM ) je registrovaná mezinárodní ochranná známka." To tě nenapadlo?
Ta šedá s červenou dole prostě bije do oči. Moc se na to nedá dívat.
Omlouváme se, ale fórum je momentálně nedostupné. Tak proč si jej prvně nedodělal a až pak neuveřejnil?
Dnes nemá nikdo narozeniny Opravdu dnes nikdo nemá nerozeniny?
Nemáš v deklaraci chybu?
Co robots.txt? Ale proti gustu žádný dišputát...
Nějaký ten favicon by také neuškodil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0