Autor Zpráva
hroch
Profil
Vážení a mílí diskutéři.
Poprosil bych Vás jako přeci jen větší odborníky o názor na stránku www.kalksrazek.mzf.cz
To víte. jsem naprostý začátečník, taže lama. Alespoň se snad tomu tady tak říká. Jsem docela rád, že to jakž takž. funguje. Co bych mohl vylepšít? Je to můj první pokus o nějakou tu stránku. Dělal jsem to zcela sám, s použitím toho, co jsem na internetu kde vylovil. Když se mi to povedlo napsat tak, aby to fachčilo, nechal jsem to tam.

Díky, Hroch
necky2
Profil
peknyy.. lepsi bych neudelal :D
jenikkozak
Profil
hroch:
1) Zkus použít grafiku, tohle je jednoduché. Až moc, dalo by se říct. Poznámka: A hele, když se na to podívám ve FF, vypadá to snesitelnějši.
2) Kombinaci barev orámování a podkladu formulářů nevidím moc dobře.

3) „Obzváště Internet Explorer zvykne pořvávat“ - zde ti vypadlo elko („obzvláště“) a ta věta nedává smysl. Stejně jako věta: „...a ono se zobrazí další údaje.“
4) Ostatně ten úvod bych tam nedával. Tato upozornění bych vložil na nějaké méně významné místo - například nad patičku.
5) Vysvětlivky se mi zdají příliš upovídané. Například odstavec o prohlížečích bude těžko zajímat lidi, kteří chtějí použít kalkulačku k účelu, ke kterému byla vytvořena.
6) „Další údaje“ či „Zavřít vysvětlívky“ nejsou větami, tečka za nimi vypadá divně. (Podtržené celé věty totiž vypadají zvláštně snad ve všech případech.)
7) Místo „zbyde“ bych na těchto stránkách použil tvar „zbude“. (Viz Slovesa typu nabýt - Internetová jazyková příručka ÚJČ.)
hroch
Profil
Jeníkovi Kozákovi děkuji za upozornění. Něco jsem poopravil. K těm barvičkám a grafice. Toto je určeno pro mzdové účetní, takže žádné velké grafičení a obrázky. IE 9 mi ty kulaté rohy nějak malovat nechce, FF a Chrome to zvládají. IE vykresí pozadí fieldsetu plně, FF a Chrome jen uvnitř rámečků. Sice jsem původně chtěl nastylovat i rámeček nad popiskem oddílu, ale kvůli iE jsem to raději vzdal. Kvůli tomu, že by si to někdo mohl uložit k sobě na disk, jsem tam ani netahal nějaké obrázky a i funkce, o kterých jsem se dočetl, že existují v PHP, jsem udělal javascriptem (formátování čísel).
Neckymu děkuji za pochvalu.

Hroch

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0