Autor Zpráva
JaySee
Profil
Dobrý den,

prosím o zhodnocení webu pro Autoservis Maťátko. Zajímá mě vás názor na grafickou stránku, rozvržení layoutu, zda-li je pro vás web přehledný a také, pokud narazíte na nějakou chybu. Ať v layoutu, tak bezpečnosti či nestandartních situacích.

Na webu zatím nefunguje formulář "Mám zájem" a když vstoupíte na homepage, redirectuje to na automatatko.cz/cs/

Adresa je http://automatatko.cz/

Těším se na vaše reakce.
crash01
Profil
Nevím proč, ale mě to na homepage nikam nepřesměruje.
JaySee
Profil
crash01:
Tak to je fajn, ale pak je mi záhadou proč mě ano.
jdanek
Profil
JaySee:
vymazat cache nepomůže?
Kubo2
Profil
ani mě to nikam nepřesměruje


Jinak krásný wEb, co bych já dal zato, kdyby sem někdy aspoň takto nadizajnoval web :-}
Já mám totiž v designu úplný zmatek

Ale jo je tu jedna chybička: pro tých pár lidí, který web prohlížejí z mobilu, jak já, by bolo hezké udělat nejakou mobilní subdoménu - ono - tahle stránka - se totiž hrozně dlouho načítavá :D
JaySee
Profil
Kubo2:
Dík za uznání:-)

Mobilní subdoména zatím není v plánu, ale je to dobrý poznatek. Stránka skutečně není optimalizovaná pro mobily a taky ještě není v provozu komprimace stylů, scriptů, nastavování kvality nahrávaných jpegů, cacheování a "pár" detailů :-)
jdanek:
Dík za tip, už to fachá :-D
peta
Profil
* Asi nejlepsi jsou z toho nadpisy, kde je problem uz jen textovy popisek nalepeny nahore. Zajimava je i fotka na pozadi zahlavi a to puntikate pozadi. pak bych nechal bilou barvu stredu a sede okoli kolem stranky. To ostatni z grafiky bych zahodil, to k tomu vubec neladi.
* Home + cestina je michani dvou jazyku.
* Adresa neni pouzitelna primo pro obalku. Musis ji dat k sobe, musis odstranit Milana a teprv to muzes tisknout na stitek.
* V paticce mas more textu, ktery fakt nikoho nezajima. Uzivatel si ho ale musi precist, aby zjistil, ze prave neuzitecne stravil cas. Zasit to nekde pod tlacitko detaily stranky? Navic dole mas autosalon a nahore autoservis.
* Po rozkliknuti auta je dole kontakt na prodejce, ale ty puntiky vlevo jsou moc svetle zlute. Neodpovida to e grafice nadpisu, ktera ma tmavsi zlutou a stin. Text pod formularem je necitelny, spatny font pisma, asi.
* Zadne z aut v uvodni fotce, ani jim podobne nejsou nikde na strankach k nakupu. Mate tam pouze stare krapy.
JaySee
Profil
peta:
Díky za pohled a za trefné poznatky. Chci se Vás ale ještě doptat na některé detaily. Konkrétně, co myslíte tím:
- "kde je problem uz jen textovy popisek nalepeny nahore" - myslíte asi popis autosalonu, ale nejsem si tím jistý
- v patičce je jedna věta, přijde Vám to moře? Pokud ano, jaký smysluplný obsah byste tam dal aby to nebylo mrhání Vaším časem?
- světlé puntíky pozlobíme a ztmavíme, jsou to skutečně dvě různé žluté, můžete mi prosím poslat svůj ScreenShot
- ten text pod kontakt formulářem, no upřímně, byl to můj záměr to napsat malé, protože to IMHO stejně nikdo nečte, ale IMHO když to tam není "zvažuji, co se stanme, když to vyplním a pošlu". Tedy myslím tím, že tam ten odstaveček chci nechat. Třeba by stačilo přidat nadpis ve stylu "Nakládání s osobními údaji" nebo máte lepší nápad?
- auta v úvodní fotce:-) některá se v nabídce asi opravdu neukáží, nicméně některá ano a taky řada jiných. Autosalon (servis) se pozvolna přeformátovává na prodej veteránů, hodně motocyklů, takže nabídka se bude různě menit.

Každopádně díky ještě jednou, už jsem Váš komentář ukázal kolegovi, co dělá grafiku a už se v tom šťourá, co by udělal lépěji.
peta
Profil
- Zluta stuha, text "O firmě" je vuci stuze zarovnana nahore misto na stred, vyskove
- Porad mas nahore v hlavicce autoservis a dole v paticce autosalon. Ja tam davam adresu, kontakty, pripadne odkazy, pokud to je takto vyrazne.
- Stuha F7DA08, puntik FFEA01 (ff plugin colorzilla nebo gimp, photoshop umi zjistit barvu na obrazku). Screen delat nejdu, tuhle stranku (rozkliknuty vyrobek) bych musel skladat asi ze 3, nevim, ktera cast te presne zajima. Mam tu 2 monitory, jeden je plasma s dobrymi barvami a ten odstin zlute je tam ostre videt. na tom druhem, lcd, to vypada tmavsi, jsou si hodne podobne.
- Text pod kontakt formularem by se mel spravne asi jmenovat obchodni podminky a pak se do formulare dava obvykle zaskrtavatko souhlasim s obchodnimi podminkami. Navic by meli byt asi obchodni podminky v hlavnim menu a mozna by tam melo byt toho napsaneho vice. Podivej se do zakona.
- Menu Nova auta, uz je tam 5 auticek.
panther
Profil
JaySee:
neprochazel jsem cely web, ale hned na uvodni strance me zaujaly deformovane obrazky. Proc menis rozmery obrazku v HTML (a k tomu ani ne v pomeru, v jakem bys mel) a ne v grafickem editoru? Tobe se takto ty obrazky libi (nejvice asi AVEO, SPARK)?
JaySee
Profil
peta:
Díky za tip se zápatím, přepracuji :-D
Ten nadpis O firmě, přemýšlím, jak to udělat, na žádném z počítačů, na kterých jsem ty stránky zkoušel, se mi to nestalo. Ale nejspíš to bude chtít líp nastavit padding.
Dík za ty barvy.

No a obchodní podmínky, uff, to bych je musel od pana Maťátka sehnat a vůbec s ním vymyslet, co do nic dát. Jelikož se ty vozy na internetu neprodávají, nýbrž jen inzerují, samotný prodej pak probíhá osobně. Takže přemýšlím, hodnotím, na kolik je tam takováto sekce potřebná.

Nicméně otázka internetového práva mě zajímá a proto se táži, zda-li máš nějaké relevantní materiály. Klidně i odkaz na příslušný zákon, nebo jen nějaký "chytrý" výcuc.

panther:
Díky, obrázky ukládám ve třech různých velikostech přes GD knihovnu, jen se mi sem vloudil špatný link. Takže to místo náhledů tahá přímo originál. A mám to nastavený na poměr 3 ku 4 protože v autoservisu maj foťák, co to sází v tomhle rozlišení. Ostatní rozlišení to "mrví".
martin1312
Profil
JaySee:
riesenie toho mrvenia pomeru zaberie tak 5 riadkov PHP kodu :)
JaySee
Profil
peta:
Mám problém s tím zlatým pruhem, jak se ti tam lepí text hned nahoru. Já to nedokážu nasimulovat a netuším, co je blbě. Přikládám stylopis (ořezaný o font-family, color... etc)

h1.kartavozu {
height: 58px;
padding: 15px 60px 0 30px;
margin: 0 10px 0 0;
text-align: left;
font-size: 24px;
background-image: url('ribbon_long2.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: right 15px; display: inline-block;
position: relative;
left: -10px;
}
h1.kartavozu span {
background-image: url('ribbon_zobacek.png');
background-repeat: no-repeat;
background-position: right;
display: block;
position: relative; top: 0; left: -48px;
width: 18px; height: 58px;
float: left;
}
Tak kdyby někdo měl tušení, co to způsobuje, prosím, poraďte.

martin1312: no ono je na to navázáno ještě CSS a jQuery

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0