Autor Zpráva
saybye
Profil
Ahoj.
Prosím o názory na www.tvrz-bernartice.cz.

Grafickým cítěním moc neoplývám, takže jsem volil minimalistický design. Stránka si neklade za cíl někoho přilákat, objevovat se ve vyhledávačích apod. Potřebuji jen jednoduchou vizitku, na kterou mohu odkazovat kamarády, známé a další lidi, se kterými se o tvrzi bavím - množství uvedených informací je pro tyto účely dostačující (maximálně doplním několik málo fotografií).

Uvítal bych tedy hlavně kritiku designu. Je tam něco, co na první pohled bije do očí?
(Otestováno zatím jen v Chrome a Firefox na Ubuntu. Očekávám, že v IE to bude vypadat malinko jinak, na to budu mít možnost se podívat až zítra v práci :) )

Díky.
candiess
Profil
saybye:
V rozlišeních 1024x768 a menší se stránka skroluje do boku, nastavte dokumentu šírku 100% a převeďte prvky do plovoucích délek :)
peta
Profil
Vidim cernobilou fotku, tak na ni ani klikat nebudu, protoze ty stare cernobile fotky jasove moc nestoji za rec.
candiess
Profil
peta:
černobílý je jen thumbnail, po najetí dostane barvu a po kliknutí je barevný
yamainu
Profil
Trošku mě zmátlo, že jako úvodní stránka je braná fotogalerie. Hledal jsem někde odkaz (klikací hlavičku, logo…), který by návštevníky vracel na úvod. Na úvodní stránce čekám stručný popis a třeba informace o poloze…
peta
Profil
candiess: Ja to vim, ja tam najel. Chtel jsem jenom takovy pohled prosteho uzivatele, ktery ti na cernobilou fotku nemusi vubec najet.
hubert_
Profil *
Trochu mi chybí ty ALTy u fotek, vyskočí mi prázdná bublina a konec, alespoň informace, čeho se ta fotka týká..
Nebylo by lepší připnout navigaci, aby se nepohybovala? Třeba u historie musí návštěvník lézt zase nahoru, aby se dostal někam dál.. Nebo na konec stránky alespoň tlačítko, které by mě vrátilo nahoru.. :)
Marek88
Profil
saybye:
Otestováno zatím jen v Chrome a Firefox na Ubuntu
Zřejmě tedy víš, že existuje něco jako Unity a že jeho součástí je postranní panel (Launcher). Mám rozlišení monitoru 1280x1024 a stejně se mi stránka na šířku monitoru nevejde celá. Takže to ideálně vyřešit tak, jak psal candiess v příspěvku [#2].

Mám normální připojení k internetu, ale i přesto musím čekat, než se mi načte obrázek pro hover, což není dobré. Udělej hover s různou pozicí background nebo obrázky načti předem pomocí JS.

Když už je pro menu vyhrazeno tak velké místo, tak bych ho asi dal jako fixní a nechal rolovat jen obsah.
saybye
Profil
Díky všem za názory.

candiess: Opraveno. (tedy až do rozlišení cca 570px, kdy se mi začne menu překrývat s textem, ale na to prdím ;)

peta: Zkusil jsem to prohodit: náhledy barevné, po najetí černobílé. Koukám na to už dva dny a začíná se mi to zamlouvat, asi to tak bude lepší.

yamainu: Název stránky jsem klikací udělal, to bylo opravdu opomenutí. Úvodní stránku ještě zvažuju, nějak je mi celý ten koncept úvodní stránky nesympatický :)

hubert: No jo na alty jsem zapomněl. Doplněno.

Marek88: Šířka už by měla být v pohodě (tedy kromě fotek, ty jsem nechal velké). Hover jsem si poznamenal jako drobnost, kterou udělám při příští aktualizaci.


Marek88, hubert: No jo, fixní menu by bylo krásné, ale nevím, jak to mám udělat. Poradíte? Díky.


Všichni: Mohl byste prosím někdo otestovat ten lightbox v IE9? Funguje mi to ve všech prohlížečích (včetně IE8), ale v IE9 ne. Tak bych se rád ujistil, že je to jen nějakým mým divným nastavením. Díky za pomoc.
Marek88
Profil
saybye:
No jo, fixní menu by bylo krásné, ale nevím, jak to mám udělat. Poradíte?
V tuto chvíli je asi nejjednodušší do CSS přidat vlastnost position: fixed ke třídě #left_column. V IE6 to nebude fungovat, což řešit buď nemusíš nebo můžeš.

Jinak pozicování doporučuji nastudovat. Nemusíš v tom dělat celý layout stránky, ale někdy se to hodí.
saybye
Profil
Marek88:
Aha, tak to bylo snadné :)
Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0