Autor Zpráva
bitbit
Profil
Prosím o vyzkoušení guestbook, ktérá je určena pro Wolfixise na stánky a-zona.net. Tato guestbook je umistena na http://testbit.wz.cz/questbook. Predem Děkuji
Kacheek
Profil
na http://testbit.wz.cz - nic na tech strankach neni
Filips
Profil
bit.bit page tohle se má zkoušet? než sem něco dáte tak to nejprv vyzkoušejte a pak machrujte
bitbit
Profil
Vyuzijte všechny triky na její "zhození". Grafika bude upravena podle přání Wolfixise.
bitbit
Profil
sory splet jsem stranku testbit.wz.cz/questbook
bitbit
Profil
na http://testbit.wz.cz - nic na tech strankach neni

Moje chyba. Zadal jsem spatnou url


bit.bit page tohle se má zkoušet? než sem něco dáte tak to nejprv vyzkoušejte a pak machrujte

Nemachruju. Jen jsem se spletl. Promiň
Filips
Profil
ne ja jsem to myslel jako pro všechny neříkám že machruješ ale většina lidí sem flágne link buď špatnej nebo nefunguje web
bitbit
Profil
http://testbit.wz.cz je pouze index s reklamou, protože tuto stánku používám jako testovací. Při zadávání odkazu jsem zapomněl přidat podsložku.
bitbit
Profil
Potřeboval bych zhodnotit její funkčnost a funkčnost obrany proti html tagům a dalším věcem které by mohly tuto questbook "rozhodit". Vše co mně napadlo jsem ošetřil. Snad je to vše :). A o to žádám vás, aby jste zkontrolovali jestli je vše ošetřeno. A ocením různé připomínky a návrhy. Například jestli uživatel pochopí zadávaní odkazu do vzkazu.
Filips
Profil
myslím si že to pochopí každý.
*takový malý dotaz: ten guestbook jsi dělal celý sám?
Acci
Profil
Pokud dám, že nechci, aby se ve stránkách objevil moje e-mailová adresa, stejně se objeví
bitbit
Profil
Ano dělal mimo smajlíků. A na kontrolování vstupů používám třídu, která je volně dostupná na internetu (trochu jsem si ji pozměnil :) )
bitbit
Profil
Acci: Pokud dám, že nechci, aby se ve stránkách objevil moje e-mailová adresa, stejně se objeví

Děkuji za upozornění. Opraveno.
Připoslední úpravě vkládání do databáze jsem špatně pojmenoval proměnnou, která určuje jestli se má email zobrazit nebo ne.

Ještě jednou děkuji.
YoSarin
Profil
škoda že chybí filtr sprostých slov... nicméně ať jsem se snažil sebevíc, tak se mi nepovedlo někam zakomponovat nějakej prvek tak, abych obešel kontrolu... ale hackování GB nepatří mezi věci kterými se běžně zabývám... :)
YoSarin
bitbit
Profil
YoSarin : škoda že chybí filtr sprostých slov...

Děkuji za návrh. Na filtru sprostých slov se pracuje.
bitbit
Profil
Tak filtr sprostých slov funguje, ale zatím jen proslovo *****
YoSarin
Profil
heh... smůla že tady ten filtr funguje taky... :) hned běžím to slovo vyzkoušet... ;)
YoSarin
Profil
tyyy bido... tak jestli sem ty warningy zpusobil ja.... tak sila... :)

update:
uff... tak sem si oddych, ze to nebyla moje vina... :)
bitbit
Profil
ne ty warningy delam ja. Ja jsem v praci tak musim pokusy zkouset rovnou na webu
ronan
Profil *
No, funkčnost jsem sice nezkoušel, ale je to úplně děsně vyřešeno designově a má to celé špatné rozložení.

To, co slouží k vložení příspěvku zabírá zbytečně velkou část stránky, není při psaní vidět na příspěvky pod tím. Udělal bych to spíš horizontálně. Ty smajlíky příšerně ruší a je jich zbytečně moc. Omezení délky zprávy na 30 znaků se mi zdá zbytečné.
Cody
Profil
Pokud jde o funkci tak OK, jen při kontrole webu bych dal aby to kontrolovalo zda to je http://něco.2-3 zanková koncovka+ event. něco ... povolí mě to třeba http://adasda.asasASs

ronan
Grafika bude upravena podle přání Wolfixise - takže design nehodnotíme, pokud chápu dobře.
Indy
Profil
Je možné vložit i prázdný příspěvek..
Indy
Profil
Ještě něco. "Reset" by to nejspíš mělo celý mazat.. Když napíšu něco do zprávy a nedám některou z dalších povinných položek (jméno, email) a dám odeslat, nepustí mně to - to je v pořádku. pak tam něco změním a dám reset - vrátí se to do stavu ve kterém to bylo po neúspěšném pokusu. I když to může být úmysl, nechtěl bych se tě nějak dotknout..
ronan
Profil *
Co se týče Reset, někde jsem četl článek, proč toto zbytečné a nebezpečné tlačítko nepoužívat:).. Hrozí, že na něj někdo omylem klikne a smaže si tak celý text. Někdo bude líný klikat a bude se po stránce pohybovat stylem Tab + Enter, a ejhle, příspěvek v haj*lu. Mě se to sice ještě nestalo, ale zdá se mi to celkem logické a naopak nelogické se mi zdá mít tam to tlačítko, protože málokdy budu chtít celý příspěvek smazat a psát ho odznova a I KDYBY, tak si to prostě označím myší a píšu znovu. Když už chci něco mazat, tak pouze část. Kdybych si po napsání spotu celou věc rozmyslel a rozhodl se nepřispívat, prostě zavřu okno a je hotovo. Je to na vás, ale opravdu vám radím toto tlačítko nepoužívat.
ronan
Profil *
Nelíbí se mi to, že text "Sem napište text" po kliknutí do okýnka automaticky nezmizí a nemůžu začít rovnou psát. Buď bych tam ten text vůbec nedával (pochopí o každý), nebo bych to udělal tak, aby text po kliknutí zmizel.
bitbit
Profil
Omlouvam se lidicky ze pisi az ted. Ale dlouho jsem se na toto tema nepodival.

ronan:
Grafiku jsem zatim neresil, ale i tak dekuji za pripominku. Prispevek neni omezen na 30 znaku ale na 1000.
Dekuji za pripominku ohledne tlacitka reset. Budu o tom uvazovat.
Ohledne textu "Sem napiste text" se pokusim udelat aby se po kliknuti smazal.

Cody:
dekuji za pripominku ohledne url. Az se k tomu dostanu tak to osetrim.

Indy
Ano o tom pridani prazdneho prizpevku vim. Chyba v kontrole. Pokusim se co nejdrive odstranit.
S tim reset to neni schvalne, ale asi se na to reset vztahuje funkce, ktera vraci vyplneni poli po nedokoncenem ulozeni prispevku, ktera je tam proto, ze kdyz se clovek treba preklepne v url tak aby vse nemusel znova vyplnovat.

Dekuji za pripominky a pokusim se to co nejdrive napravit.
Langys
Profil *
říkám to nerad ale podařilo se mi ten tvůj guestbook zhodit :o))))) trošku se tím zabívám ... sorry...
bitbit
Profil
me to nevadi. Ale zajimalo by me jak si to udelal.

Update:

Uz jsem na to prisel. Budu muset omezit pocet odratkovani za sebou. Dik
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0