Autor Zpráva
MichalekII
Profil
Rád bych představil náš nový projekt

http://jednotky.elchron.cz/

Díky za všechny připomínky a návrhy.
Chro
Profil
Možnost převádět teplotu nižší než -273,15 stupňů Celsia např. na Kelviny je podle mě kravina. Chtělo by to aspoň upozornění, zmínku o absolutní nule (0 K). Takové teploty není možné ani dosáhnout, jen se k ní přiblížit. Mimochodem, stejným neduhem trpí i Google, viz např. -1000 celsius to kelvin.
mimochodec
Profil
Přestyloval bych hlavní formulář, kam se zadává převod. Je to to, co mě na stránce bude zajímat zdaleka nejvíc, když si ji otevřu, ne-li to jediné. Musí to být výrazné a zadání musí být pohodlné. To mj. znamená, že se nebudu prokousávat desítkami nesmyslných jednotek z půlky galaxie, ale nabídne se mi přednostně několik základních jednotek od každé veličiny, ty exotické až po nějakém rozkliknutí. Nebo nejdřív vyberu veličinu a pak až nejpoužívanější jednotky a po rozkliknutí něčeho případné další.

Skoro za chybu bych pak označil, že mi formulář umožní chtít převod čehokoliv na cokoliv, třeba vzdálenosti na teplotu. Až po odeslání se dozvím, že je to nesmysl.

Takže ergonomie: nula bodů. Zamysli se, jak zařídit, abych přepočítal 25 galonů na litry za tři sekundy. Jako někdo, kdo si tu stránku otevřel poprvé.
DJ Miky
Profil
Kromě výše zmíněného:
1) Po odeslání převodu bych mnohem více zvýraznil "Přímý převod", je to nejpodstatnější informace na stránce a není skoro vůbec vidět.
2) V převodní tabulce bude přehlednější levou buňku zarovnat nahoru, takhle je nutné u většího počtu jednotek hledat obsah levé buňky kdesi uprostřed několikastránkového seznamu.
3) "1 galón US = 3.78541e+3 mililitr (ml)". Myslím, že pro většinu lidí bude přehlednější číslo 3785,41.
4) Názvy jednotek jsou nekonzistentní - "kg (kilogram)" vs. "kilometr (km)", "m³" vs. "kubický centimetr (ccm)".
MichalekII
Profil
Všem díky za hodnotné připomínky. Některé věci poupravit bude jednoduché, jiné trochu složitější.

DJ Miky:
Bod 3: Na tímto jsem strávil dost času, a asi to ne vždy funguje úplně ideálně.

Pokud by k tomu někdo měl nějaké studijní materiály tak sem s nimi, vestavěné funkce v PHP které používám nefungují také příliš podle mích představ.
Darker
Profil
1. Jednotky máš hezky rozřazené do kategorií. Je těžké při vybrání vstupu zobrazit jen korespondující kategorii pro vástup? Není.
2. Některé texty máš vykopírované z wikipedie. Jiné zas nejsou k přečtení:
Pomocí stránek jednotky.elchron.cz můžete snadno převádět mezi sebou existující jednotky.
Nejsou žádné „mezi sebou existující“ jednotky. Převádíme existující jednotky mezi sebou...

„Vzájemné převody jednotek pro vás již nikdy nebudou pro vás znamenat jakýkoliv problém.“


MichalekII:
Na tímto jsem strávil dost času, a asi to ne vždy funguje úplně ideálně.
Asi? A jak vypadá neideální fungování? Když už tam chceš mít exponenty, zkus používat *10 a horní index...

Převody:
Udělal jsem screenshot:

Až tam jsem si všiml významu prvního sloupce tabulky. Text v něm zarovnej nahoru.

Povídání o veličinách:
https://www.google.cz/search?q=Teplota+je+%C3%BAst%C5%99edn%C3%ADm+pojmem+termiky+a+kl%C3%AD%C4%8Dovou+veli%C4%8Dinou+pro+popis+tepeln%C3%BDch+jev%C5%AF.&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
Dej tam odkazy na wikipedii, ušetříš místo na disku.
Borius
Profil
MichalekII:
1) Především by mi jako uživateli vadilo to, že všechny jednotky všech možných veličin jsou nahromaděné v jediném selectu. Je jich tolik, že nedokážu tu „svou“ lehce najít (např. minuty). Nebylo by lépe vytvořit nějaké rozdělení – obdobně, jako máš v onom selectu skupiny <optgroup> – a v tom selectu mít pouze vymezený výběr?
2) Totéž platí i pro druhý select. Pokud mám zadány např. kilometry, je zbytečné nabízet převod na jednotky teploty.
3) Nemáš ošetřené zaokrouhlování. Zadám-li např. 0,1 kg na gramy, dostanu tento výsledek: „Přímý převod : 0.100000000000000005551115 kg (kilogram) = 100.0 g (gram)“.
4) Text v tlačítku bych přejmenoval, určitě se najde adekvátnější než „odeslat“ (např. „převést“).
5) „1 hon = 1.25496e+4 centimetr (cm)“ není zrovna přehledný zápis. Desítkovým logaritmem bych v takto docela jednoduchém čísle nezapisoval.
6) Desetinnou tečku bych nahradil desetinnou čárkou. (Anglo-americký systém používá sice tečku, ale evropský čárku.)
Teď jsem si všiml, že pokud použiji odkaz na veličinu, odpadnou problémy 1) a 2). Mno, ale – pochopí to tak návštěvník? Bude hledat tak podstatnou záležitost právě zcela vpravo?
Velice se mi líbí jednoduchost a přehlednost.
mimochodec
Profil
Dodatek k DJ Miky:
1) Po odeslání převodu bych mnohem více zvýraznil "Přímý převod"

"přímý převod" bych z té tabulky úplně vyhodil a dal bych ho nad ni a aspoň 4x větším fontem, protože to musí být vidět prostě hned.
peta
Profil
Proc tam vubec ten prvni sloupec je? V tom obrazku od Darker je v nem jen jediny radek.
Mozna bych dal prvni sloupec jako nazev a druhy jako cislo s jednotkou.
Podle ceho jsou vysledky serazeny?
Proc se neobjevi tabulka pro 1, kterou si pak uzivatel prepise na neco jineho?
Odpor - supravodive materialy nic?
Nekde rozebiras omezeni, treba u odporu. Ale, u proudu ani pismenko, treba o magnetickem poli, odporu a tak. Mno nic, scripta si radeji jeste necham, kdyz to tak ctu :)

Jinak, vzhled stranky nic moc, formulare totez. Vybrana polozka v menu vypada divne. Co treba pouzit oranzovou pro vybranou polozku?
Pocitadla mne osobne nezajimaji, obvykle se snazi lide cisla fingovat.
MichalekII
Profil
Borius:
Teď jsem si všiml, že pokud použiji odkaz na veličinu, odpadnou problémy 1) a 2). Mno, ale – pochopí to tak návštěvník? Bude hledat tak podstatnou záležitost právě zcela vpravo?
Velice se mi líbí jednoduchost a přehlednost.


Toto je očividně od základu špatně. Bude to nutno přepracovat. Neste totiž první kdo toto zmiňuje.
MichalekII
Profil
Zapracoval jsem na webu dle Vašich připomínek.
Takže pokud bude nálada a čas tak to zkuste ještě znova omrknout a okomentovat, díky.
margin
Profil *
Narazil jsem na nemilý překlep, máš ho na více místech, enerie.
DJ Miky
Profil
Zaokrouhlování desetinných míst pořád není ideální, třeba zadání hodnoty 0,1 vypíše následující:
0.100000000000000005551115 m = 10,0 centimetr (cm)

Jedná se o klasický problém s plovoucí desetinnou čárkou, vnitřně je číslo uložené ve dvojkové soustavě a v ní nemá číslo 0,1 konečný desetinný rozvoj. Řešením je před výpisem číslo zaokrouhlit někde hluboko za desetinnou čárkou, stačí o pár desetinných míst dál, než kolik zadal uživatel, nebo pevně zaokrouhlit např. na 10. desetinném místě. (Lidí, kteří náhodou zadají k převodu číslo na víc než 10 míst, asi bude minimum.)

Mimochodem, ještě tam máš desetinnou tečku místo čárky.
_es
Profil
MichalekII:
Z výpočtu na tvojej stránke: 1 palec (in) = 2,540005 centimetr (cm)
Prevodný vzťah je však definovaný tak, že 1 in = 2,54 cm.

Bolo by užitočné, keby sa dali rôzne jednotky pri ich zadávaní nejako zoraďovať podľa abecedy aj podľa ich veľkosti, teraz sú zoradené nejako chaoticky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0