Autor Zpráva
Fisir
Profil
Rád bych všechny diskutující požádal o kritiku mého online televizního programu — tv.j-jaburek.tk
Podstatná část webu je v tabulkách (konkrétně jednotlivé sloupce programů a položky). Napište, co by jste chtěli změnit, případně jaké stanice přidat.
Děkuji
pavuk
Profil
No asi bych vynechal datum pokud je program aktuální, např. já většinou alespoň tuším kolikátýho dnes je. <title> napovídá že to zřejmě všechno sám vysíláš... možná by názvy pořadů mohly odkazovat na zmíněný EPG abych dostal informaci co kterej pořad obnáší. Co mi ale vysloveně vadí je to, že nemám hned po příchodu na stránku informaci o konkrétních programech který na stránce máš, a rolovat a rolovat abych to zjistil mi opravdu nevyhovuje
edit: ta drobná nevýrazná navigace na "balíky" v pravým horním rohu je takřka neviditelná, taky jsem si jí všiml až po dopsání příspěvku
jenikkozak
Profil
Použitý formát se mi nelíbí. Je tam příliš textové formy, grafika žádná.
1) Použité hranaté závorky nevypadají dobře. Zkus hodnoty uvedené v těchto závorkách odlišit jiným způsobem.
2) Formát data „2.06“ je nešťastně zvolený. Není z něj na první pohled poznat, že jde o datum a ne čas.
3) Zjištění podrobností o pořadu běžícího v budoucnosti je možné zobrazit pouze pomocí title? To je nepohodlné. Dal bych přednost kratším seznamům u stanic s možností zobrazit si delší časové úseky po kliknutí. (A po kliknutí si zobrazit i ty podrobnosti.) Tím by bylo hned vidět, jaké stanice „nabízíš“.
Fisir
Profil
Reaguji na pavuka [#2]:
asi bych vynechal datum pokud je program aktuální
Provedeno.

<title> napovídá že to zřejmě všechno sám vysíláš
<title> jsem změnil.

abych dostal informaci co kterej pořad obnáší
U aktuálně vysílaného pořadu je šedě pod jeho názvem, u dalších je v bublině po najetí na název pořadu.


Reaguji na jenikkozaka [#3]:
(1) Zkusil jsem.
(2) Za číslem měsíce je přidána tečka
jenikkozak
Profil
Fisir:
Za číslem měsíce je přidána tečka
Ještě vyhoď nulu u měsíce. Aby tam nebylo „3.06.“, ale „3.6.“

(1) Zkusil jsem.
Odstranění hranatých závorek pomohlo v přehlednosti. Ale ta žlutá čára se mi nelíbí, nehodí se tam. Pak by to ještě chtělo výrazněni oddělit jednotlivé sloupečky vztahující se ke konkrétním stanicím.

„asi bych vynechal datum pokud je program aktuální“
Provedeno.
Jednoznačně je to teď lepší.
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka [#3]:
Dal bych přednost kratším seznamům u stanic s možností zobrazit si delší časové úseky po kliknutí.
Je to tam, ale podle mně je to nějaké divné. Nejspíš to udělám opačně: Programy budou rozbaleny, po zaškrtnutí checkboxu se na pořád zkrátí a rozbalí se až po kliknutí. Tak jsem to obrátil na ruby.
Taurus
Profil
Doporučuju jednu z podkapitol http://www.liteera.cz/slovnik/ciselne-udaje#datum. Zarovnání času na střed nevypadá dobře, lepší napravo. S číslama se dalo vůbec trochu pohrát, čas se slívá s datem kvůli stejnému vzhledu...

Název pořadu je moc nalepený na linku. Ikona vlevo nahoře není hezká. Teď jsem si snížil rozlišení z 1920 na 1024 a stalo se to nepřehledným. Nezarovnávej ani vertikálně na střed, možná by pomohly vodící linky, obarvení sudých řádků nebo něco takového.

Jinak nevím, k čemu to tolik je (zda na zkoušení si dovedností), protože existují fajnové programy už teď.
Nox
Profil
Není to zlé.

1) Chtělo by to výraznější oddělení aktuálního dne a dalšího, datum celkem splývá s časem (skenuju, nečtu)
2) Chybí nějaké třídění podle časů, jako např. 20. hodina
3) Časy/data bych trochu ztmavil
4) Předpokládám že focus je minimalismus?

Co mi chybí jinde (možná mají, nezkoumal jsem moc) je odkaz do čsfd, nějak rychle, jednoduše
pavuk
Profil
Teď mi to přijde mnohem lepší, a ten minimalismus mi docela vyhovuje. Škoda tý nuly před kalendářním měsícem a Noxova připomínka s provázáním na csfd.cz mi připadá jako zajímavej a přínosnej nápad
Fisir
Profil
Datum i čas jsou zformátovány podle typografických pravidel, u datumu odstraněny přebývající nuly. Datum je pro větší přehlednost formátován kurzívou. Barvy datumu a času jsou ztmaveny. Datum a čas jsou vertikálně nahoře.

Odkaz na ČSFD je možný, ale třeba u takových Událostí záznam v ČSFD nebude.
Fisir
Profil
Dnes jsem přidal i náhledy pořadů, které jsou ovšem docela zastaralé. Nějak to nefunguje, dal jsem je radši pryč.
Svadleji
Profil
Máš co dohánět do tohohle třeba http://tv.seznam.cz/ nikdo ti tam nepoleze když je spousta programů který maj spoustu uživatelskýho nastavení a jsou mnohem lepší
peta
Profil
Tez mrkni na http://tv.sms.cz/
Kubuska112
Profil
Není to špatné.
Možná jen bych oddělil časové zony ranní/večerní (např 08:00 - 20:00)
Ocenil bych odkaz na nějakou filmovou databázi, ale dá se to překousnout.
Zajímala by mě komunikace s EPG...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0